Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,874

  Shqiptart q nuk deklarohen Shqiptar

  Shqiptart q nuk deklarohen Shqiptar… Historia e harruar - Gjurm Shqiptare
  Oct 30, 2021

  Top Channel Albania

  Dhjetra mijra shqiptar t harruar…Ata flasin ende gjuhn shqipe, por nuk deklarohen shqiptar…Cila sht historia e tyre ? Si u asimiluan ? far ndodh sot n kt zon q dikur ishte pjes e territoreve shqiptare ?Presioni, dhuna, joshja… Jane te verteta te forta, por qe hedhin drite mbi nje nga pjeset me te dhimbshme te historise shqiptare. 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,874

  Pr: Shqiptart q nuk deklarohen Shqiptar  PJESA 2. SHQIPTART Q (NUK) DEKLAROHEN SHQIPTAR - Gjurm Shqiptare
  Nentor 13, 2021

  Top Channel Albania

  N Maqedonin e veriut sipas t dhnave jetojn mbi 100 mij banor q deklarohen si maqedonas myslimane Rreth ketij komuniteti eshte zhvilluar gjithmone nje debat i forte
  Cila eshte origjina dhe identiteti i vertete i tyre ? A jan realisht kaq shum apo mes tyre ka dhjetra mijra shqiptar t asimiluar ?
  Fakte, t dhna, dshmi Nj krkim trondits me rrfime t forta Si qndron e vrteta ?

Tema t Ngjashme

 1. Gjurm Shqiptare - Si po zhduken shqiptart e Tivarit...?!
  Nga Akuamarini n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-02-2020, 17:41
 2. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-10-2017, 18:40
 3. Shtetesi Shqiptare per gjithe Shqiptaret
  Nga shitesi n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 11-12-2012, 16:20
 4. A jan t gjith shqiptart shqiptar?
  Nga Jamarber n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 12-08-2006, 15:07
 5. Shqiptart jasht trojeve shqiptare dhe Ceshtja Shqiptare
  Nga dodoni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 04-02-2005, 13:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •