Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,472

  Rapsodi Isė Llapqeva  Ka ndėrruar jetė kėngėtari i mirėnjohur i folklorit shqiptar, Isė Llapqeva, nė moshėn 76 vjeēare.

  Isė Llapqeva ėshtė njė kėngėtar i njohur dhe muzika ku identifikohet mė shumė ėshtė ajo popullore rapsodike. Nė vitin 2014, Isė Llapqeva dhe Halil Bytyqi kanė publikuar albumin “Lavdi, Lavdi, Lavdi Legjendave Kombėtare”. Ndėrsa mė datė 10 Janar 2020, Ali Krasniqi, Halil Bytyqi dhe Isė Llapqeva publikojnė videoklipin “Odat Tona Janė Kanė Shkollė”, ky njėherit konsiderohet projekti i tij i fundit.

  Lajmin pėr vdekjen e tij e ka bėrė tė ditur vėllai i tij, kėngėtari Hamz Llapqeva.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 15-12-2021 mė 11:26

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,472

  Pėr: Vdes kėngėtari i folklorit, Isė Llapqeva


 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,472

  Pėr: Rapsodi Isė Llapqeva

  https://www.teksteshqip.com/ise-llapqeva
  BIOGRAFIA: Ise Llapqeva ėshtė njė kėngėtar i njohur dhe muzika ku identifikohet mė shumė ėshtė ajo popullore rapsodike. Nė vitin 2014, Ise Llapqeva & Halil Bytyqi publikojnė albumin "Lavdi, Lavdi, Lavdi Lexhendave Kombetare". Mė datė 10 Janar 2020, Ali Krasniqi, Halil Bytyqi & Isė Llapqeva publikojnė videoklipin "Odat Tona Janė Kanė Shkollė". Mė datė 14 Shtator 2020, Ka ndėrruar jetė kėngėtari i mirėnjohur i folklorit shqiptar, Isė Llapqeva, nė moshėn 76-vjeēare. Lajmin pėr vdekjen e tij e ka bėrė tė ditur vėllai i tij, kėngėtari Hamzė Llapqeva: "Miq dhe das...

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,472

  Pėr: Rapsodi Isė Llapqeva
  Ali Krasniqi - Mall per Isen
  Premiered 12 hours ago

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,472

  Pėr: Rapsodi Isė Llapqeva  Rifat Berisha - Kėngė pėr ISE LLAPQEVEN

Tema tė Ngjashme

 1. Rapsodet Ali Krasniqi & Isė Llapqeva
  Nga Akuamarini nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 31-12-2023, 10:59
 2. Vdes kengetari Agron Berisha
  Nga Shijaksi-London nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 22-03-2017, 10:38
 3. Vdes Mango, kėngėtari i famshėm italian
  Nga BOKE nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-12-2014, 07:25
 4. Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges
  Nga Irenna nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 21-11-2014, 06:07
 5. Rreth forumit te Folklorit
  Nga shigjeta nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-09-2005, 20:10

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •