Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,913

  Ekzekutohet ish-polici n La, n 2020-n i kishin br atentat edhe t birit  Nj ngjarje e rnd u raportua ditn e sotme, ku u ekzekutua me arm zjarri nj ish punonjs Policie.

  Kjo sht fotoja e ish-oficerit t Policis, Xhelal Rei, i cili mbeti i vrar mngjesin e dits s sotme, pran biznesit t tij n momentin q po bhej gati t fillonte punn.

  Rei u qllua pr vdekje nga persona ende t paidentifikuar t cilt i zun prit prball dyqanit t tij n La, n momentin q ai doli nga mjeti i tij tip “Benz”, pr t’u drejtuar drejt dyqanit t tij.
  Nj 60-vjear sht ekzekutuar mngjesin e sotm n La, rreth ors 07:23 ,n afrsi t nj banke.
  Viktima sht Xhelal Rei, 60 vje, ish-polic, i cili raportohet se sht ekzekutuar pran bizneseve t tij.
  Rei zotron nj butik dhe nj bar kafe n La. Por ky nuk sht atentati i par q bhet ndaj familjes Rei.
  N shtator t 2020, djali i Xhelalit, Besniku, i shptoi nj atentati t mirorganizuar.
  Policia njoftonte pr rastin e atentatit n 2020 se “n lagjen ‘’Xhenjo’’Lezh, n rrugn Lezh-Shngjin, dy persona t paidentifikuar, t cilt lviznin me nj motoriklet dhe skafanda n kok, kan qlluar m arm zjarri pistolet 3 her, n drejtim t automjetit tip Mercedes Benz C Class me ngjyr gri me targa AA 811 AB, me t cilin po lvizte shtetasi Besnik Xhelal Rei, i datlindjes 31.08.1985, banues n Gjorme Kurbin, sbashku me familjen e tij, bashkshorten dhe 2 djemt e mitur.
  N cilesin e provs materiale u bllokua nj gzhoj me prmasa 9x19mm dhe nj kapsoll detonatore e pagropzuar si dhe nj fishek i pagropzuar“.
  Ndrkoh policia njofton se pas vrasjes sht rrethuar zona, si dhe jan ngritur pika kontrolli, ndrsa njofton se n Milot, Kurbin sht gjetur i djegur nj automjet i cili dyshohet se sht i autorve.
  N ndihm t Policis lokale jan nisur grupe t FNSH-s dhe nj grup i posam hetimor pr t br t mundur zbardhjen e plot t rrethanave t ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorve.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 01-11-2021 m 08:14

Tema t Ngjashme

 1. Sulm me thik n nj xhami n Tiran, 5 t plagosur, ja kush sht autori
  Nga Neteorm n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-04-2021, 05:11
 2. Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 12-01-2015, 16:08
 3. Tiran, dy vajza kallzim t rrem n polici: Na prdhunuan
  Nga Xhuxhumaku n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-03-2014, 14:21
 4. Tiran, qllohet me arm nga kolegu, vdes polici
  Nga {A_N_G_E_L_69} n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 12-01-2012, 11:58
 5. Tiran, vret veten polici i pushuar nga puna
  Nga no name n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-04-2007, 02:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •