Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Shpikësi i teknologjisë mRNA të vaksinave: Vaksina e covid-19 shumë e dëmshme për fëmijët

    Dr Robert Malone, i cili shpiku teknologjinë mRNA që përdoret në prodhimin e vaksinave të covid-19, u bën një thirrje e paralajmërim të gjithë prindërve që të mbrojnë fëmijët e tyre nga dëmi mbi shëndetin që u shkakton vaksinimi. Ai flet si baba dhe si gjysh, dhe u bën thirrje të gjithë prindërve që të mos i vaksinojnë fëmijët e tyre pasi rreziku i gripit tek fëmijët është gati zero, kurse rreziku i dëmtimit të shëndetit nga vaksina është i madh dhe i pariparueshëm.

    Emri:  0eb501a5-9fd2-4174-9231-6d6a73139db9_400x400.jpeg

Shikime: 115

Madhësia:  24.3 KB

    Ndiqni videon më poshtë në anglisht, ku Dr. Malone bën apelin para kamerave.


  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shpikësi i teknologjisë mRNA të vaksinave: Vaksina e covid-19 shumë e dëmshme për fëmijët

    Emri im është Robert Malone, dhe po ju flas si prind, gjysh, mjek dhe shkencëtar. Zakonisht nuk lexoj nga një fjalim i përgatitur, por kjo është aq e rëndësishme sa doja të sigurohesha që çdo fjalë të vetme dhe fakt shkencor të jetë i saktë.

    Unë i qëndroj kësaj deklarate me një karrierë kushtuar kërkimit dhe zhvillimit të vaksinave. Unë jam i vaksinuar për COVID dhe në përgjithësi jam pro vaksinimit. Tërë karrierën time ia kam kushtuar zhvillimit të mënyrave të sigurta dhe efektive për të parandaluar dhe trajtuar sëmundjet infektive.

    Pas kësaj, unë do të postoj tekstin e kësaj deklarate në mënyrë që ta ndani me miqtë dhe familjen tuaj.

    Përpara se të injektoni fëmijën tuaj - një vendim që është i pakthyeshëm - doja t'ju njoftoja faktet shkencore rreth kësaj vaksine gjenetike, e cila bazohet në teknologjinë e vaksinës mRNA që unë kam krijuar:

    Janë tre çështje që prindërit duhet të kuptoni:

    E para është se një gjen viral do të injektohet në qelizat e fëmijëve tuaj. Ky gjen detyron trupin e fëmijës tuaj të prodhojë proteina toksike. Këto proteina shpesh shkaktojnë dëme të përhershme në organet kritike të fëmijëve, duke përfshirë

    - Truri dhe sistemi i tyre nervor
    - Zemra dhe enët e tyre të gjakut, duke përfshirë mpiksjen e gjakut
    - Sistemi i tyre riprodhues dhe
    - Kjo vaksinë mund të shkaktojë ndryshime thelbësore në sistemin e tyre imunitar

    Pika më alarmante për këtë është se pasi të kenë ndodhur këto dëme, ato janë të pariparueshme

    - Ju nuk mund t'i rregulloni lezionet brenda trurit të tyre
    - Ju nuk mund të riparoni dhëmbëzat e indeve të zemrës
    - Ju nuk mund të riparoni një sistem imunitar të rivendosur gjenetikisht dhe
    - Kjo vaksinë mund të shkaktojë dëmtime riprodhuese që mund të prekin brezat e ardhshëm të familjes suaj

    Gjëja e dytë për të cilën duhet të dini është fakti se kjo teknologji e re nuk është testuar në mënyrë adekuate.

    - Ne kemi nevojë për të paktën 5 vjet testim/kërkim përpara se të kuptojmë realisht rreziqet
    - Dëmet dhe rreziqet nga ilaçet e reja shpesh zbulohen shumë vite më vonë
    - Pyesni veten nëse dëshironi që fëmija juaj të jetë pjesë e eksperimentit mjekësor më radikal në historinë njerëzore

    Një pikë e fundit: arsyeja që po ju japin për të vaksinuar fëmijën tuaj është një gënjeshtër.

    - Fëmijët tuaj nuk përfaqësojnë asnjë rrezik për prindërit apo gjyshërit e tyre
    - Në fakt është e kundërta. Imuniteti i tyre, pas infektimit me COVID-in, është thelbësor për të shpëtuar familjen tuaj nëse jo botën nga kjo sëmundje

    Në përmbledhje: nuk ka asnjë përfitim për fëmijët tuaj ose familjen tuaj që të vaksinojnë fëmijët tuaj kundër rreziqeve të vogla të virusit, duke pasur parasysh rreziqet e njohura shëndetësore të vaksinës me të cilat ju dhe fëmijët tuaj mund të jetoni si prind për pjesën tjetër të jetës së tyre.

    Analiza e rrezikut/përfitimit nuk është as përafër.

    Si prind dhe gjysh, rekomandimi im për ju është që të rezistoni dhe të luftoni për të mbrojtur fëmijët tuaj.


    Shenim: Deklarata u dha në një ngjarje të drejtpërdrejtë të 12 dhjetorit të organizuar nga Unity Project dhe Global Covid Summit. Dr. Robert Malone dhe mjekë të tjerë kryesorë diskutuan përditësimin e tyre të fundit të Deklaratës së Mjekëve, pse fëmijët e shëndetshëm nuk duhet të vaksinohen dhe rreziqet që lidhen me të.

  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shpikësi i teknologjisë mRNA të vaksinave: Vaksina e covid-19 shumë e dëmshme për fëmijët

    Mesazhin e Dr. Malone, qe eshte nje mesazh qe cdo prind ne bote duhet ta degjoje e lexoje, do ta gjeni ne shqip vetem ne forumin shqiptar. Bera nje kerkim te thjeshte ne mediat e medha shqiptare, dhe asnje prej tyre nuk e percjell apo ze ne goje kete mesazh. Mediat shqiptare dhe ato boterore, jane bashkefajtore ne kete komplot per te demtuar shendetin e gjese me te cmuar qe cdo shoqeri ka: femijet tane.

    Do te thosha turp te kini, por turpi eshte per njerezit me cipe ne faqe. Ju nuk keni cipe ne faqe.

    Albo

  4. #4
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Intervista me shpikësin e teknologjisë mRNA Dr. Robert Malone

    Emri:  Screen Shot 2022-01-02 at 7.04.08 PM.jpg

Shikime: 597

Madhësia:  17.5 KB

    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 04-01-2022 më 10:21

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 29-08-2021, 09:21
  2. DW: Vaksina ruse, studimi konfirmon që Sputnik V është shumë efektiv
    Nga Albo në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 03-02-2021, 16:53
  3. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 07-01-2021, 17:42
  4. Vaksina kunder Gripit te Derrave me efekte anesore shume te demshme.
    Nga pendex në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 54
    Postimi i Fundit: 21-10-2009, 22:57
  5. Shpikësi i “Al-Kaidës” nga Shkupi
    Nga altin55 në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-06-2004, 17:26

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •