Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,854

  Boksieri i Kosovs, Luan Morina shkatrron bjellorusin

  Boksieri i Kosovs, Luan Morina, ka treguan boks t mir, duke e mposhtur Bjellorusin.

  Nj fitore e madhe e boksierit ton i cili synon medalje n Sarajev.

  Sot u zhvilluan t tetet e finales t Kampionati Evropian pr shkollar Sarajev.

  N ring u paraqiten 66 kg Luan Morina kundr boksierit nga Bjellorusia Sabaleuski Saveli ku u zhvillua nj luft e fort duke shkmbyer goditje t forta. Luani yn nuk u ndal 3 raundet duke sulmuar kundrshtarin bjellorus deri n ramjen e gongutdhe me plot merit me rezultat 3:2 fitues u shpall boksieri Luan Morina.

  Ai n erekfinale me 17 gusht pr medalje do t boksoj kundr boksierit hungarez Horvath Laszio.

  Ndrsa n sesionin e dyt boksoi Rigon Demaku i cili pati short t keq dhe humbi kundr boksierit nga Rusia Kalaganov Dmitrii me prvoj.

  Trajneri Faton Xhakli u nda i knaqur me boksin q tregoi Luan Morina dhe beson ne fitoren e radhs pr medalje, njofton Federata e Boksit e Kosovs.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

Tema t Ngjashme

 1. Boksieri m i mir i 2018, Amarild Vraja
  Nga Akuamarini n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-10-2018, 08:42
 2. Boksieri i LDD-s
  Nga ARIANI_TB n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 11-11-2010, 12:39
 3. Mike Tyson, boksieri q nuk njohu kundrshtar!
  Nga Redi n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 87
  Postimi i Fundit: 24-08-2010, 00:16
 4. Luan Gashi . Nje Jete Ne Sherbim Te Kosoves
  Nga CEZARND n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-08-2005, 20:50
 5. Faik Morina
  Nga katana n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 07-06-2002, 18:33

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •