Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Narko-shteti: Efektivi i RENEAs drejtonte rrjetin e kokains n Tiran

  Ndalimi i efektivit t RENEA-s, SHBA: Goditet nj rrjet shprndarsish kokaine, drejtohej nga nj punonjs i Forcave Speciale. Ja zonat ku vepronin n Tiran

  Emri: policia-renea-696x462-1.jpg

Shikime: 147

Madhsia: 30.9 KB

  TIRAN
  Shrbimi pr shtjet e Brendshme dhe Ankesat n Ministrin e Brendshme ka dhn informacion zyrtar pr operacionin antidrog t zhvilluar mbrmjen e sotme n Tiran.

  Jan 5 persona t arrestuar, nj prej tyre efektiv i RENEA-s q sipas SHBA ishin pjes e nj rrjeti shprndarsish kokaine q vepronte n disa zona n Tiran. Rrjeti drejtohej nga nj punonjs policie i Forcave Speciale.

  NJOFTIMI I SHBA
  SHBA godet grupin e shprndarjes s lndve narkotike, deri tani 5 t shoqruar n kushte flagrance, mes tyre 1 punonjs policie
  N vijim t nj procedimi proaktiv nn drejtimin e Prokuroris s Tirans dhe me mbshtetjen operacionale t DVP Tiran, sht finalizuar operacioni pr goditjen e nj rrjeti t shprndarjes s kokains n qytetin e Tirans, i cili dyshohet se drejtohej nga nj punonjs policie i forcave speciale.
  Aktualisht jan t shoqruar n kushte flagrance me provat materiale (kokain dhe hashash) 5 shtetas:
  Ata jan:
  R.L., 27 vje, punonjs policie pran repartit special RENEA;
  J.L., 30 vje;
  G.H., 26 vje;
  G.S., 27 vje;
  E.S., 26 vje.
  Aktualisht po vazhdojn kontrollet e banesave t personave t implikuar.
  Grupi vepronte kryesisht n zonn e njohur si Parku i autobusve, Kombinatit, Misto Mame, Yzberisht dhe Qytet t Nxnsve.
  Jan sekuestruar lnd narkotike t dyshuara si kokain dhe kanabis, para dhe arm.
  Operacioni sht n vijim e sipr dhe n prfundim t veprimeve do t ket nj njoftim pr media.
  SHBA mbetet e prkushtuar n misionin e saj pr garantimin e zbatimit t ligjit dhe fton qytetart t denoncojn do rast t shkeljes s ligjit, duke telefonuar n numrin e gjelbr 0800 90 90.

  (BalkanWeb)
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Narko-shteti: Efektivi i RENEAs drejtonte rrjetin e kokains n Tiran

  Arrestohet gjat nj operacioni antidrog efektivi i RENEA-s. Burime pr “BalkanWeb” bn me dije se efektivi Rael Luli u arrestua nga Shrbimi pr shtjet e Brendshme dhe Ankesat pran Ministris s Brendshme.

  Gjat operacionit antidrog u arrestuan dhe katr persona t tjer. N ort n vijim pritet informacion zyrtar nga policia pr operacionin dhe arrestimet.

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-03-2021, 23:10
 2. Intervista, Basha: "Edi Rama po ndrton nj narko-shtet n Shqipri"
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-05-2014, 23:43
 3. Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 26-02-2014, 11:54
 4. Shteti i Izraelit hap ambasad t prhershme n Tiran
  Nga shigjeta n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 52
  Postimi i Fundit: 05-06-2012, 17:47
 5. Amarildo Yzeiri, efektivi i policise qe ngriti flamurin nga toka
  Nga Argjendii n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 69
  Postimi i Fundit: 04-02-2011, 16:51

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •