Dr. Zelenko: “Zinku është plumbi – vret virusin. Problemi i vetëm është se plumbi nuk arrin në vendin ku duhet të jetë"

Emri:  zelenko-gun-and-bullet-2.jpg

Shikime: 74

Madhësia:  17.4 KB

VIDEO



Transkripti i videos

“Zinku është plumbi – vret virusin. Problemi i vetëm është se plumbi nuk arrin në vendin ku duhet të jetë.

Virusi është brenda qelizës. Enzima është brenda qelizës. Dhe zinku vetë nuk mund të hyjë në qelizë. Ju keni një plumb pa armë - e kotë.

Tani, rezulton se ekziston një klasë medikamentesh të quajtura 'jonofore zinku' ose një klasë substancash të quajtura 'jonofore zinku' – ajo që bëjnë ata – është se hapin një kanal, një derë, e cila lejon zinkun të shkojë nga jashtë qelizës në brenda qelisë.

Ka katër prej tyre që janë lehtësisht të disponueshme - dy prej tyre janë me recetë dhe dy prej tyre janë pa recetë.

Dy ato me recetë që të gjithë kanë dëgjuar: Hydroksicholorquine dhe Ivermection.

Ata janë armët që qëllojnë plumbin. Më pas plumbi futet në qelizë dhe ndalon enzimën e virusit të ndihmojë virusin të riprodhohet.

Pra, ju keni një armë dhe një plumb. Vetëm sinergjia e të dyjave krijon një njësi funksionale.

Në prill të vitit të kaluar, Cuomo lëshoi ​​një urdhër ekzekutiv që synonte drejtpërdrejt mua dhe pacientët e mi – sepse unë isha i vetmi në shtet që e bëja këtë. Aty ku farmacitë nuk do të shpërndanin hidroksilklorinë për pacientët. Kështu krejt papritur, unë pata një armë dhe një plumb, por…ai hoqi sistemin e shpërndarjes së zinkut - të paktën ai hoqi aksesin te pacientët e mi.

Kështu që unë u detyrova nga nevoja të bëj risi. Bëra më shumë kërkime dhe për çudi gjeta tek serverët e agjensisë NIH dokumenta që thoshin se një substancë e quajtur quercetin është gjithashtu një sistem shpërndarjeje zinku. Është një jonofor zinku.

Për të qenë i sinqertë, nuk kisha dëgjuar kurrë për quercetin. Kështu që e kërkova në google dhe e shoh që është pa recetë.

Ky ishte një nga realizimet më domethënëse në jetën time dhe ndoshta në njerëzimin.

Pse e them këtë? Sepse tani kishte një kurë për tiraninë.

Ka dy faktorë rreziku për të vdekur nga COVID: Është mjeku që zgjidhni dhe qeveria nën të cilën jetoni. Përveç kësaj, nuk ka asnjë arsye që një person të vdesë nga COVID.

Tani, ju nuk keni nevojë për një mjek dhe tani nuk keni nevojë për leje nga qeveria. Mund të shkoni në një farmaci ose të shkoni në një supermarket dhe të blini një opsion kuercetin pa recetë së bashku me zink dhe vitaminë C dhe vitaminë D.

Së bashku krijon një suplement ushqimor shumë të fuqishëm që forcon imunitetin. Sipas FDA-së, nuk më lejohet të bëj pretendime përveç se është një përforcues imuniteti dhe suplement ushqimor. Pra, ajo që do të them është si vijon: Kuercetina dhe Vitamina C së bashku formojnë një jonofore zinku funksionale - një sistem shpërndarjeje zinku. Zinku është ajo që jep, kështu që ju në të vërtetë keni nevojë gjithashtu për zink. Ju duhet arma dhe plumbi.

Dhe vitamina D – të gjitha studimet tregojnë – nivelet e vitaminës D3 midis 50 dhe 70 praktikisht eliminojnë shtrimet në spital ose pranimet në njësinë e kujdesit intensiv. Ai optimizon sistemin e tyre imunitar, kështu që ju keni nevojë për vitaminë D, pastaj keni nevojë për zink, i cili është plumbi. Dhe më pas për të formuar një armë funksionale, keni nevojë për vitaminë C dhe kuercetinë…

Pacientët kishin probleme me sigurimin e tij, sepse ishin katër përbërës të ndryshëm që nuk ishin gjithmonë të disponueshëm në të njëjtin vend. Ata kishin vështirësi në gjetjen e dozave të duhura.

Ishte një enigmë që ishte paksa shumë e ndërlikuar për t'u zgjidhur nga njerëzit.

Kështu që më kërkuan si një domosdoshmëri - si një favor për njerëzit - të prodhoja diçka që ka gjithçka në një paketë.

Kjo kishte kuptim për mua, kështu që me ndihmën e kolegëve të mi, ne ishim në gjendje të prodhonim një substancë – një përbërje e quajtur Z-Stack – që ka vitaminë C, vitaminë D dhe më e rëndësishmja ka kuercetinë dhe zink.”