Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Shkodr: Vritet n nj atentat mafioz ish-deputeti demokrat e biznesmeni Pashko Ujka

  U qllua me silenciator pas shpine, ndrron jet ish-deputeti Pashko Ujka

  Emri: auto_Pashk_Ujka_vdes1638213740.jpg

Shikime: 59

Madhsia: 33.4 KB

  Ndrron jet ish-deputeti dhe ish-kryetari i Komuns s Velipojs, Pashko Ujka.

  64-vjeari u qllua nga persona t paidentifikuar me nj plumb nga nj arm zjarri pistolet me silenciator, pak metra larg shtpis s tij n lagjen "Vasil Shanto", pran qendrs s qytetit t Shkodrs.

  Plaga e plumbit e marr pran shtylls kurrizore ka qen fatale pr t.

  Edhe pse iu nnshtrua nj ndrhyrje kirurgjikale n spitalin e Shkodrs, Ujka nuk ka mundur t mbijetoj pr shkak t humbjes s sasive t mdha t gjakut.

  Pashk Ujka ka qen deputet i Partis Demokristiane n legjislaturn 2005-2009.

  Ndrsa nga viti 2011 e deri n 2015 ai ka drejtuar Komunn e Velipojs (Sot Njsia Administrative Velipoj).

  Krcnimet ndaj Pashk Ujks kan qen t njohura pr Policin e Shkodrs. Koh m par u qllua drejt baness s tij me breshri arme zjarri, por fatmirsisht nuk pati persona t lnduar.

  Ndrsa mbrmjen e sotme, Pashko Ujks iu b atentat pran baness s tij, duke humbur jetn m pas n spital.

  Edhe pse policia nuk ka ende nj pist konkrete nga hetimet e deritanishme, shkak pr ngjarjen dyshohet detyra q ka mbajtur Ujka si kryetar i Komuns s Velipojs.

  Autort jan larguar menjher pas ngjarjes duke humbur gjurmt.

  Suri

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shkodr: Vritet n nj atentat mafioz ish-deputeti demokrat e biznesmeni Pashko Ujka

  Atentati i tret/ Ish-kreu i Komuns s Velipojs Pashko Ujka u qllua me plumb n shpin, dyshimet e para t policis (Detaje)

  Emri: Pashko-Ujka-1.jpg

Shikime: 36

Madhsia: 119.3 KB

  Ish-kryetari i Komuns s Velipojs, Pashko Ujka u plagos dhe m pas ndrroi jet n spital pas nj atentati me arm zjarri pran baness s tij.

  Gazetari Senad Nikshiqi raportoi pr “BalkanWeb” se ngjarja ka ndodhur n afrsi t shtpis s tij, n nj lulishte pran Kishs Ortodokse ku ai ka qen duke ecur. Ai tha se Ujka sht plagosur n shtylln kurrizore ndrkoh q sht transportuar n spital.

  Dyshimet e para t policis jan q ngjarja t ket lidhje me periudhn 2011-2015 kur Ujka ka shrbyer si kryetar komune ndrkoh q ai sht plagosur edhe her tjeter.  “Pak minuta m par sht plagosur ish-kryetari i komuns s Velipojs n vitet 2011-2015. N vendngjarje ka mbrritur edhe policia e Shkodrs. Plagosja ka ndodhur n afrsi t baness s tij, n nj lulishte n pran Kishs Ortodokse. Persona t paidentifikuar kan qlluar n drejtim t tij. Ai ka marr plag n shtylln kurrizore dhe sht transportuar n spital. Nga hetimet e para policia dyshon se kjo ngjarje t jet e lidhur me periudhn q ai ka shrbyer si kryetar komune. Koh m prpara kan qlluar n drejtim t baness s tij. Ka qen nj sinjalizim dhe 2 her t tjera persona t paidentifikuar kan qlluar n drejtim t tij. Ujka ka qen edhe Deputet i Aleancs Demokratike”- tha ai.

  Balkanweb

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shkodr: Vritet n nj atentat mafioz ish-deputeti demokrat e biznesmeni Pashko Ujka

  VIDEO-SYRI TV/ Gjykata e Shkodrs liron dy autort e dyshuar pr vrasjen e ish-deputetit

  Gjykata e shkalls s par n Shkodr ka liruar nga burgu autorin e dyshuar t vrasjes s ish-deputetit Pashko Ujka, shtetasin Kristjan Kelmendi dhe bashkpuntorin e dyshuar t tij shtetasin Marjan Kola.

  Gjykata e shkalls s par ndryshoi masn e siguris nga “arrest me burg” n “arrest shtpie” pr kta dy shtetas.

  Gjykata ka administruar nj prov t re, pikrisht nj video ku prmes t cils pretendohet se autori i dyshuar i vrasjes s ish-deputetit dhe bashkpuntori i dyshuar ditn e ngjarjes kan qen n Kosov.

  Pas ksaj video q sht marr si prov gjykata vendosi ti liroj duke lehtsuar masn nga “arrest me burg” n “arrest shtpie”.

  Prve ksaj videoje gjykata e shkalls s par n Shkodr sht n pritje edhe t disa provave t tjera t ktyre dy shtetasve q mund t jen srish video por edhe fatura t ndryshme t blerjeve apo prova t tjera q mund t faktojn se dy t dyshuarit kan qen n Kosov ditn kur u vra ish-deputeti Pashko Ujka.

  N seancn pr masn e siguris m 4 dhjetor autori i dyshuar Kristjan Kelmendi dhe shtetasi tjetr Marjan Kola kan mohuar prpara gjykats autorsin e vrasjes, duke thn se ata kan qen n Kosov. 1 muaj koh u la pr administrimin e provave.

  Syri

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-07-2015, 10:06
 2. Prgjigje: 362
  Postimi i Fundit: 29-09-2014, 13:11
 3. Vritet biznesmeni i kromit Qerim Marku
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-09-2013, 08:46
 4. Deputeti demokrat Strkaj bashkohet me opozitn socialiste
  Nga Jack Watson n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 09-10-2010, 10:39
 5. Deputeti demokrat i Shkodrs largohet nga grupi parlamentar i PD
  Nga vagabondo_nyc n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 58
  Postimi i Fundit: 12-01-2008, 09:50

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •