Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
  1. #1
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,326
    Postimet në Bllog
    7

    Cfarë i mungon forumit tonë?

    Kush ka sugjerime, ide, deshira dhe mendime se si duhet të jetë FORUMISHQIPTAR i se ardhmes se afërt, le t'i shprehë këtu...

  2. #2
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    Per t`ju pergjigjur temes, me e dukshmja eshte qe forumi eshte thuajse inekzistent. Vite perpara ka patur shume debat, por edhe mungese te theksuar edukate nga anetaret. Keshtu si ka mbetur eshte me keq akoma.
    Duaje te afermin tend si veten

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-07-2006
    Postime
    20
    Postimet në Bllog
    2

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    Citim Postuar më parë nga Neteorm Lexo Postimin
    Kush ka sugjerime, ide, deshira dhe mendime se si duhet të jetë FORUMISHQIPTAR i se ardhmes se afërt, le t'i shprehë këtu...
    Ky forum ka qene dhe ngelet nje "thesar" per internetin shqiptare. u rrit shume se ashtu ishin kohet, por nuk pati nje menaxhim te mire nga ana e stafit. Forumi i rrit aq shume sa adminat nuk e menaxhonin dot dhe shume moderatore ishin si xhandare me anetaret. por ajo qe urojme eshte qe te ngelet online edhe pse me pak ose aspak aktivitet.

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Poshnjari për postimin:

    Neteorm (16-12-2021)

  5. #4
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,326
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    Citim Postuar më parë nga Poshnjari Lexo Postimin
    Ky forum ka qene dhe ngelet nje "thesar" per internetin shqiptare. u rrit shume se ashtu ishin kohet, por nuk pati nje menaxhim te mire nga ana e stafit. Forumi i rrit aq shume sa adminat nuk e menaxhonin dot dhe shume moderatore ishin si xhandare me anetaret. por ajo qe urojme eshte qe te ngelet online edhe pse me pak ose aspak aktivitet.
    Nese shikon sot, mqse meresh edhe vet me forume do kuptosh qe pak a shume anetaret jane po ata te njejte ne te "gjitha" forumet qe kane ngelur e riperserisin vetveten..

    Ky forum minimalisht gezon mbi 1.8 vizitore ditore, pasi ka aq shume informacion sa njerezit e perdorin ne vend te wikipedia e google.

  6. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-07-2006
    Postime
    20
    Postimet në Bllog
    2

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    Citim Postuar më parë nga Neteorm Lexo Postimin
    Nese shikon sot, mqse meresh edhe vet me forume do kuptosh qe pak a shume anetaret jane po ata te njejte ne te "gjitha" forumet qe kane ngelur e riperserisin vetveten..

    Ky forum minimalisht gezon mbi 1.8 vizitore ditore, pasi ka aq shume informacion sa njerezit e perdorin ne vend te wikipedia e google.
    Ate kam permendur edhe une. Qe eshte per te ardhur keq te kesh 67+ mije anetare dhe te mos kesh pothuajse asnje aktiv eshte per te ardhur keq. Dhe ky forum eshte nje pasuri tashme per kulturen shqiptare.

  7. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-07-2006
    Postime
    20
    Postimet në Bllog
    2

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    Citim Postuar më parë nga Neteorm Lexo Postimin

    Ky forum minimalisht gezon mbi 1.8 vizitore ditore, pasi ka aq shume informacion sa njerezit e perdorin ne vend te wikipedia e google.
    As kete nuk mund ta besoj. Dal ne kete perfundim pasi shikoj leximet e nje teme. Prsh kjo teme ka 4 dite qe eshte hapur 5 pergjigje dhe nuk ka as 1k shikime. Keto shifra ne rinin e ketij forumi beheshin brenda 10-12 oresh.

  8. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Poshnjari për postimin:

    Neteorm (18-12-2021)

  9. #7
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,326
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    Citim Postuar më parë nga Poshnjari Lexo Postimin
    As kete nuk mund ta besoj. Dal ne kete perfundim pasi shikoj leximet e nje teme. Prsh kjo teme ka 4 dite qe eshte hapur 5 pergjigje dhe nuk ka as 1k shikime. Keto shifra ne rinin e ketij forumi beheshin brenda 10-12 oresh.
    Padyshim qe dikur flisnim ndryshe, po gjithsesi une mbetem i mendimit qe ka akoma per te dhene ky forum dhe do mundohemi qe qofte edhe ata 1,5,10 anetare te gezojne respektin e plote krahas nesh dhe forumit.

  10. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Neteorm për postimin:

    sirena_adria (19-12-2021)

  11. #8
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,488

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    I mungojne diskutimet,thashethemet,humori I mungon brezi i ri qe i ben si njerezit the temat interesante.

  12. Anetarët më poshtë kanë falenderuar SERAFIM DILO për postimin:

    Neteorm (19-12-2021)

  13. #9
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,326
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    Citim Postuar më parë nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    I mungojne diskutimet,thashethemet,humori I mungon brezi i ri qe i ben si njerezit the temat interesante.
    Do te thuash që ne u plakëm.. lol

  14. #10
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,488

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    Citim Postuar më parë nga Neteorm Lexo Postimin
    Do te thuash që ne u plakëm.. lol
    Fatkeqsisht po. Bashke me moshen po behemi interesant si diskutimet e Lulzim Bashes ! Kamomil. Duhet moshe e re qe ti japi gjalleri. Ta bej diskutimin jo vetem interesant dhe argetues por edhe te lehte dhe provokues.
    Siç thoshte Ciceroni; lehtesia eshte e moshes qe lind,urtesia eshte e moshes qe perendon.

  15. Anetarët më poshtë kanë falenderuar SERAFIM DILO për postimin:

    Neteorm (19-12-2021)

  16. #11
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    Forumit tone i mungojne bletet puntore. Ka vetem 2 blete ne forum qe prodhojne mjalte dhe dhjetra mijera shqiptare nga mbare bota, shumica femije ne moshe shkollore, qe futen ne forum perdite ne kerkim te konsumit te mjaltit ne faqet e forumit.

    Gredha kemi plot, sa te duam, dine te prodhojne vetem fjale e zhurme te kote. Bletet shqiptare jane ne zhdukje e siper.

    Albo

  17. #12
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    Na prij o Gjergj.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  18. #13
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,326
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    Ne vetëm duhet të mbajmë besimin, të vazhdojmë të bëjmë atë që po bëjmë dhe të shpresojmë që, si me shumë gjëra, forumi do të kthehen përsëri dhe do të jenë edhe një herë vendet argëtuese dhe të gjalla që ishin dikur. Unë dëshiroj një kthim në ato ditë, sepse ato ishin vende të dobishme dhe të këndshme për t'u bërë pjesë.

  19. #14
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anëtarësuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    669

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    Anëtarët.

    Se ka shumë tema të bukura,e shumica e anëtarëve ktu e kanë marrë përvojën e forumeve.

  20. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,892

    Për: Cfarë i mungon forumit tonë?

    disa aspekte që mund të përmirësohen në Forumin shqiptar:

    1. Aktivitet i lartë: Një nga gjërat që nënkupton një forum të suksesshëm është një numër i konsiderueshëm i pjesëmarrësve të aktivë. Mund të jetë e dobishme të promovojmë Forumin tonë në çdo mënyrë të mundshme dhe të krijojmë një kulturë të pjesëmarrjes së aktive në diskutime.

    2. Përmbajtje e qëllimshme: Është e rëndësishme që të promovojmë përmbajtje cilësore dhe të qëndrueshme në Forumin tonë. Mendoj se duhet të krijojmë rregulla të qarta për postimet dhe të përgatisim një kriter të qartë për cilësinë e postimeve të pranuara dhe të sanksionojmë ato që janë jashtë kësaj nivelit.

    3. Komunikimi efektiv: Listat e postimeve dhe strukturimi i forumit mund të përmbushin një rol të madh në përmirësimin e përdorshmërisë së Forumit tonë. Një renditje logjike e temave dhe mundësia për të filtruar postimet sipas tipeve të ndryshme të përkujdesjes së ndjekur, do të ndihmojë përdoruesit të gjejnë informacionin që kërkojnë shpejt dhe lehtë.

    4. Ndikimi i moderimit: Moderimi i duhur dhe aktiv mund të sigurojë një ambient të pastër dhe të ndershëm ku pjesëmarrësit janë të lirë të shprehin mendimet e tyre. Moderimi duhet të kryhet me kujdes dhe të mbështetet në rregullore të qarta, të caktuara për të trajtuar abuzimet, gjuhën e papërshtatshme dhe për të ruajtur respektin dhe kulturën e përgjithshme të forumit.

    5. Kjo është vetëm një listë e shkurter e sugjerimeve për përmirësimin e Forumit . Është e rëndësishme të dëgjojmë mendimet dhe sugjerimet e të gjithë pjesëmarrësve për të rritur cilësinë dhe përvojën e Forumit tonë.

  21. 2 antarët më poshtë falenderuan ATMAN për mendimin e shprehur në këtë postim:

    Jetmiraaa (01-03-2024),Neteorm (24-02-2024)

Tema të Ngjashme

  1. Çfarë ju mungon nga e kaluara?
    Nga toni007 në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 76
    Postimi i Fundit: 10-03-2024, 11:18
  2. Çfarë ju mungon ?!
    Nga kleadoni në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 944
    Postimi i Fundit: 09-11-2023, 06:18
  3. Cfare mungon ne librat e historise
    Nga stavri22 në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 09-09-2009, 05:47
  4. Cfare mungon ne librat e historise
    Nga stavri22 në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-06-2009, 04:04
  5. Çfare mungon në Internet per Shqiptaret?
    Nga dreamcatcher në forumin Ndihmoni njëri-tjetrin
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 19-01-2008, 17:16

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •