Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,279
  Postimet n Bllog
  3

  Evi Kokalari: "Basha e prjashtoi Berishn n kmbim t mbylljes s dosjes s tij n SHBA"

  Kokalari: Basha e prjashtoi Berishn n kmbim t mbylljes s dosjes n SHBA

  Emri: Screenshot_22-4.jpg

Shikime: 75

Madhsia: 25.4 KB

  Pas fjals s ish-kryeministrit Sali Berisha, n Foltore e mori fjaln aktivistja republikane, Evi Kokalari.

  Aktivistja Evi Kokalari tha se i vinte mir q shihte shum flamuj t SHBA n sall. Ajo tha se diaspora sht e interesuar pr zhvillimet n vend. Kokalari bri nj denoncim t fort.

  Zoti Berisha sht prjashtuar nga grupi parlamentar i Partis Demokratike pasi sht kmbyer me mbylljen e dosjes s korrupsionit t Lulzim Bashs, nj dosje q ekziston n Shqipri dhe n Amerik. Kjo sht e vetmja arsye pse sht prjashtuar Sali Berisha, tha ajo, duke shpjeguar se bhet fjal pr nj dosje lobimi n SHBA.

  "N nj periudh t shkurtr kohe, far m ka br prshtypje, sht q brenda 3-4 muajsh PD ka paguar 750 mij dollar pr t lobuar n Amerik. sht shum. Nj pjes e ktyre parave, sepse Lulzim Basha nuk donte q t merrej vesh n Shqipri se nga kishin ardhur, vendosi t prdor nj kompani me origjin rus, q bri kontrat me nj firm lobimi n Amerik, sikur ata po bnin nj konsulenc pr organizatat shqiptaro-amerikane q do investonin n Shqipri. Kjo sht ilegale n Amerik. Fillimisht kjo nuk doli, por kompania q Lulzim Basha po prdorte n Amerik pati disa probleme me ligjin. Lulzim Bashs iu hoq e drejta e vizs pr 2-3 vjet. N kt moment kjo dosje sht mbyllur me kushtin q ai t nxirrte nga Grupi Parlamentar, Sali Berishn. Me gjith frikn q Lul Basha ka pasur, se un mund t bhesha kryetare e PD-s, do kthehem n Amerik dhe bashk me shqiptar t diaspors do kontrollojm nse Basha guxon t futet n Amerik, q do t thot ka marr viz, ne do e bjm problem dhe do ta ojm kt dosje n Kongres, tha ajo.

  Lidhur me diskutimet online nse ajo do bhet kryetare e PD, Kokalari tha: Un nuk kam nevoj t bhem kryetare e Partis Demokratike pasi ne e kemi kryetarin e Partis Demokratike, ai sht Sali Berisha.  Syri

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,186

  Pr: Evi Kokalari: "Basha e prjashtoi Berishn n kmbim t mbylljes s dosjes s tij n SHBA"

  E pastaj duket se nje pjese e elektoratit demokrat eshte ne krah te berishes, por ky eshte shprehur per kthimin ne platformen "konservatore", i thencin sepse do mbeshtete tek te perndjekurit dhe ish-pronaret. Merre me mend mentaliteti i viteve 92, cfare do sjelle, lufte te re klase dhe perjashtim te shtresave te tera ne favor te "te perndjekurve". Fatmiresisht nuk ka per t`i ecur sepse shumica e elelektoratit ja kane pike lengun.
  Duaje te afermin tend si veten

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-09-2015, 11:14
 2. "Me jep voten? Ne kembim, seks oral"
  Nga Cimo n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 26-05-2007, 18:01
 3. Kokalari kryeministrit: "Heto pasurin e Lulzim Bashs"
  Nga Shijaksi-London n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 15-11-2005, 04:21
 4. Arratiset "Durda" i dënuari i dosjes " Kokaina"
  Nga shkodrane82 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 07-10-2005, 07:49
 5. Kongresi socialist: "Kujtoni vitin 1997 dhe Berishn"
  Nga gabriel n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 13-05-2005, 02:24

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •