Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 115 prej 115
 1. #101
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  The Jury Votes of the Eurovision Song Contest 2022


  1. UK - 283 points

  2. Sweden - 258 points

  3. Spain - 231 points

  4. Ukraine - 192 points

  5. Portugal - 171 points

  6. Greece - 158 points

  7. Italy - 158 points

  8. Australia - 123 points

  9. Netherland - 117 points

  10. Azerbaijan - 103 points


  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovi...g_Contest_2022
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 20-05-2022 mė 11:07

 2. #102
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  Sam Ryder - SPACE MAN - LIVE - United Kingdom - Grand Final - Eurovision 2022


  VENDI I PARĖ pėr Juritė Profesioniste ! 283 pikė nga votimi i 39 JURIVE !

 3. #103
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  Cornelia Jakobs - HOLD ME CLOSER - LIVE - Sweden - Grand Final - Eurovision 2022


  VENDI I DYTĖ pėr Juritė Profesioniste ! 258 pikė nga votimi i 39 JURIVE !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 20-05-2022 mė 11:39

 4. #104
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  CHANEL - SloMo - LIVE - Spain - Grand Final - Eurovision 2022


  VENDI I TRETĖ pėr Juritė Profesioniste ! 231 pikė nga votimi i 39 JURIVE !

 5. #105
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  The Jury Votes of the Eurovision Song Contest 2022

  1. UK - 283 points

  2. Sweden - 258 points

  3. Spain - 231 points

  4. Ukraine - 192 points

  5. Portugal - 171 points

  6. Greece - 158 points

  7. Italy - 158 points

  8. Australia - 123 points

  9. Netherland - 117 points

  10. Azerbaijan - 103 points


  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovi...g_Contest_2022

  MY TOP 10

  1. SPAIN
  2. Sweden
  3. Romania
  4. UK
  5. Ukraine
  6. France
  7. Greece
  8. Italy
  9. Poland
  10. Portugal


  https://www.forumishqiptar.com/threa...22-Itali/page5

 6. #106
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  The exciting televoting sequence of the 2022 Eurovision Song Contest


  1. UKRAINE - 439 points

  2. Moldova - 239 points

  3. Spain - 228 points

  4. Serbia - 225 points

  5. UK - 183 points

  6. Sweden - 180 points

  7. Norway - 146 points

  8. Italy - 110 points

  9. Poland - 105 points

  10. Estonia - 98 points


  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovi...g_Contest_2022

 7. #107
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  Kalush Orchestra - STEFANIA - LIVE - Ukraine - Grand Final - Eurovision 2022


  VENDI I PARĖ pėr PUBLIKUN - 439 pikė nga Televotimi !

  ( 39 shtete votojnė pėr secilėn kėngė finaliste )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 22-05-2022 mė 20:31

 8. #108
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  Zdob şi Zdub & Advahov Brothers - Trenulețul - LIVE - Moldova - Grand Final - Eurovision 2022


  VENDI I DYTĖ pėr Publikun ! 239 pikė nga Televotimi !

 9. #109
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  CHANEL - SloMo - LIVE - Spain - Grand Final - Eurovision 2022


  VENDI I TRETĖ pėr Publikun ! 228 pikė nga Televotimi !

 10. #110
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  The 10 Most Recent Winners of the Eurovision Song Contest: 2012 - 2022

 11. #111
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  WINNER’S PERFORMANCE: Kalush Orchestra - Stefania - Ukraine - Eurovision 2022 - Turin

  VENDI I PARĖ - 631 pikė ( 50% Juritė Profesionale - 50% Publiku )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 31-05-2022 mė 10:37

 12. #112
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  Sam Ryder - SPACE MAN - LIVE - United Kingdom - Grand Final - Eurovision 2022


  VENDI I DYTĖ nė ESC 2022 - 466 pikė .

 13. #113
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  CHANEL - SloMo - LIVE - Spain - Grand Final - Eurovision 2022


  VENDI I TRETĖ nė ESC 2022 - 459 pikė .

 14. #114
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali

  Eurovizioni 2022, njė mesazh pėr paqen, mė tepėr se sa njė fitore pėr muzikėn

  Maj 16, 2022

  Me siguri edhe ju jeni mėrzitur qė Shqipėria nuk u kualifikua nė finalen e kėtij evenimenti muzikor. Pavarėsisht debateve tė lindura mbi performancėn e Ronela Hajatit, sėrish gjithsecili nga ne do tė donte qė vendi ynė tė ishte nė finale. Ėshtė ēėshtje krenarie dhe bėhet fjalė pėr njė eveniment shumė tėrėndėsishėm.

  Shumė persona e komentojnė Eurovizionin si njė organizim me pėrzgjedhje tėrėsisht politike, ku vende tėndryshme votojnė pėrgjithėsisht fqinjėt territorialė, ose shtetet me tė cilat kanė raportet mė tė mira politike. Mirėpo nuk funksionon kėshtu. Kam vite qė e ndjek kėtė organizim dhe me futjen nė funksionim tė votave tė publikut, fitorja pėrgjithėsisht ka qenė e merituar pėr kėdo nga artistėt e viteve tė mėparshme.

  Pėr mė tepėr, nėse e patė edhe sistemin e votimit tė kėtij viti, Gjermania mbeti nė vend tė fundit me 0 pikėnga juritė dhe shumė pak pikė nga publiku. Nėse gjithēka do tė ishte politike, Ėshtė e sigurtė qėGjermania prej jurive tė shteteve tė ndryshme do tė siguronte shumė mė shumė pikė, pasi mbetet shteti mė i fuqishėm politikisht dhe ekonomikisht nė Europė. Fakti qė u rendit e fundit, do tė thotė qė ideja e pėrfshirjes politike nuk ėshtė e drejtė.

  Ndėrsa pėr sa i pėrket kėngės fituese, shumė prej nesh e prisnin fitoren e Ukrainės pėr shkak tė luftės Rusi-Ukrainė. E ndjenim, ama jo sepse Ukraina kishte kėngė fituese. Unė mendoj se Ukraina fitoi pėr shkak tė situatės, nė tė cilėn ndodhet, jo pėr shkak tė njė kėnge qė tė linte mbresa, apo njė vokali tėjashtėzakonshėm. Kishte plot pretendent pėr fitore ndėr atyre qė realisht diskutoheshin pėr vokal dhe kėngė, si Mbretėria e Bashkuar, Spanja, Suedia apo Greqia. Ndėrkohė fitoi Ukraina, e cila pak kohė mėparė rrezikonte edhe skualifikimin. Por Eurovizioni mbetet njė eveniment qė kėrkon tė transmetojė diēka. Ēdo kėngė fituese ėshtė zgjedhur edhe vite mė parė pėr tė dhėnė njė mesazh dhe mesazhi i kėtij viti ėshtėtepėr i qartė. Tė gjithė ne, tė gjitha vendet, jemi me Ukrainėn.


  / Bota.al / Shqiptarja.com

  https://shqiptarja.com/lajm/eurovizi...re-per-muziken

 15. #115
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  Kalush Orchestra - Stefania - Vilnius version feat. Monika Liu - Eurovision 2022 Ukraine

  15 Maj, 2022


  Vilnius City together with Monika Liu - ESC 2022, jazz and rap singer Daiva Starinskaitė and musicians of the Lithuanian National Opera and Ballet Theatre have presented their own version of the song “Stefania”.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 31-05-2022 mė 22:41

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Tema tė Ngjashme

 1. Eurovision Song Contest 2021 - Hollandė
  Nga sirena_adria nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 130
  Postimi i Fundit: 22-05-2021, 21:21
 2. Eurovision Song Contest 2019
  Nga sirena_adria nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 172
  Postimi i Fundit: 23-06-2019, 18:01
 3. Eurovision Song Contest 2015
  Nga sirena_adria nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 171
  Postimi i Fundit: 24-05-2015, 12:14
 4. Eurovision Song Contest 2014
  Nga sirena_adria nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 112
  Postimi i Fundit: 07-07-2014, 16:06
 5. Eurovision Song Contest 2013
  Nga sirena_adria nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 124
  Postimi i Fundit: 22-05-2013, 09:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •