Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,883
  Postimet n Bllog
  3

  Goran Bregovi n Kor.

  Shum personazhe t njohur publike kan bojkotur festivalin e Kors, n t cilin do t jet i ftuar edhe kngtari serb, Goran Bregovi. Kngtari serb, q dikur iu kndonte ushtarve vrass serb pr masakrat q bnin kundr shqiptarve t Kosovs, sht i ftuari special n festivalin q mbahet do vit n qytetin e Kors n vendin ton.

  Emri: 32135e8d7f53c328a98352077bdb02b837892f35.jpg

Shikime: 12696

Madhsia: 35.9 KB

  Ndrkoh q nga ana tjetr, nnkryetarjae Bashkis s Kors sht shprehur se ky festival do t vazhdoj sipas planit dhe Bregovi do t jet i pranoshm n fest.

  Ne nuk e trheqim pjesmarrjen e Bregovi nga Festa e Birrs sepse refuzojm t pozicionohemi politikisht n kt debat. Nuk ka asnj qasje politike pjesmarrja e nj kngtari lindur n Sarajev dhe q n njohurin ton para se ta kontaktonim pr ta pastur pjes dhe e kemi t sakt nuk ka pasur asnj lloj pozicionimi as kundr shqiptarve as kundr kosovarve, ka thn ajo.

  Ndrkoh reagimi i radhs vjen nga Drejtori i Transporteve blendi Gonxhe n nj koment n gazetn Shqip

  "Qkur t jesh sllav sht krim?! Po 1 milion turistt sllav prse po i mirpresim? Po Hitlerin prse e dnojm? A na lejohet kjo histeri dhe a duhet t heshtim? JO! Stuhia nacional-provinciale kundr Goran Bregovi, selitur portaleve, nuk ka asnj lidhje me artin e as me krenarin, aq m pak me qytetrimin. Me gjas, mos vall vjen prej pezmatimit re-vv-olucionar nga suksesi i nisms Open Balkans, makroprojekti politiko-ekonomik i mendjeve t hapura t Ballkanit?

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,186

  Pr: Goran Bregovi n Kor.

  Nje furtune ne gote, ja ku ta tha Kryebashkiakja qe nuk ka kenduar kunder kosovareve, pse gjithe kjo zhurme. Me duken qendrime primitive gjithe keto.
  Duaje te afermin tend si veten

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,883
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Goran Bregovi n Kor.

  Qesharake edhe pr mendimin tim, ku arti duhet t przihet me politikn nprmjet urrejtjes dhe mllfit.

Tema t Ngjashme

 1. Prejardhja e goranëve
  Nga FlashMx n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 126
  Postimi i Fundit: 17-12-2013, 18:11
 2. Aleksander Frangaj duke i Duartrokitur Goran Bregovicit
  Nga Liburn.ks n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 15-05-2012, 02:49
 3. Arrestohet Goran Haxhi
  Nga Uriel n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-07-2011, 05:15
 4. Goran Bregovi pr her t par koncert n Tiran
  Nga BOKE n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 369
  Postimi i Fundit: 21-04-2006, 10:51
 5. Sven-Goran Eriksson, me i paguari ne EURO 2004!
  Nga dordi1 n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-06-2004, 17:43

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •