Shqiptart e vjetr t Siris. Dukagjinasit - Gjurm Shqiptare
4 Dhjetor 2021

Top Channel Albania

Cila sht historia e degs se Dukagjinasve q u vendos 500 vjet m par n Siri ? Kush ishte i pari i tyre ? far thon dokumentat dhe t dhnat e autorve t ndryshm ? Prse u vendosn n Siri dhe kush ishte pinjolli i ksaj familje q ndrtoi nj pjes t madhe t njrit prej qyteteve m t rndsishm n kt vend ? far ndodh me ta sot ? Nj rrfim i jashtzakonshm dhe pak i njohur