Fier, atentat me kallashnikov biznesmenit Agim Backa, pronari i lokal Piazza!


Atentat me breshri kallashnikovi ndaj biznesmenit Agim Backa n qytetin e Fieri. 50-vjeari sht ekzekutuar brenda mjetit t tij. Fillimisht ai u plagos dhe u drgua n spitalin e Fierit, por nuk ka mundur dot t'i mbijetoj plagve t marra dhe ka ndrruar jet. Ngjarja ka ndodhur pran nj qendre tregtare, nj zon mjaft e populluar.

Fillimisht ai u drgua pr n spital n gjendje t rnd, ndrsa msohet se nuk u ka mbijetuar dot plagve t marra.