Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet nė Bllog
  4

  New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Soros

  “George Soros e kam mik, jam krenar!”, Rama pėr ‘planin’ e ndarjes sė Kosovės: Legjenda

  Emri: rama-soros-1.jpg

Shikime: 188

Madhėsia: 32.4 KB

  Kryeministri Edi Rama e quajti legjenda dhe tė pavėrtetė akuzat e ish-kryeministrit Sali Berisha se George Soros kishte njė plan pėr ndarjen e Kosovės.

  I ftuar nė ‘Open’ kreu i qeverisė tha se me George Soros ka miqėsi pėr tė cilėn ėshtė krenar.

  “E quaj mik dhe jam krenar. E kam thėnė qė e kam mik, dhe kur nė Shtėpinė e Bardhė kur ishte njė armik si Donald Trump. Ēfarė kam pėrfituar unė nga fondacioni Soros?! Nė jetėn politike, zero. Nė jetėn e mėparshme, ndonjė bursė, kam pasur dhe unė pėrfitime. Kėto legjendat qė Soros e paska pasur njė hartė pėr tė ndarė Kosovėn si Berisha, janė nė gramaturėn e atyre qė nuk kanė tru. ‘Ndarja’ e Kosovės, ėshtė bėrė fakt, por se si do tė ndahej Kosova fshehtas, se di! Nėse do tė kishte njė plan, ku do tė shkonte ai?! Nėse do tė kishte njė plan ai do tė shkonte nė Kuvend dhe do tė bėheshin referendume. Nėse kam pasur unė me Hashimin njė plan, kėtė e ndali ky (Berisha). Soros ‘Ballkanin e hapur’ ta shpjegon si nga ata njerėz qė e njeh ekonominė, pasurinė dhe se si zhvillohet pasuria, si pakkush nė botė. ‘Ballkani i hapur’ ngre mirėqenien e vendeve tė rajonit.”, -tha Rama.

  Balkanweb

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Sorros

  George Sorros nuk ka plane per ndarjen e Kosoves, George Sorros ka plane per kontrollin e gjithe Evropes dhe gjithe botes, duke krijuar nje qeveri te vetme. Ky eshte objektivi i tij me programin "Open Society" (Shoqeri e Hapur) qe nenkupton vende me kufij te hapur, emigrante nga vendet me te varfera e me te prapambetura te botes qe mesyjne ne boten e qyteteruar me qellim destabilizimin e demokracive te ketyre vendeve. Sponsorizimi dhe mbeshtetja financiare e atyre personave si Edi Rama qe George Sorros i quan "useful idiots" (idiote qe na hyjne ne pune pasi bejne ashtu sic u themi pa e vene trurin ne perdorim). Edhe ideja e Ballkanit te Hapur qe Rama eshte promotor i madh, nuk eshte ideja e tij, eshte ideja e Sorros. Eshte vetem nje aplikimi i "Open Society" ne zonen gjeografike te Ballkanit, qe ka per qellim te destabilizoje rajonin, prodhoje nje krize te re, ne menyre qe George Sorros dhe miqte e tij ta perdorin krizen per te ofruar "zgjidhjet e tyre per krizen", ku Ballkani nuk ka me 10 qeveri por vetem 1 qeveri dhe nje treg.

  Pra planet e George Sorros nuk duan qe te ndajne Kosoven. Planet e George Sorros duan qe te fshihet totalisht kultura dhe identiteti i gjithe popujve ballkanike, perfshi ate shqiptar, per te bere te mundur perqafimin e identitetit te imponuar te "qytetarit te botes", ku qeverine nuk e kemi me ne Tirane, por e kemi ne OKB, ne New York. Dhe shenjestra e Sorros dhe miqve te tij, qe fshihen pas gjithe levizjeve tiranike qe shikoni nga mbare qeverite e botes sot karshi qytetareve te vete, eshte sistemi demokratik. Demokracia eshte armiku me i madh i planeve te George Sorros pasi per aq kohe sa njerezit e lire do te zgjedhin te votojne me voten e tyre te lire, Sorros e kompani nuk mund t'iu imponojne dot njerezve te lire planet e tyre.

  Talibani me i madh ne bote, qe e urren lirine dhe demokracine, nuk jeton ne Kabul, jeton mes Londres dhe New York. E ka emrin George Sorros. Dhe Edi Rama, eshte miku i tij. Ana pozitive e kesaj historie eshte se fati qe pret George Sorros, eshte fati qe pret edhe gjithe miqte e tij ne bote, dhe gjithe burrat e shteteve qe punojne per llogari te tij pasi jane korruptuar prej parase se tij. George Sorros nuk ka per t'ia dale me sukses ne planet e tij, pasi Amerika nuk eshte stan me lepura...

  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 28-09-2021 mė 00:34

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,365

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Sorros

  Nuk e kam kuptuar kurre kete perversitet shqiptar per Sorosin,ku te gjitha te keqijat mundohen ti justifikojne me Sorosin ! Sikur te behet ndonje dite nje krahasim-klasifikim se sa keq i ka bere shqiptareve dhe Shqiperise ; Sorosi,Berisha,Rama,Meta,Ruēi,Hajdari,Braho e njerez te tjere sa te duash... jo qe Sorrosi del i fundit ne kete liste por ka rrezik qe ne kete krahasimin me keta te del Sorrosi afer shenjterimit. Kjo pune eshte si plani per ndarjen e Kosoves ku kete plan e shtynte administata e Trampit dhe njerezit ja fusnin Sorosit... dhe sa i perket Kosoves roli i Sorosit ka qene shum pozitiv.

  Pastaj sa per fotografit e Sulltanit nuk eshte ēudi ta ket bere edhe kete here me pagese.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 28-09-2021 mė 06:52

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Sorros

  Ekskluzive/Soros po e braktis Ramėn pėr Veliajn?

  Emri: Screenshot_20220323-120837_InCollage.jpg

Shikime: 79

Madhėsia: 34.2 KB

  Aleks Soros, djali i miliarderit spekullant tė bursave, George Soros, ėshtė takuar sėrish mė kryeministrin Edi Rama. Si zakonisht ai ka postuar njė foto nė Instagram me tė duke shkruar se ndodhet nė Tiranė me kryeministrin dhe se Rama ėshtė njeriu qė e shndėrroi kėtė qytet nė njė nga qytetet mė tė veēanta nė botė.

  Pėr kėdo qė i beson teorive se shefi i Rilindjes ėshtė njė marionetė e bosit tė fondacionit “Shoqėria e hapur”, kėtu nuk ka asnjė lajm tė ri. Soros vazhdon tė lobojė pėr Ramėn dhe asgjė nuk ka ndryshuar.

  Por sipas njė burimi tė mirėinformuar tė Lapsi.al nė PS, kjo ėshtė vetėm ajo anė e medaljes qė duket. “Nė fakt prej disa kohėsh i preferuari i pinjollit tė Sorosit nė Tiranė ėshtė Erion Veliaj”, kėmbėngul ai pėr Lapsi.al. “Sot jemi nė pikėn kur Erioni ėshtė i paprekshėm dot nga Rama dhe kjo pėr shkak tė mbėshtetjes qė ka nga fondacioni” insiston i njėjti burim pėr Lapsi.al.

  Nė fakt, po ta shohėsh postimin e Aleks Soros me Ramėn, ai dukej mė tepėr si njė kompesim qė i bėri lavdeve qė thuri nė publik pėr Veliajn. Ai e takoi kryebashkiakun sapo mbėriti nė Shqipėri dhe postimin e parė nė publik e bėri pro tij.

  “Gjithmonė nder tė jem me njė nga kryebashkiakėt mė tė mrekullueshėm tė botės! Tirana ėshtė tashmė kryeqyteti i tė rinjve tė Evropės”- shkruajti Aleks Soros.

  Emri: aleks-soros.jpg

Shikime: 70

Madhėsia: 37.0 KB

  Kjo nuk ėshtė hera e parė qė ndodh kėshtu. Djali i Soros, qė po merret gjithnjė e mė shumė me Ballkanin i ka shpeshtuar takimet me Veliajn, si nė ShBA dhe kėtu. Nė 1 korrik tė vitit qė shkoi, ata u takuan nė New York. Aleks shkroi publikisht: “Kėnaqėsi tė takohem me Erion Veliajn, kryetarin e Bashkisė tė Tiranės, Shqipėri nė Neė York! Erioni ėshtė njė nga kryebashkiakėt mė inovativė nė botė dhe Tirana ėshtė njė nga qytetet mė unike dhe tė transformuara nė botė”.

  Nuk kaloi shumė kohė dhe pritėsi ia ktheu vizitėn mikut. Me rastin e mbėrritjes sė refugjatėve afganė Aleks erdhi nė Shqipėri nė 1 shtator. Edhe kėtė radhė lavdet nuk munguan (Poshtė).

  Emri: c3274ce8-162a-49b2-b415-f1975a9e813f-264x300.jpg

Shikime: 71

Madhėsia: 20.4 KB

  Kush e kujton, Veliaj qe i vetmi zyrtar socialist qė shkoi nė Uashington pėrpara se tė shpallej publikisht vendimi non grara pėr Sali Berishėn, pėr tė cilin ky i fundit ka akuzuar drejtpėrdrejt Sorosin. Ai pati takime nė DASh me Gabriel Escobar. Ndoshta ngjarjet mund tė jenė tė rastėsishme, por ai qe i pari qė kur u kthye i konfirmoi Ramės dhe Endri Fugės se vendimi pėr tė goditur Berishėn ishte marrė.

  Pyetja qė shtrohet ėshtė: “kur dhe ambasadorja Yuri Kim deklaron se as ajo nuk i di paraprakisht emrat e personave qė shpallen non grata, si e dinte kėtė gjė Veliaj? Mos vallė nga njerėzit e Sorosit? Mos ndoshta atij i iu caktua roli i korierit tė sihariqit, pėr ti dhėnė lajmin Edi Ramės?

  “E keni gabim, asgjė nuk ėshtė e rastėsishme. Veliaj ka dalė nga kontrolli i Ramės. Natyrisht ai vazhdon tė punojė pėr tė. Ti bindet tekave dhe urdhrave tė tij. Tė pėrdoret si leckė si nė rastin e FSHF-sė, por ai ėshtė i vetmi nga ne tė cilin Rama nuk e ka dot mė nė dorė. As e shkarkon, as ia ndalon dot kandidimin pėr mandatin e tretė. Dhe kjo jo se ka pushtet dhe para pa fund, por se ka nga pas Sorosin”, thotė burimi i Lapsi.al nė PS.

  Eshtė kotė tė bėsh skeptikun pėrnallė kėtij zyrtari tė lartė qė pretendon se ėshtė i mirėinformuar. Ndoshta ėshtė mė e lehtė tė besosh se ėshtė njė nga tė shumtit tė prekur nga virusi i teorive konspirative. Por edhe nė kėtė rast ai e ka pėrgjigjen. “Shikoni kush janė socialistėt e nxjerrė nga politika prej amerikanėve, Saimir Tahiri dhe Vangjush Dako. Tė dy njerėz shumė tė afėrt me Ramėn dhe armiq tė Veliajt, mos ju duket dhe kjo e rastėsishme. Po su bindėt unė jam i gatshėm tė vė bast. Belinda Ballukun e ngrefin kot, Rama s’ka fuqi ta heqė Veliajn nga Tirana. Ai do e rikandidojė atė” thotė i bindur burimi ynė.

  Gjithėsesi, kjo nuk do tė thotė se Soros e ka lėshuar Ramėn. Ata e kanė pasur partner tė fortė edhe pėr projektin e shkėmbimit tė teritoreve dhe pėr Open Balkan edhe pėr atė tė pritjes sė refugjatėve.

  Pra ata vazhdojnė ta mbėshtesin kryeministrin aktual. “Por fondacioni punon me projekt rezervė. Nė fillim tė viteve 2000 ata pompuan Ramėn pėr ta pasur si alternativė ndaj Nanos. Ata kanė tmerr nga boshllėku, kur i mbėshteturi prej tyre rrėzohet. Prandaj duan gjithmonė njė rezervė. Kėtė lojė po pėrsėrisin edhe me Veliajn. Ata nuk duan qė Rama tė bjerė, por janė tė pėrgatitur edhe nėse kjo ndodh. Pra si konkluzion, Veliaj nuk po pėrgatitet si kundėrshtar i Ramės, por ama, nga ana tjetėr, falė Sorosit ai ėshtė sot i paprekshėm prej tij”, pėrfundon burimi i Lapsi.al.

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Soros

  Rama shfaqet nė foto me Sorosin, sponsorin mė tė madh tė forumit tė Alpbach

  Emri: auto_Screenshot_21661445281.jpg

Shikime: 59

Madhėsia: 41.9 KB

  Kryeministri Edi Rama u shfaq nė njė foto me tė birin e miliarderit ultramajtist George Soros.

  Rama pozon vazhdimisht me Aleks Soros.

  Por kėtė herė ai pozoi nga fshati Alpbach i Austrisė ku mbahet forumi me kėtė emėr.

  Vjet, Soros u bė sponsori mė i madh i kėtij forumi.

  Kjo shpjegon praninė e Ramės aty dhe vazhdimisht nė forumet e sponsorizuara nga Soros.

  Rama udhėton pėrherė me ēarter drejt kėtyre forumeve luksoze, ndėrkohė qė drejton qeverinė mė tė korruptuar nė Europė nė vendin mė tė varfėr nė kontinent.

  Emri: auto_54e930b6-2aab-4f9f-97c8-d4c47ef7eb4e1661445297.jpg

Shikime: 56

Madhėsia: 31.7 KB

  Syri

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-07-2014
  Postime
  202

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Soros

  E ka Karlo dhe jo Kalo...

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Soros

  Citim Postuar mė parė nga King Bardhyl Lexo Postimin
  E ka Karlo dhe jo Kalo...
  Nuk duam qe shqiptaret te ngaterrohen me Karlon e gazetes se Duēes ne Tirane.

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-07-2014
  Postime
  202

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Soros

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Nuk duam qe shqiptaret te ngaterrohen me Karlon e gazetes se Duēes ne Tirane.
  E qarte, ti ke qejf ata te Protothema, me ata ēoku ngaterrohesh ti. Po mos i ngaterron me Isuf Kalon.

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Soros

  'Njė ekonomi'/ Soros shfaqet sėrish nė vend tė parė tė ‘Ballkanit tė Hapur’

  Emri: auto_rama_soros1662278880.jpg

Shikime: 42

Madhėsia: 38.2 KB

  Kudo ku promovohet nisma serbe e ‘Ballkanit tė Hapur’, shfaqet dhe i biri i George Soros.

  Pėr shkak se babai nuk udhėton dot, Alex Soros qė prej ardhjes sė Edi Ramės nė pushtet, mė shumė ka qėndruar nė rajonin e Ballkan se sa nė SHBA, ku edhe ka lindur.

  Nisma serbe e ‘Ballkanit tė Hapur’, besohet se ėshtė ideuar nga George Soros dhe tani njeriu qė kontrollon/koordinon tė gjitha lėvizjet dhe aktivitetet ėshtė Alex Soros.

  Ka qenė i pranishėm nė ēdo aktivitet qė nga takimi i Nishit, nė Serbi ku u prezantua publikisht kjo nismė nga Aleksandėr Vuēiē, Edi Rama dhe Zoran Zaev e deri nė takimin e fundit tė mbajtur nė Beograd, njė panair verėrash i prezantuar si ‘Njė Ekonomi nė Ballkanin e Hapur’.

  Edhe kėtu, Alex Soros ėshtė shfaqur nė vend tė parė tė aktiviteteve, ku duket se tė gjithė i shkojnė nga pas. Nė kėtė takim ka qenė i pranishėm edhe Zoran Zaev, edhe pse nuk ėshtė mė kryeministri maqedonas.

  Sigurisht, nė fotot e shpėrndara nga Sorosi i vogėl, asnjėherė nuk mungon Edi Rama, i cili ėshtė edhe njeriu qė zbaton ēdo vendim qė i komunikon Sorosi i madh, George.

  Emri: auto_Screenshot_31662278775.jpg

Shikime: 44

Madhėsia: 48.4 KB

  Emri: auto_Screenshot_41662278775.jpg

Shikime: 45

Madhėsia: 33.5 KB

  Emri: auto_Screenshot_51662278775.jpg

Shikime: 48

Madhėsia: 47.7 KB

  Syri

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Soros

  Ndoka: Veliaj ka lidhje tė fortė me George Soros! Tirana duhet ēliruar nga patronazhistėt

  Emri: auto_FOTO81664996049.jpg

Shikime: 31

Madhėsia: 44.0 KB

  “Duhet njė vėmendje e madhe e opozitės nė Tiranė nė mėnyrė qė ta ēlirojė kryeqytetin nga ajo armatė e madhe qė mė tepėr i shqetėsojnė qytetarėt shqiptarė sesa ju vijnė nė ndihmė atyre.” Kėshtu u shpreh Nard Ndoka, kryetar i Partisė Demokristiane gjatė njė interviste pėr Ora News me gazetarin Everest Dedaj.

  Gjithashtu ai foli dhe pėr konfliktin qė ekziston mes Ramės dhe Veliajt duke u shprehur se ėshtė njė duel i heshtur ndėrsa theksoi se Veliaj ka lidhje tė fortė me George Soros.

  Nard Ndoka: Dy herė kundėr dėshirės sė vullnetit tė zotit Rama e ka detyruar qė ta shpallė kandidat tė parin nė Shqipėri thjesht prej duelit tė heshtur e tė hapur qė ata kanė me njėri-tjetrin. Kuptohet qė busulla e tyre ėshtė Sorosi po Sorosi ka anuar mė tepėr nga prapanica e Veliajt sesa e Ramės.

  Duhet vėmendje e madhe e opozitės nė Tiranė qė ta ēlirojė kryeqytetin nga patronazhistėt nga ajo armatė e madhe se nuk ėshtė vetėm kryebashkiaku ėshtė e futur si frymė te policia bashkiake, te tatimorėt. Janė ata qė mė tepėr i shqetėsojnė qytetarėt shqiptarė sesa ju vijnė nė ndihmė atyre.

  Syri

 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Soros

  Tiranė/Erion Veliaj dhe Alexander Soros: E kuqe apo blu?

  Emri: 335582318_596660715402513_6451015261436111138_n.jpg

Shikime: 16

Madhėsia: 51.0 KB

  Nga Erion Veliaj-

  E kuqe apo blu?
  Gjithmonė kėnaqėsi takimi me vėllain tim Alexander Soros. E kuqja dhe bluja s’janė pėr politikė, por pėr Tiranėn Qyteti Europian i Sportit 2023.
  Pėrpara se tė fillojnė konspiracionet, le t’ju them njė FAKT. Pas rrėnimit tė piramidave e financave publike nė 1997, Fondacioni Soros shpenzoi 100 milionė dollarė, nė ditėt mė tė vėshtira tė Tiranės dhe Shqipėrisė, pėr tė ndėrtuar e riparuar 275 shkolla dhe kopshte, tė cilat i rezistuan edhe tėrmetit tė 2019.
  Kush ka bėrė mė shumė se kaq, ka tė drejtė tė flasė pėr teori konspiracioni. Le tė jemi mirėnjohėspėr kėdo qė ndihmon vendin tonė.
  Veē e mira dhe puna na ēon pėrpara!

  Koha Jone

 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Soros

  Mbėrrin nė Tiranė djali i Xhorxh Soros, Alex.

  Emri: soros-2.jpg

Shikime: 6

Madhėsia: 44.5 KB

  “Me mikun e shtrenjtė Alex Soros pas njė darke pune nė Tiranė, ku folėm pėr Shqipėrinė e pėr rajonin dhe nxitjen e mėtejshme tė nxėnėsve drejt teknologjisė digjitale”- shkruan Edi Rama nė facebook nė ora 24.00.

  Alex Soros ėshtė djali i Xhorxh Soros, njeriut qė sponsorizon demokracinė nė botė.

  Ndonėse nė njė moshė tė re, Alex, ka fituar eksperiencė nė politikėn botėrore dhe analistėt perėndimorė shkruajnė se do tė jetė njė prej drejtuesve mė tė mėdhenjė tė fondeve nė shėrbim tė demokracisė dhe lirisė sė mendimit.

  Koha Jone

Tema tė Ngjashme

 1. Departamenti i shtetit amerikan nėn kontrollin e George Soros
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 22-09-2022, 16:50
 2. George Soros fton Edi Ramen ne ceremonine e tij te trete te marteses.
  Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-09-2013, 23:10
 3. George Soros: Greqia dhe Portugalia larg Euros e BE
  Nga G.D nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-08-2011, 09:58
 4. George Soros
  Nga Conquistador nė forumin Historia botėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-02-2009, 07:37
 5. Europė, mos e ēo dėm ėndrrėn tėnde! (nga George Soros)
  Nga D@mian nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-12-2007, 17:36

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •