Close

Rezultati i Sondazhit: Lidhja e internetit

Votues
2. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Me mire me kontrate te parapaguar

  1 50.00%
 • Me mire pa kontrate dhe te paguash vetem telefonin

  1 50.00%
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Titulli Personal Maska e Sentinus
  Anėtarėsuar
  05-12-2002
  Vendndodhja
  c:\sytem volume information
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Lidhje interneti ne Shqiperi: Me kontrate apo jo?

  Miredita

  Kam nje mikun tim ne shqiperi dhe me pyet nese eshte me mire te lidhet me internet kontrate te parapaguar (dmth te lidhet me ndonje ISP duke hapur nje kontrate ) apo te perdori
  numra qe te japin internet falas dhe ti paguan vetem linjen telefonike .

  Ju si thoni ?

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Patrioti
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Vendndodhja
  Neumuenster
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Eshte me teper ceshtje kostoje dhe me mire eshte qe te pyeten te gjithe firmat qe ofrojne nje gje te tille ( se cmimet ndryshojne me dite ) dhe pastaj arrin ne konkluzion,por megjithate duhen patur parasysh disa gjera.
  Nese e parapagon internetin dhe firma ofruse per nje arsye ose tjeter nuk ta ofron internetin, ose ta ofron cregullisht, ose me shpejtesi ***** atehere e hongre, leket zor se i mer mbrapsht.
  Me mire do ishte me pa per nonji firme qe ofron "lidhje te dedikuar" ose "cable internet" se kane shpejtesi pak me te madhe, por edhe ketu ka probleme se here pas here neper lagje kalon betonierje ose nonji vinc dhe......... iken kabllat.
  shkurt muhabeti shif e shkruj thuji atij shokut
  Duhet te dish dicka, per te kuptuar qe sdi asgje.

 3. #3
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,707
  Faleminderit
  68
  191 falenderime nė 177 postime
  Po qe se kontrata ofron cmim simpatik ja vlen.Vetem duhet qe kontraten ta shohi dhe kontrolloje me ndonje avokat perpara se te vendosi.Eshte e rendesishme qe te percaktohet qarte ne kontrate qe interneti eshte palimit kohe dmth 24 ore per periudhen qe do paguhet.Gjithashtu nqs interneti mujor i nje X ISP ne shqiperi eshte fjala vjen 18 dollare ne muaj,atehere eshte normale qe duhet bere pazar per ulje ne cmimin mujor kur ti ben kontrate 1 vjecare per keshtu rastesh cmimi mujor duhet te jete ne nivele 14-15 dollare ne muaj.Ta permenda punen e avokatit me perpara qe te dihen nga ISP te drejtat e ligjshme te tua si konsumator dhe cfare detyrimesh ligjore ka ISP ne rast mosmarrveshjes,nderprerje te gjata lidhjesh me internetin apo kthimin e pareve mbrapsht nqs ti nuk ndjehesh happy me servisin e ISP
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Tema tė Ngjashme

 1. Adem Jashari - Hero i Kosovės
  Nga JONI 1 nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 294
  Postimi i Fundit: 14-12-2016, 07:54
 2. Ē'mendim keni pėr internetin?
  Nga AuGuSt_ nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 11-05-2009, 05:17
 3. "Dr. dituria"
  Nga Sabriu nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 18-12-2008, 05:32
 4. Ortodoksia dhe Shqipėria
  Nga shendelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 258
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •