Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Beteja e kosovės (1389) dhe manipulimi politik serb  Top Channel/ “Po erdhe tė Shqipėri, do tė presim kokėn”; frikė pėr jetėn-Grenell publikon mesazhin!

  Pėrplasjet e ish tė derguarit amerikan pėr dialogun Kosovė-Serbi lidhur me urimin qė i bėri serbėve pėr Vidovdanin, nuk kanė pėrfunduar me reagimet e disa figurave tė njohura, pėrfshirė dhe ish ambasadoren e Kosovės nė SHBA, Vlora. Ato kanw vazhduar dhe ne rrjetet sociale. Grenell publikoi ne adresen e tij nė Instagram kercenimin e mbėrritur nga njė profil me emrin Bekin Xhika. ”Nėse vjen nė Shqipėri do tė presim kokėn, jemi duke tė pritur, ne nuk harrojmė, mbaje nė mend”, thuhet aty. Ish zyrtari i lartė amerikan reagoi ndaj kėrcėnimit duke thėnė se ai nuk reflekton popullin shqiptar, dhe se ky episod duhet raportuar nė polici. Mjaftoi njė postim i tij nė rrjetet sociale, pėr tė shkaktuar reagime tė forta. “Sot nderojmė heronjtė e Vidovdan. Nė kėtė ditė nė 1389, filloi beteja kundėr Osmanėve nė Kosovė. Sot ėshtė njė ditė pėrkujtimore pėr Princin Llazar dhe dėshmorėt e shenjtė serbė”, thoshte pėrpara dy ditėsh Grenell, e paskėsaj vėrshuan kritikat ndaj tij dhe vėrejtjet pėr pasaktėsi historike.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pėr: Beteja e kosovės (1389) dhe manipulimi politik serb  Jahja Dranēolli: Beteja e Kosovės nuk ka ekzistuar

Tema tė Ngjashme

 1. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė
  Nga ZANOR nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 480
  Postimi i Fundit: 09-10-2020, 21:05
 2. Beteja e Koshares Sipas Verzionit Serb
  Nga drifilon nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-12-2009, 14:38
 3. Libri “Beteja e Kosovės, 1389: Miti Shqiptar’
  Nga Val9 nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-07-2009, 12:19
 4. Beteja e Kosovės, viti 1389 dhe shqiptarėt
  Nga eris1979 nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-08-2007, 10:13
 5. Beteja e Kosovės, viti 1389 dhe shqiptarėt
  Nga Davius nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-06-2007, 15:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •