Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-12-2021
    Postime
    2

    Presioni familjar pėr tu fejuar e martuar

    Pershendetje , ne fakt edhe une do te doja nje mendim per kete ceshtje . Une jam ne nje lidhje kam dy vite jam 21 edhe partneri im 3 vite me i madh. Qe ne muajt e pare ai donte te prezantohej me prinderit e mi, dhe ashtu ndodhi edhe une me te atij. Tani vone takuam edhe familjet edhe gjerat tashme jane familjare ama familja ime do qe te fejohem edhe pse planet tona per fejes jane per edhe 2 vite, por ato kembengulin te fejohem e te fillojme hyrje daljet sepse njerzit flasin vec per mua e gjera te tilla te mentalitetit shqiptar. Planet tona dhe deshira jone eshte sic e thash me siper , ndihem keq sepse nuk po di me si te llogjikoj, kur ata e din kush eshte ai qe dua e me do , kur ju ka dal para qe ne fillim kur e njohin me emer me familje me cdo gje pse me bejne presion. Une jam shum e lumtur kshu si jam kaq hapa sa kemi hedhur dhe dua cdo gje te vij gradualisht….

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet nė Bllog
    17

    Pėr: Presioni familjar pėr tu fejuar e martuar

    Cfare te keqe ka qe nuk fejoheni, kur ti thua qe te dy jeni te dashuruar bile edhe jeni prezantuar tek te dyja familjet?

    Vetem ti e i dashuri yt mund ti jepni pergjigje asaj pyetje. Ju mund te rrini dy apo 3 vjet fejuar, para se te martoheni. Por te pakten edhe ju jeni te qete, edhe prinderit tuaj jane te qete.

    Albo

  3. #3
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anėtarėsuar
    02-02-2009
    Postime
    3,456
    Postimet nė Bllog
    1

    Pėr: Presioni familjar pėr tu fejuar e martuar

    Citim Postuar mė parė nga babyboo Lexo Postimin
    Pershendetje , ne fakt edhe une do te doja nje mendim per kete ceshtje . Une jam ne nje lidhje kam dy vite jam 21 edhe partneri im 3 vite me i madh. Qe ne muajt e pare ai donte te prezantohej me prinderit e mi, dhe ashtu ndodhi edhe une me te atij. Tani vone takuam edhe familjet edhe gjerat tashme jane familjare ama familja ime do qe te fejohem edhe pse planet tona per fejes jane per edhe 2 vite, por ato kembengulin te fejohem e te fillojme hyrje daljet sepse njerzit flasin vec per mua e gjera te tilla te mentalitetit shqiptar. Planet tona dhe deshira jone eshte sic e thash me siper , ndihem keq sepse nuk po di me si te llogjikoj, kur ata e din kush eshte ai qe dua e me do , kur ju ka dal para qe ne fillim kur e njohin me emer me familje me cdo gje pse me bejne presion. Une jam shum e lumtur kshu si jam kaq hapa sa kemi hedhur dhe dua cdo gje te vij gradualisht….
    Kjo perben humbjen totale te dinjitetit personal dhe privacise. Prandaj jemi ne kete pike dhe nuk perfitojme nga demokracia se mbizoterojne te tilla mentalitete. Perse e keni postuar kete, kur e dini mire qe duhet te tejkaloni presionin familjar dhe te mos e lejoni te futet ne jeten tuaj personale.
    Duaje te afermin tend si veten

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anėtarėsuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokė
    Postime
    730

    Pėr: Presioni familjar pėr tu fejuar e martuar

    Eh sapo mbush 20 vjeēe, thonė hap syt se ke moshėn.
    Familjarėt tanė janė rritur me idenė se martesa ėshtė gjithshka.
    Po nuk gjete burrė,grua nuk je i/e zoti.
    Martohuni kur tė jeni gati,jo pėr ti pėlqyer tė tjerėve.
    Apo ti mbushni mendjen opinionit,e tu mbyllni gojėn.

Tema tė Ngjashme

  1. Presioni social, pėr krijimin e familjes.
    Nga vesaaa nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 53
    Postimi i Fundit: 16-12-2021, 16:15
  2. Shtohet presioni mbi Metėn; PD ikėn nga Kuvendi, Rama: Mandat tė dytė
    Nga Neteorm nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 20-02-2017, 13:24
  3. Duhet shtuar presioni ndėrkombėtar mbi Serbinė pėr tė pagjeturit
    Nga Gameness nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 31-08-2011, 10:42
  4. Pėrgjigje: 108
    Postimi i Fundit: 23-11-2009, 19:41
  5. Ēfarė ju ka dhuruar partneri kur jeni fejuar?
    Nga Tironcja_BLN nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 67
    Postimi i Fundit: 15-09-2008, 14:57

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •