Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-09-2021
  Postime
  1

  Pse ish komunistet si edmond hoxha vazhdojne dhe ndikojne ne politike..

  Emri: Edmond-R-Hoxha.jpg

Shikime: 114

Madhėsia: 61.6 KBNėse do flisnim pėr personazhet e komunizmit, me siguri nė njė fshat tė kohės sė komunizmit do ishte edhe njė familje, e Resmi Hoxhės e cila e pėrqafoi komunizmin qė nė momentet e para.

  Edhe pse familje me biografi tė mirė komuniste, pėr ti dhėnė tė kuptojė sistemit te ri diktatorial se nė fshatin Lubonjė ėshtė njė fshatar besnik i kėtij regjimi, Resmiu si pjese e grupit komunist tė fshatit, nė pararojė filloi tė bėnte edhe detyrėn qė dinte mė mirė, tė spiunonte gjithė banorėt e fshatit Lubonjė dhe mė gjerė pėr pikėpamjet e tyre ndaj sistemit komunist.

  Pėr bėmat e Resmiut duheshin libra pėr tu botuar, jo nga ato libra qė boton i biri Edmondi pėr ti pastruar imazhin, por nga viktimat qė ai solli. Pse Resmi Hoxha mbante mbiemrin e diktatorit famėkeq Enver Hoxhės, ndihej dyfish i zellshėm pėr tė spiunuar sidomos ata qė kishin pikėpamje kundėr sistemit komunist dhe atyre me bioagrafi tė keq, pėr ti ēuar nė gijotinė..

  Pėr mos vajtur mė tej tek bėmat e Resmi Hoxhės, sa njerėz ka marrė mė qafė duke i spiunuar, duke bėrė dėshmitarin e rremė, etj.. pa arsye, por pėr ti shėrbyer diktaturės komuniste, lista do ishte e gjatė, aq sa spiunoi dhe futi me dėshmi tė rreme nė burg edhe ata njerėz qė dikur e kishin ndihmuar qė djali i tij Edmondi tė futej nė shkollė tė lartė. Aq sa ai spiunonte edhe motrėn e tij, dhe ishte i gatshėm ta fuste edhe atė nė burg... zelli i tij mė pas do kopjohej nga i biri.

  I biri Edmond Hoxha pasi mori bursėn, tė referuar nga viktimat e tė atit tė tij, qė i burgosi sipas dėshmive tė rreme dhe spiunimeve, e adhuronte dhe ishte ushqyer me njė besnikėri tė skajshme ndaj mėnyrės si ai vepronte. Kjo bėri qė tė rritej nė njė familje ku intriga dhe inskenimet e pavėrteta ndaj njerzve tė pafjashėm tė fshatit Lubonjė e bėri tė kalitur pėr atje ku do shkonte.

  Pasi pėrfundon studimet si Topograf nga Fakulteti Inxhinieri Miniera nė 1987, fillon punė nė Minierėn e Krastės nė Burrel si Topograf apo siē quhej atėhere Kartograf Minierash. Kėtu Edmondi vuri nė dukje aftėsitė e fituara dhe tė mėsuara nga i ati, dhe pėr mė pak se njė vit u bė shefi i departamentit tė topografisė nė Minierėn e Krastės. Kuptohet ishin vitet 1989-90 dhe Edmondi e shiste veten si shef i madh defakto i Minierės sė Krastės, pasi intrigat e tij dhe lidhjet si komunist i devotshėm bėnė qė nga drejtuesit komunist tė asaj kohe, ta linin nė pozicione qė ky tė informonte qėndrėn pėr ēdo aktivitet tė inxhinierėve apo zyrtarėve tė tjerė anti komuniste nė Minierėn e Krastės.

  Edmond Hoxha nuk kishte fatin qė ta shijonte akoma sistemin diktatorial-komunist, pasi erdhėn ndryshimet e viteve 1991, ku Edmondi u rradhit si Demokrat i flaktė dhe mik me tė ndjerin Azem Hadjari.
  Gjatė kėsaj kohe, ai aktivizohet pėr tė organizuar tė rinjtė e Burrelit nė ndryshimet politike, dhe sigurisht donte qė vetė tė ishte pararojė..qė tė ndiqte ēdo rrymė politike ngado qė tė frynte era..

  Fillon njė fushatė ndėrkombtarizimi tė vetes sė tij, me kompani tė huaja dhe organizatat qė vinin nė Shqipėri pėr tė patur bazat e tyre si GIZ, kompani tė huaja qė merrnin burimet natyrore tė mbetura nga komunizmi dhe puna e qindra mijra njerėzve dhe burgosurve, ky si drejtor ekzekutiv qė e quante veten ishte pjesė e kėtyre aferave. Deri nė vitin 1997 shumė vendburime, miniera etj vazhdonin punėn me kapacitet tė lartė. Gjatė kėsaj kohe ishte shume i pėrfshirė me organizata vullnetare ndėrkombėtare, qė nė Shqipėri sillnin ndihma, qė shumė prej kėtyre ndihmave shkonin nė llogari tė Edmond Hoxhės, dhe jo tė njerėzve nevojtarė.

  Edmond Hoxha dhe Zabtimi i Qendrės sė Zhvillimit pėr Persona me Aftėsi tė Kufizuar nė Tiranė.

  Gjatė viteve tė ndryshimit tė sistemit, Edmond Hoxha zapton, "Qendrės sė Zhvillimit pėr Persona me Aftėsi tė Kufizuar nė Tiranė" ose siē quhej Qendra e Handikapatėve ( sot quhen Qendrat e Zhvillimit ). Ai zapton tė gjithė godinat qė ndodheshin nė oborrin e saj ku qėndronin puntorėt qė punonin dhe linin objektet/veglat e tyre tė punės.
  Pasi e zabton, ai fillon ndėrtimin e shtėpisė aty, dyqani biznes dhe ja lė vėllait tė tij, ku e ndihmon tė futej polic, ku jetonte bashkė me tė atin Resmi Hoxhėn.

  Duke parė qė kjo mėnyrė zabtimi funksiononte dhe ishte paproblem pėr kohėn, Edmond Hoxha duke pėrdorur lidhjet me Azem Hajdarin, privatizon nė mėnyrė tė fshehtė dhe ilegale, qė vetėm njė komunist i vėrtetė di ta bėj, Shtėpinė e Ushtarėve tek Ura Tabakėve. Pa marrė parasysh pronarėt legjitim tė njė ndėrtese tė vjetėr Tiranase, ai me marifetet e veta nė tjetėrsim dokumentash e bėn kėtė pronė tė vetėn.

  Shtėpia e Ushtarakėve
  Emri: 11050727_476208675876632_3411003762635393287_n.jpg

Shikime: 784

Madhėsia: 18.3 KB

  Kėtė objekt tė zabtuar pėrveē se banon, ai e bėn nė 1996 qėndėr tė gjuhėve tė huaja dhe profesionale, qė ishin nė modė asaj kohe, me emrin "Inkus Network" sh.p.k, ku ai ishte themelues, president, drejtor, shef ekzekutiv...etj etj.

  Ju do bėni pyetjen si e pėrvetėsoi kėtė objekt publik, qė priste ti shkonte pronarėve legjitim ? Kėtė di ta bėjė vetėm biri i njė spiuni, ku i biri u bė mė i aftė se i ati.

  Kuptohet nė 1997 kur Partia Socialiste (ish Parta e Punės) erdhi nė pushtet, Edmond Hoxhėn e bėnė menjėherė Drejtor dhe Shef Ekzekutiv tek Minstria e Punės dhe Ēėshtjeve Sociale, kėshtu i pėlqenin ta thėrisnin. Kuptohet kėto ishin tituj pėr spiunat qė pėrdorte Partia Socialiste ( ish Partia Punės), duke ja ditur bėmat Edmondit, skishin si mos tė merrnin njeri besnik ndaj idealit tė tyre, vazhdimin e komunizmit nė Shqipėri.

  Mė pas Edmondin e hedhin sa andej kėndej pėr ta pėrdorur pėr tė marrė informacione dhe supervizuar tė gjithė stafin nė ministri, sa nga njėri departament, tek tjetri, me kohėzgjatje jo mė shumė se 9 muaj.

  Disa here si kordinator, sa si shef departamenti, pėr tė mbyllur ca projekte qė vetėm Edmondi mund tna flasi pėr to, dhe mė pas si Shef Gabineti tė Drejtorit tė KESH-it, si kėshilltar pėr energjinė tek Ministria Energjitikės, asaj tė Ekonomisė, asaj tė Mbrojtjes, nė Kryeministri si Kėshilltar, etj etj.. mbi 10 lėvizje pune brenda 3 vitesh.

  Do thoni ju, po si lėviz njeriu 10 pozicione pune pėr 3 vjet (1999-2003)? Apo ka diēka qė nuk shkon?

  Komunistėt kanė njė parim tė Leninit qė e aplikojnė edhe sot: BESO, dhe KONTROLLO!


  Edmond Hoxhėn e pėrdornin pėr tė kontrolluar (spiunuar), kėshilltar medemek.

  Me anėn dhe sugjerimin e drejtuesve socialist (komunist) nė 2003 deri 2004 bėhet pjese edhe si Drejtor Projekti tek Banka Botėrore pėr rreth njė vit, kuptohet Banka Botėrore sdonte tė ndynte duart me Edmondin kur e morrėn vesh se kush ishte i vunė shkelmin, por ishin tė detyruar qė qeverisė sė asaj kohe ti bėnin edhe ndonjė nder, duke marrė nė punė njerėz tė sugjeruar prej tyre.

  Nė 2004 bėhet Sekretar Tek Ministria Arsimit, duke qėnė qė kishte miqėsi me Memushin. Gjatė kėsaj kohe Edmondi kupton qė Shqipėria do tė aderojė nė BE, dhe fillon aktivitetin e tij pro BE-sė.

  Themelon qėndrėn Albanian Center of Excellence, ku Edmond Hoxha kuptohet ėshtė themeluesi, presidenti, drejtori, e etj etj, me adresė tek godina e vjedhur tek Ura Tabakėve.

  Gjatė kėsaj kohe deri nė 2008 merret me studime dhe projekte tė thella pėr integrimin e vendit nė BE, dhe studime qė po tė mos ishin kėto, ne me siguri do ishim shumė prapa.

  Ju do thoni, si ka mundėsi qė njė spiun i komunizmit, tė vazhdojė dhe promovojė kėsoj interesi ? Sepse Edmond Hoxha e ka kuptuar mirė nga i ati Resmiu, shko nga fryn era. Ashtu siē bėjnė dhe disa nga shokėt e tij.

  Nė fund tė 2008 rregullon dhe mundėsinė pėr tu futur edhe pedagog tek Fakulteti Gjeologji Miniera, ku Edmondi e shet veten pėr profesor me tituj, dhe me postime nė median sociale tė njėpasnjėshme. Tė thuash qė po mos ishte komunisti Edmond, ne do ishim shumė keq.

  Me miqtė e tij nė qeveri gjatė kėsaj kohe Edmond Hoxha merr shumė fonde pėr projekte pėr Integrimin nė BE, nėpėrmjet qendrės Albanian Center of Excellence. Kėto fonde sdihet ku kanė shkuar, por pėr ta vlerėsuar atė pėr ndarjen e drejtė tė kėtyre fondeve, atė e bėjnė Zv Ministėr tek Ministria Integrimit Europian deri nė 2013.

  Tani ju do thoni pse sna do ne BE-ja? Pse Nuk futemi nė BE ?

  Sepse po tė vendosni komunista dhe spiuna nė administratė, dhe drejtues institucionesh ta harroni.

  Gjatė kėsaj kohe kur kishte pozicione sa nga njeri institucion nė tjetrin, interesante ėshtė se Edmond Hoxha merrej edhe me fonde pėr rindėrtimin e kishave, apo objekteve tė tjera tė kultit. Kjo kuptohet pasi liheshin kėto objekte tė shkatėrroheshin, detyronin KOASHin qė tiu jepnin fonde nė mėnyre institucionale, dhe tė restauroheshin kėto objekte nė mėnyrėm mė mostruoze duke humbur ēdo vlerė shpirtėrore, arkitektonike, arti etj. Kuptohet qė KOASHi pėr ta mbajtur mirė me institucionet dhe sidomos me njė spiun tė rrezikshėm si Edmondi, ja u jepnin kėto fonde qė i administronte Edmondi me shokė.

  Ēuditėrisht Edmondi, nga 2013 filloi tė punonte vetėm si pedagog, duke u tėrhequr nga aktiviteti i tij nė shėrbim tė idealit tė partisė..

  Disa thonė po shijon paratė qė ka grumbulluar,, disa tė tjerė thonė qė ska mė ato aftėsi si spiun dhe nuk i duhet mė parisė komuniste...

  Nė fund tė ditės Edmond Resmi Hoxha ėshtė i qetė, pasi po merret me plane nė shkrim librash historik pėr babain e tij dhe historinė e jetės sė familjes sė tij, qė ta pastroj nga pluhuri komunist qė disa dashakeqės duan tja hedhin.

  Prandaj ai ka ndėrmarė njė fushatė vetė promovimi prej disa vitesh nė median sociale etj, por mė shumė do duhet tė prisni librat e tij qė do dalin nė botim... deri atėhere...

  ...BESO DHE KONTROLLO..

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2021
  Vendndodhja
  Tirane - Shqiperi
  Postime
  6

  Pėr: Pse ish komunistet si edmond hoxha vazhdojne dhe ndikojne ne politike..

  Pershendetje!

  Rastesisht sot jam informuar per kete shkrim te publikuar ne Faqen e FORUMIT SHQIPTAR.
  Me keqardhje konstatoj se ky shkrim eshte i mbushur me shpifje dhe per kete arsye, nese Forumi nuk e pergenjeshtron, do te hap nje Padi Civile dhe Penale ndaj Autorit dhe Administratoreve te kesaj faqeje!

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,885
  Postimet nė Bllog
  3

  Pėr: Pse ish komunistet si edmond hoxha vazhdojne dhe ndikojne ne politike..

  Citim Postuar mė parė nga Edmond Hoxha Lexo Postimin
  Pershendetje!

  Rastesisht sot jam informuar per kete shkrim te publikuar ne Faqen e FORUMIT SHQIPTAR.
  Me keqardhje konstatoj se ky shkrim eshte i mbushur me shpifje dhe per kete arsye, nese Forumi nuk e pergenjeshtron, do te hap nje Padi Civile dhe Penale ndaj Autorit dhe Administratoreve te kesaj faqeje!
  Pėshėndetje.

  Nėse lexon rregulloren e forumit, do kuptosh qė forumi nuk mban asnjė pėrgjegjesi mbi materialet qė postohen nga anėtarėt.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2021
  Vendndodhja
  Tirane - Shqiperi
  Postime
  6

  Pėr: Pse ish komunistet si edmond hoxha vazhdojne dhe ndikojne ne politike..

  Pėrshėndetje!

  E kuptoj qė sipas Rregullores ju mund tė mos mbani pźrgjegjėsi pėr materialet qė publikojnė anėtarėt, por ju keni pėr detyrė qė kur dikush fyen dhe shpif pėr dikė tjetėr tė ofroni informacion tė plotė pėr autorin e shpifjeve, dhe jo tė mbroni atė duke fshehur identitetin e tij nėpĕrmjet faqes tuaj. Per kete arsye edhe njehere ju kerkoj qe ti kerkoni Autorit prova per shpifjet si dhe te ofroni infirmacion per identitetin e tij.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2021
  Vendndodhja
  Tirane - Shqiperi
  Postime
  6

  Pėr: Pse ish komunistet si edmond hoxha vazhdojne dhe ndikojne ne politike..

  Pėrshėndetje!
  E kuptoj qė sipas Rregullores ju mund tė mos mbani pźrgjegjėsi pėr materialet qė publikojnė anėtarėt, por ju keni pėr detyrė qė kur dikush fyen dhe shpif pėr dikė tjetėr tė ofroni informacion tė plotė pėr autorin e shpifjeve, dhe jo tė mbroni atė duke fshehur identitetin e tij nėpĕrmjet faqes tuaj. Per kete arsye edhe njehere ju kerkoj qe ti kerkoni Autorit prova per shpifjet si dhe te ofroni infirmacion per identitetin e tij.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,210

  Pėr: Pse ish komunistet si edmond hoxha vazhdojne dhe ndikojne ne politike..

  Ke te drejte kur kerkon identitetin e personit dhe natyrisht dhe provat apo faktet sepse simbas mendimit tend ky pseudonim fyen e shpif... por mbase do ishte me llogjike (brenda mundesive) qe te shpegoje "ti vet" se ku qendojne shpifjet dhe fyerjet etj etj psh ;" "nuk kam qene komunist","nuk kam pasur lidhje me Azem Hajdarin", "nuk jam une une privatizuesi apo dhe pronari i shtepise ushtarake " e me radhe...

  (Shtepia ushtarake ma ha mendja se duhet te jete ish "Garnizoni" ).

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2021
  Vendndodhja
  Tirane - Shqiperi
  Postime
  6

  Pėr: Pse ish komunistet si edmond hoxha vazhdojne dhe ndikojne ne politike..

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Ke te drejte kur kerkon identitetin e personit dhe natyrisht dhe provat apo faktet sepse simbas mendimit tend ky pseudonim fyen e shpif... por mbase do ishte me llogjike (brenda mundesive) qe te shpegoje "ti vet" se ku qendojne shpifjet dhe fyerjet etj etj psh ;" "nuk kam qene komunist","nuk kam pasur lidhje me Azem Hajdarin", "nuk jam une une privatizuesi apo dhe pronari i shtepise ushtarake " e me radhe...

  (Shtepia ushtarake ma ha mendja se duhet te jete ish "Garnizoni" ).
  I nderuar zoti Serafim Dilo!

  Sė pari; Ju falenderoj pėr faktin qė dikush me emrin e tij tė vėrtetė ėshtė prononcuar dhe me tė drejtė, pėrpara se tė arrijė nė njė konkluzion, kėrkon tė dijė se si ėshtė e vėrteta me prova dhe fakte.

  Sė dyti; Nė ndryshim nga autori burracak, unė nuk kam azgjė pėr tė fshehur, as fytyrėn, as emrin e as pasurinė, sepse ēdo gjė e kam publike dhe transparente dhe si person publik e kam pėr detyrė tė sqaroj ēdokėnd qė ka dyshime, aq mė tepėr kur pėrpiqen tė njollosin figurėn time dhe tė familjes time, kėshtu qė me kėnaqėsi do tju jap informacionin qė kėrkoni.
  Mė lejoni tju them qysh nė fillim se e vetmja gjė e saktė nė atė shkrim janė pozicionet e mia tė punės, qė me siguri janė marrė nga CV-ja ime e cila ėshtė publike. Ēdo interpretim tjetėr ėshtė shpifje dhe e shtrembėruar.
  Ashtu si e thashė mė lart po ju pėrgjigjem 3 pyetjeve tuaja direkte. Ndėrkohe pėr tė gjitha shpifjet e tjera po pres qė burracaku i kėtij shkrimi, tė marrė guximin, tė zbulojė fytyrėn dhe tė pėrballet me mua qoftė sy nė sy, me prova dhe me fakte qoftė edhe tek organet e drejtėsisė.

  (1) A kam qėnė komunist? Ju sqaroj se unė jam pėrfshirė nė politikė nė vitin 1991 si anėtar i Partisė Socialiste dhe mė tej nė Lėvizjen Socialiste pėr Integrim. Kjo ėshtė e deklaruar, pra unė jam socialist por jo komunist. Ēdo njeri ka bindjet e tija politike, ashtu si edhe ju mund tė keni tuajat. Nuk mendoj se pėrbėn krim tė kesh bindje tė majta. Ju ndoshta mendoni ndryshe, unė e respektoj mendimin tuaj dhe ky fakt nuk na bėn armiq.

  (2) Lidhja me Azem Hajdarin: Nuk e kam njohur dhe nuk e kam takuar asnjėherė Azem Hajdarin. Autori i shkrimit me siguri mė ngatėrron me ndonjė person tjetėr. Nėse unė do isha pėrkrahės i flaktė tij, siē thotė autori burracak i shkrimit, duhet tė isha nė rradhėt e PD-sė , dhe jo nė Partinė Socialiste apo jo? Megjithatė nėse autori ka prova qė vėrtetojnė tė kundėrtėn do t’i prisja me interes.

  (3) Godina e Ish Degės Ushtarake: Mė lejoni t’iu informoj se si ėshtė e vėrteta. Godina e Ish Degės Ushtarake, (qė ndodhet tek Ura e Tabakėve, jo ish Garnizoni), ėshtė njė Godinė dy katėshe qė ėshtė privatizuar me Vendim Nr.869 dt.23.11.1994 tė Komisionit tė Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave ish Pronarėve, nė emėr tė ish Pronarit tė ligjshėm Suad Erebara dhe njė pjesė e saj ėshtė privatizuar nga 3 ish oficerė qė punonin nė Degėn Ushtarake. Nė vitin 2000 Suad Erebara ja shet pjesėn e tij, z. Mustafa Serezi dhe mė pas unė ja kam blerė z. Serezi. Pra nuk kam lidhje me asnjė lloj privatizimi, por si ēdokush edhe unė kam blerė njė pronė brenda tė gjitha ligjeve dhe rregullave nė fuqi. Ndoshta edhe nė kėtė rast autori gabimisht mė ngatėrron me persona tė tjerė qė kanė privatizuar kėtė godinė. Ndėrkohė nė pjesėn tjetėr tė Godinės vazhdojnė tė jetojnė familjet e ish oficerėve tė Degės Ushtarake dhe aktualisht ish Pronari Suad Erebara ėshtė komshi me mua, jeton nė shtėpinė ngjitur dhe mund tė konfirmojė ēdo fjalė timen.

  Tė nderuar Administratorė tė Forumit!
  I nderuar Z.Serafim Dilo!

  Edhe njėherė po ju sqaroj se pėr shkak tė funksioneve te mia publike pasuria ime ėshtė e deklaruar ēdo vit, ēdo gjė ėshtė publike dhe lehtėsisht e verifikueshme, kėshtu qė e keni shumė tė thjeshtė tė provoni ato qė them unė, pra mund tė pėrdorni shprehjen e autorit burracak “beso dhe kontrollo”, por nė kėtė rast kontrollin duhet ta bėni me burracakun e mjerė qė fshihet nė gjirin tuaj duke e ndotur misionin fisnik tė Forumit tuaj tė nderuar.

  Nė vazhdim edhe tė kėrkesave tė mia tė mėparshme edhe njėherė po ju kėrkoj Administratorėve tė kėsaj faqeje tė japin infomacionin pėr autorin, ti kėrkojnė atij provat, ashtu siē i solla unė dhe sė bashku, ose tė mė vini mua me shpatulla mbas murit, ose t’i tregoni vendin njė njeriu tė mjerė qė meriton vetėm pėrbuzje dhe pėrballje me drejtėsinė pėr veprimin e tij.

  Sė fundi, duke besuar qė edhe autori mund tė jetė keqinformuar, i bėj thirrje qė tė reflektojė, tė bėhet burrė, tė tregojė fytyrėn e tij tė vėrtetė dhe ose tė nxjerrė prova, ose tė tėrheqė shkrimin qė ka bėrė.
  Edhe njėherė ju pėrshėndes, jam i hapur pėr ēdo interes tjetėr qė mund tė keni lidhur me mua dhe pres reagimin tuaj etik dhe profesional.

  Me respekt!

  Edmond Hoxha

 8. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Edmond Hoxha pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Neteorm (26-09-2021),SERAFIM DILO (26-09-2021)

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,210

  Pėr: Pse ish komunistet si edmond hoxha vazhdojne dhe ndikojne ne politike..

  Faleminderit per pergjigjen, per mirsjelljen dhe kohen e kushtuar. Pergjigje e kulturuar,permbushese persa i perket shpegimit te ngjarjeve dhe shpresoj edhe te akuzave. Mendoj se mjafton nje pergjigje e tille (si ne kete rast qe shpegon nje te vertete) per te zmontuar ēdo lloj dyshimi,shpifje apo trillimi.

  (Ne fakt ke te drejte ndertesa nuk quhej Garnizoni por quhej Gjendja Ushtarake apo diēka e tille ) Edhe njehere faleminderit dhe pershendetje.

 10. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2021
  Vendndodhja
  Tirane - Shqiperi
  Postime
  6

  Pėr: Pse ish komunistet si edmond hoxha vazhdojne dhe ndikojne ne politike..

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Faleminderit per pergjigjen, per mirsjelljen dhe kohen e kushtuar. Pergjigje e kulturuar,permbushese persa i perket shpegimit te ngjarjeve dhe shpresoj edhe te akuzave. Mendoj se mjafton nje pergjigje e tille (si ne kete rast qe shpegon nje te vertete) per te zmontuar ēdo lloj dyshimi,shpifje apo trillimi.

  (Ne fakt ke te drejte ndertesa nuk quhej Garnizoni por quhej Gjendja Ushtarake apo diēka e tille ) Edhe njehere faleminderit dhe pershendetje.
  Edhe unė ju pėrshėndes, ju falenderoj dhe ju uroj gjithė tė mirat kudo qė tė jeni.

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-05-2016, 12:34
 2. Komunistėt e socialistėt festojnė ditėlindjen e diktatorit Hoxha
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 25-10-2015, 06:32
 3. Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha e Hakif Zejnullahu
  Nga ARIANI_TB nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-01-2011, 08:10
 4. Sa ndikojnė tė tjerėt tek ju?
  Nga StormAngel nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 09-05-2005, 14:23
 5. Si ndikojnė veset nė shoqėri?
  Nga FLOWER nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 09-01-2005, 20:42

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •