Close

Rezultati i Sondazhit: A mendoni se nisma pr bashkpunim rajonal Ballkani i Hapur sht n favor t shqiptarve?

Votues
5. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Po

  2 40.00%
 • Jo

  2 40.00%
 • Nuk e di

  1 20.00%
Sondazh me disa zgjedhje
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #-19
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,055
  Postimet n Bllog
  4

  A mendoni se nisma pr bashkpunim rajonal Ballkani i Hapur sht n favor t shqiptarve?

  A mendoni se nisma pr bashkpunim rajonal Ballkani i Hapur sht n favor t shqiptarve dhe sa efektive do jene duke patur parasysh problemet qe kemi hasur nder vite me fqinjte?

 2. #-18
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Antarsuar
  29-07-2006
  Postime
  636

  Pr: A mendoni se nisma pr bashkpunim rajonal Ballkani i Hapur sht n favor t shqiptarve?

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  A mendoni se nisma pr bashkpunim rajonal Ballkani i Hapur sht n favor t shqiptarve dhe sa efektive do jene duke patur parasysh problemet qe kemi hasur nder vite me fqinjte?
  Pranimi i fajit dhe kerkim falja sht dashur t jet veprimi i par i Serbisē ne raport me Kosovn. Rama po e luan rolin e zedhensit te Vuiqit !!!
  All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

 3. #-17
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  Doblibar
  Postime
  2,193

  Pr: A mendoni se nisma pr bashkpunim rajonal Ballkani i Hapur sht n favor t shqiptarve?

  Ballkani i Hapur perkundrazi dobeson shqiptaret, ndersa forcon Serbine, Rusine dhe Kinen.
  Sa per dijeni nuk jane perfshire te gjitha vendet e Ballkanit, si: Kroacia, Bosnje-Hercegovina, Mali i Zi, Greqia, Turqia etj.
  Kryeministri i Shqiperise po firmos marreveshje me interes antikombetar, duke i bere Serbise favore ne dem te Kosoves, duke i ofruar korridore per dalje ne det Durresi, Vlora, Shengjini etj..
  Ka patur te drejt kur ka shkruajtur i madhi Faik Konica: "O Zot ruaje Shqiperine prej shqiptareve!"

 4. #-16
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,055
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: A mendoni se nisma pr bashkpunim rajonal Ballkani i Hapur sht n favor t shqiptarve?

  Do te deshiroja qe keto marveshje te japin fund zgjidhjeve shqiptareve sidomos ne dogana ku vite te tera torturohen nga shtetet fqinje.

  Sa i perket politikes qe me demek na i ben dem Kosoves, kjo mduket absurde pasi jane ata qe duhen te kene qasje me serbine pasi vetem kshu mund te intergrohen me BE, e populli i Kosoves nuk ka faj te vuaj pasojat e cdo politikani qe e sjellin mbŕapa ate shtet.

 5. #-15

  Pr: A mendoni se nisma pr bashkpunim rajonal Ballkani i Hapur sht n favor t shqiptarve?

  Un do t bja pyetjen ndyshe;
  A do t ishte m mir nj vet-izolim apo nj bashk-punim?!
  Nse shqiptart nuk do t pranonin nj bashkpunim, ather cila do t ishte alternativa???
  Nse Shqipria nuk do t pranoj kt shanc ( pr t qen nj nga antart e par ) , pasi vendet e tjera oportuniste si ato q nuk kan pranuar ( pr momentin ), nuk do t thot q nuk do t marrin pjes., pra refuzimi prcjell mendimin q shqiptarve u plqen vetizolimi.
  Pasi Evropa nuk ja ka nevojn vendit t shqiponjave!
  Mbetet vetm Lindja e Mesme.!
  Pra, zgjidh e merr.
  Dika kam pr k rron me mrit e shek XX, kujtoni luftn e I -II botrore, ku t gjitha vendet evropiane ( ndonse fqinje ) ishin n luft dhe ku grabitjet toksore dhe masakrat e tmerrshme q pasuan , nuk penguan n krijimet e pakteve ( Atllantik-Varshav ) , e sot Bashkimit Evropian!
  Pra nuk rrohet me kujtime, pasi treni ikn e t l n vend
  Gjithsesi kujtoni gjendjen ekonomiko-shoqrore-financjare-gjeografike q kemi, ku nuk mund t shpresojm n legjendat dhe t humbasim trenin e ngjarjeve q sprsriten.
  Kshtu, un do t votoja pr nj Bashkim t Evrops Jugore, ndonse pr momentin vetm tregtie.
  Po t heqim nga harta imagjinare dy gadishujt e tjera ( Iberik, Italik ), jemi neve Evropa Jugore.
  Po kshtu ishte edhe BE-ja nga vitet 50 gjer m 2002.
  Duhet largpamsi!
  Jo getizim dhe izolim!
  Kemi patur mjaft, me shekuj.
  Prshndetje
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

 6. #-14
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: A mendoni se nisma pr bashkpunim rajonal Ballkani i Hapur sht n favor t shqiptarve?

  Citim Postuar m par nga NoName Lexo Postimin
  Ballkani i Hapur perkundrazi dobeson shqiptaret, ndersa forcon Serbine, Rusine dhe Kinen.
  Sa per dijeni nuk jane perfshire te gjitha vendet e Ballkanit, si: Kroacia, Bosnje-Hercegovina, Mali i Zi, Greqia, Turqia etj.
  Kryeministri i Shqiperise po firmos marreveshje me interes antikombetar, duke i bere Serbise favore ne dem te Kosoves, duke i ofruar korridore per dalje ne det Durresi, Vlora, Shengjini etj..
  Ka patur te drejt kur ka shkruajtur i madhi Faik Konica: "O Zot ruaje Shqiperine prej shqiptareve!"
  Ne mendjen e psikopatit qe ne kemi kryeminister, nje sipermarrje e tille eshte "presion per Bashkimin Evropian" qe ta antaresoje Shqiperine, ja keshtu sic eshte, narko-shtet. Pa qene nevoja qe te permbushi kushtet e BE. Se perndryshe, Rama do beje "Bashkimin Ballkanik". Eshte shume i forte si burre shteti. Nuk ta mbush syrin se vishet si karagjoz e piktor eshte por per keto gjera i punon truri shume.

  Po ju mos u merzisni. Pasneser i vjen vellai i madh nga Turqia ne Tirane, ia shkul pak veshin, dhe nuk e degjoni me Ramen te flasi per Ballkan te Hapur. Nese kemi ndonje gazetar te zgjuar, le t'i beje nje pyetje Erdoganit se cfare mendon per nismen e Ballkanit te Hapur dhe a do ta fusi edhe Turqine ne kete nisme te Rames? Por bejani pyetjen duke buzeqeshur, e me te bute, pasi nuk duam ti ngrihet tensioni shume ne publik. Dhe mos u cudisni po tu pergjigjet me fjalet: "Tre shtetet anetare te kesaj nisme kane aq banore sa nje lagje e Stambollit."

  Albo

Tema t Ngjashme

 1. Basha: PD, shtpia e liris s shqiptarve, e hapur pr t rinjt
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-12-2013, 00:30
 2. Cka mendoni si po sillet Cervenkovski ndaj shqiptareve
  Nga babadimri n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-04-2006, 11:17
 3. N favor t kujt shte bllokimi i formimit t institucioneve tona?
  Nga RTP n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-12-2004, 06:45
 4. Koha nuk ecn n favor t shqiptarve
  Nga gabriel n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-10-2004, 03:21
 5. Prodi: Dera Eshte E Hapur Per ne BE
  Nga Shijaksi-London n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-01-2003, 21:18

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •