Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,279
  Postimet nė Bllog
  3

  New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Sorros

  “George Soros e kam mik, jam krenar!”, Rama pėr ‘planin’ e ndarjes sė Kosovės: Legjenda

  Emri: rama-soros-1.jpg

Shikime: 78

Madhėsia: 32.4 KB

  Kryeministri Edi Rama e quajti legjenda dhe tė pavėrtetė akuzat e ish-kryeministrit Sali Berisha se George Soros kishte njė plan pėr ndarjen e Kosovės.

  I ftuar nė ‘Open’ kreu i qeverisė tha se me George Soros ka miqėsi pėr tė cilėn ėshtė krenar.

  “E quaj mik dhe jam krenar. E kam thėnė qė e kam mik, dhe kur nė Shtėpinė e Bardhė kur ishte njė armik si Donald Trump. Ēfarė kam pėrfituar unė nga fondacioni Soros?! Nė jetėn politike, zero. Nė jetėn e mėparshme, ndonjė bursė, kam pasur dhe unė pėrfitime. Kėto legjendat qė Soros e paska pasur njė hartė pėr tė ndarė Kosovėn si Berisha, janė nė gramaturėn e atyre qė nuk kanė tru. ‘Ndarja’ e Kosovės, ėshtė bėrė fakt, por se si do tė ndahej Kosova fshehtas, se di! Nėse do tė kishte njė plan, ku do tė shkonte ai?! Nėse do tė kishte njė plan ai do tė shkonte nė Kuvend dhe do tė bėheshin referendume. Nėse kam pasur unė me Hashimin njė plan, kėtė e ndali ky (Berisha). Soros ‘Ballkanin e hapur’ ta shpjegon si nga ata njerėz qė e njeh ekonominė, pasurinė dhe se si zhvillohet pasuria, si pakkush nė botė. ‘Ballkani i hapur’ ngre mirėqenien e vendeve tė rajonit.”, -tha Rama.

  Balkanweb

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,279
  Postimet nė Bllog
  3

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Sorros

  George Sorros nuk ka plane per ndarjen e Kosoves, George Sorros ka plane per kontrollin e gjithe Evropes dhe gjithe botes, duke krijuar nje qeveri te vetme. Ky eshte objektivi i tij me programin "Open Society" (Shoqeri e Hapur) qe nenkupton vende me kufij te hapur, emigrante nga vendet me te varfera e me te prapambetura te botes qe mesyjne ne boten e qyteteruar me qellim destabilizimin e demokracive te ketyre vendeve. Sponsorizimi dhe mbeshtetja financiare e atyre personave si Edi Rama qe George Sorros i quan "useful idiots" (idiote qe na hyjne ne pune pasi bejne ashtu sic u themi pa e vene trurin ne perdorim). Edhe ideja e Ballkanit te Hapur qe Rama eshte promotor i madh, nuk eshte ideja e tij, eshte ideja e Sorros. Eshte vetem nje aplikimi i "Open Society" ne zonen gjeografike te Ballkanit, qe ka per qellim te destabilizoje rajonin, prodhoje nje krize te re, ne menyre qe George Sorros dhe miqte e tij ta perdorin krizen per te ofruar "zgjidhjet e tyre per krizen", ku Ballkani nuk ka me 10 qeveri por vetem 1 qeveri dhe nje treg.

  Pra planet e George Sorros nuk duan qe te ndajne Kosoven. Planet e George Sorros duan qe te fshihet totalisht kultura dhe identiteti i gjithe popujve ballkanike, perfshi ate shqiptar, per te bere te mundur perqafimin e identitetit te imponuar te "qytetarit te botes", ku qeverine nuk e kemi me ne Tirane, por e kemi ne OKB, ne New York. Dhe shenjestra e Sorros dhe miqve te tij, qe fshihen pas gjithe levizjeve tiranike qe shikoni nga mbare qeverite e botes sot karshi qytetareve te vete, eshte sistemi demokratik. Demokracia eshte armiku me i madh i planeve te George Sorros pasi per aq kohe sa njerezit e lire do te zgjedhin te votojne me voten e tyre te lire, Sorros e kompani nuk mund t'iu imponojne dot njerezve te lire planet e tyre.

  Talibani me i madh ne bote, qe e urren lirine dhe demokracine, nuk jeton ne Kabul, jeton mes Londres dhe New York. E ka emrin George Sorros. Dhe Edi Rama, eshte miku i tij. Ana pozitive e kesaj historie eshte se fati qe pret George Sorros, eshte fati qe pret edhe gjithe miqte e tij ne bote, dhe gjithe burrat e shteteve qe punojne per llogari te tij pasi jane korruptuar prej parase se tij. George Sorros nuk ka per t'ia dale me sukses ne planet e tij, pasi Amerika nuk eshte stan me lepura...

  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 28-09-2021 mė 00:34

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,208

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Sorros

  Nuk e kam kuptuar kurre kete perversitet shqiptar per Sorosin,ku te gjitha te keqijat mundohen ti justifikojne me Sorosin ! Sikur te behet ndonje dite nje krahasim-klasifikim se sa keq i ka bere shqiptareve dhe Shqiperise ; Sorosi,Berisha,Rama,Meta,Ruēi,Hajdari,Braho e njerez te tjere sa te duash... jo qe Sorrosi del i fundit ne kete liste por ka rrezik qe ne kete krahasimin me keta te del Sorrosi afer shenjterimit. Kjo pune eshte si plani per ndarjen e Kosoves ku kete plan e shtynte administata e Trampit dhe njerezit ja fusnin Sorosit... dhe sa i perket Kosoves roli i Sorosit ka qene shum pozitiv.

  Pastaj sa per fotografit e Sulltanit nuk eshte ēudi ta ket bere edhe kete here me pagese.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 28-09-2021 mė 06:52

Tema tė Ngjashme

 1. Irritohen kosovarėt: Edi Rama nuk ėshtė baba politik i Kosovės!
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-09-2015, 12:59
 2. Ankara: Rama takon kryeministrin turk Erdogan
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 05-08-2013, 19:25
 3. Edi Rama - Toka i takon atij qe e punon!
  Nga DYDRINAS nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 30-04-2013, 10:34
 4. Xhaxhai i Aleks Nikės: Rama s’mė takon
  Nga daniel00 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-04-2013, 05:14
 5. George Sorros: "Nese Gjermania nuk udheheq dot, duhet te dali nga Euro Zone"
  Nga drague nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-09-2012, 17:14

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •