Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,555
  Postimet n Bllog
  4

  Vatikan: Kryeministri Rama takon Papn, krenohet me refugjatt afgan

  Kryeministri Rama n Vatikan: Papa na pret pr her t dyt, bashk me Lindn e Zahon

  Emri: rama3-5.jpg

Shikime: 38

Madhsia: 32.0 KB

  Kryeministri Edi Rama ka nisur nj vizit n Vatikan me rastin e 30-vjetorit t vendosjes s marrdhnieve diplomatike Shqipri Seli e Shenjt.

  Kryeministri Rama shoqrohet nga bashkshortja, Linda Rama dhe djali i tyre i vogl, Zaho.

  Kryeministri ka dhn lajmin e mir se do t t ndrtohet nj faltore pr Shn Terezn n Tiran dhe toka sht dhuruar nga qeveria.

  N fjaln e tij, Rama tha se marrdhnia Shqipri-Vatikan u ndrpre pr shum vite si pasoj e nj regjimi q u bri t keqen m ekstreme katolikve.

  Shqipria sht i pari vend q ua hapi krejtsisht dyert mijra afganve. Nuk e refuzuam thirrjen pr ndihm por u prpoqm t ndajm me ta gjithka q patm, si kemi br me hebrenjt. sht nj vend ku asnj hebre nuk u sht dorzuar nazistve, me vllezrit tan t Kosovs gjithashtu n luftn me Serbin.

  Pr ne sht e rndsishme jo vetm ti mirpresim t gjith ata q ndodhen n udhkryq mes jets dhe vdekjes, por ti trajtojm edhe si pjes t familjes. Pr t ndihmuar t varfrit me Kishn Katolike n Shqipri ne ecim duke i shtrnguar dorn njri-tjetrit, duke vn n jet projekte t prbashkta, deklaroi Rama.

  Kryeministri i akordoi edhe titullin e kordonit t madh me yllin Benemerenti pr mirnjohje publike t modeluar me ngjyrat tona kombtare dhe armt e Sknderbeut, kardinalit Pietro Paroli.  Koha Jon

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,555
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri Rama n Vatikan takon Papn, krenohet me refugjatt afgan

  Kryeministri Rama zbulon bisedn me Papn: Ka nj dashuri t posame pr shqiptart

  Emri: 93FC6F11-26A3-4749-88E2-E70B6F1FFBA4.png

Shikime: 19

Madhsia: 252.5 KB

  Kryeministri Edi Rama ka zbuluar bisedn me Papa Franeskun pas takimit n Vatikan.

  N nj postim n Facebook, Rama shkruan se Papa flet pr Shqiprin dhe shqiptart me nj dashuri t posame dhe shpreh mirnjohjen pr rolin si faktor paqeje n rajon.

  “Papa Franesku flet pr Shqiprin dhe shqiptart me nj dashuri t posame, ruan t freskt kujtimin e vizits s tij t par jasht Vatikanit n Shqipri, shpreh mirnjohje pr rolin e Shqipris si faktor paqeje n rajon, po edhe si nj vend e nj popull model solidariteti njerzor, qysh me shptimin e hebrenjve e deri n ditt tona me mikpritjen pr refugjatt afgan dhe prcjell bekimet e tij pr t gjith shqiptart, duke prshndetur gjithashtu bashkpunimin m t ri mes Selis s Shenjt dhe Qeveris Shqiptare, pr krijimin e destinacionit t pelegrinazhit me prmendoren e me tempullin kushtuar Shenjtores Shqiptare, Nn Tereza, n Tiran” shkruan Rama.

  M rastin e 30-vjetorit t vendosjes s marrdhnieve diplomatike Shqipri –Seli e Shenjt, kryeministri Edi Rama me familjen, zhvilloi nj vizit n Vatikan nga ku dha lajmin se do t ndrtohet nj Faltore n Tiran pr shenjtoren Nn Tereza. Kreu i qeveris shqiptare i dha medaljen “Kordoni i madh me yll”, kardinalit Pietro Parolin, Sekretar i Shtetit i Shenjtris s tij.

  Koha Jon

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,555
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri Rama n Vatikan takon Papn, krenohet me refugjatt afgan

  Zaho n Vatikan te Papa

  Emri: m.png

Shikime: 18

Madhsia: 322.3 KB

  “Lule n varrin e Paps shqiptar Klementi XI, i quajtur edhe Papa Albani si dhe n varrin e Gjon Palit II, mik i muar i Shqipris”- shkruan n postimin e tij kryeministri Rama.

  Ai ndodhet i shoqeruar nga bashkshortja Linda dhe djali i vogl, Zaho.

  Pas publikimit t videos nga kryeministrit komentet n rrjetet sociale ishin se “m par bhet Zaho kryeministr se sa Lulzim Basha”!

  Emri: eee.png

Shikime: 18

Madhsia: 335.6 KB  Koha Jone

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,555
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Vatikan: Kryeministri Rama takon Papn, krenohet me refugjatt afgan

  Kryeministri yne eshte nje karikature-njeri.

  Gjyshi i tij e pagezoi ne nje kishe orthodhokse kur ishte femije.
  Por kur vajti ne shtepi, gjyshja shkodrane katolike i tha qe e kish pagezuar ajo me pare katolik.
  Nena e babai e rriten si ateist ne Shqiperine komuniste.
  Gruan e tij te dashur Linden, e ka muslimane, pasi kete keshille i dha keshilltari i tij politik hebre nga Amerika.
  Djalin e tij Zahon, ne nje interviste per CNN, na tha se po e rrit si hebre, qe ti behet qejfi baba Kalos (Sorrosit).

  Kuptohet, vetem Edi Rama shkon ne Vatikan, qendren shpirterore te 1 miliard romano-katolikeve ne bote, dhe krenohet qe strehoi refugjatet muslimane nga Afganistani.

  Kush e di sa do ti jete bere qejfi vellait te tij te madh Erdogan, kur i ka pare keto fotot nga Vatikani.

  Albo

 5. #5
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  2,004
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Vatikan: Kryeministri Rama takon Papn, krenohet me refugjatt afgan

  Po te ishin te gjithe prijesit fetar si Papa Franesku, kjo bote do te ishte shume me humane sesa qe eshte.

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 01-09-2021, 10:43
 2. Ambasadori iraken n Vatikan: ISIS duan t vrasin Papn n Shqipri
  Nga Vinjol n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 22-09-2014, 02:18
 3. Nata e Bardhe: Kryeministri Rama krcen Napolonin ne Kryeministri
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 04-12-2013, 21:48
 4. Seks-skandalet n Vatikan detyruan Papn t jap dorheqje
  Nga Lumi_ftp n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 23-02-2013, 04:15
 5. Prgjigje: 61
  Postimi i Fundit: 20-12-2009, 04:46

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •