Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1

  Si llogariten oret suplementare nga drejtori?

  Pershendetje,jam nje mesues ne nje shkolle te mesme ne Tirane prej 2 vitesh,kisha nje pyetje nese dikush mund te me ndihmoje.
  Kisha nje pyetje mbi oret suplementare qe kane mesuesit permbi normen mesimore.Une kam 16 ore suplementare permbi norme ne muaj.Konstatoj me cudi qe me mjafton te mungoj nje dite ose dy ne muaj dhe drejtoresha mi heq te 16 oret suplementare plus dhe ditet e munguara.Un kam pershtypjen qe kjo llogjike nuk qendron.Kur i kerkoj llogari me thote keshtu e ka ligji.A eshte e sakte kjo?Nesa ka dikush te me ndihmoje me ndonje dokument zyrtar ju lutem te me sqaroj pak...me respekt

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-11-2021
  Postime
  1

  Pėr: Si llogariten oret suplementare nga drejtori?

  Mirmama Hekuran,sigurisht qe ka nje dokument zyrtar qe qe thote se si llogariten oret suplementare dhe gjithashtu nje formule.Jam nga nje shkolle e Librazhdit dhe drejtori yne na e llogarit oret suplementaree ne kete forme:Aq ore suplemetare sa ke ne muaj perpjestim me 22 dit.Ne rastin tat 16 pjestim per 22 dit=0,7 ore , qe do me thene duhet te mungosh tre dit qe drejtoresha jote e NDERUAR te heqi vetem 2 ore suplemetare.Mos gaboj ish ministri Tafaj ka bere nje udhezim mbi kete ceshtje qe eshte dhe ne fletore zyrtare...

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-11-2021
  Postime
  1

  Pėr: Si llogariten oret suplementare nga drejtori?

  Hekuran,te marri kredi drejtoresha dhe te ktheje leket mbrapsht hahahhaah sa pa lidhje. Ik ankohu per kte drejtoreshe patatinash. hahha po mos kesh ore suplementare ajo te hiqka vetem ditet,,po te kesh edhe suplementare ajo ti hiqka dhe ato,,,d m th si te kesh si mos kesh kjo ti hiqka hahahah ik ankohu se ke ligjin qe te mbron...

Tema tė Ngjashme

 1. Zbulohet dokumenti/ Shqipėria dhe Serbia nuk e llogaritėn Kosovėn si shtet
  Nga Duke_Of_Arberia nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 30-10-2016, 04:32
 2. ISSH: Kontributet qė duhet tė paguani pėr pensionet suplementare
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-01-2011, 22:57
 3. Si llogariten piket per pranim ne shkollen e larte?
  Nga rrogozhinsi nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 23-07-2009, 10:48
 4. Koha Dhe Orėt
  Nga Gimi3 nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-06-2007, 21:18
 5. Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 01-12-2006, 19:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •