Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,818
  Postimet n Bllog
  3

  Holanda po pr integrimin/ Rama: Zgjedhjet mbaruan, Shqipria u zhbllokua

  Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit se parlamenti holandez do t mbshtes tashm thirrjen e Konferencs s Par Ndrqeveritare Shqipri BE. Nprmjet nj postimi n rrjetet sociale , kreu i qeveris sjell n vmendje se ai e ka thn edhe m hert se pa u br zgjedhjet n Holand, Shqipria nuk kishte far t pres.

  Parlamenti holandz e ka vlersuar si progressive punn e br nga Shqipria dhe i ka dhn asaj nj drit jeshile pr nisjen e negociatave dhe thirrjen e Konferencs s Par Ndrqeveritare e cila pritet t mbahet kt vit.

  Jua kisha thn, pa u br zgjedhjet atje nuk kemi far presim dhe ja, zgjedhjet mbaruan Shqipria u zhbllokua. Sidoqoft faleminderit me mirnjohje se #SkaKohPrPushim- shkruan Rama.

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,818
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Holanda po pr integrimin/ Rama: Zgjedhjet mbaruan, Shqipria u zhbllokua

  Mbshtetja e Holands pr bisedimet me BE, Meta s’heq dor: Kujdes, duhen plotsuar t gjitha kushtet

  Presidenti Ilir Meta ka prshndetur vendimin e parlamentit holandez q mbshteti mbajtjen e Konferecs s Par Ndrqeveritare me Shqiprin, n kuadr t procesit t negociatave me Bashkimin Evropian.

  Sipas kreut t shtetit, prcaktues pr kohn kur do t finalizohet antarsimi i vendit ton n BE do t jet plotsimi i t gjitha kushteve t vendosura.

  Duke e vendosur theksin tek plotsimi i kushteve, kreu i shtetit e mbyll reagimin e tij me urimin q m 22 qershor Kshilli t vendos pozitivisht pr nisjen reale t negociatave t Shqipris me BE-n.

  POSTIMI I PLOTE

  E prshndes vendimin e Parlamentit holandez pr miratimin e kuadrit negociator, e m pas, mbajtjen e Konferencs s par Ndrqeveritare edhe me Shqiprin.

  Plotsimi i t gjitha kushteve do t jet krkesa konstante, q do t na shoqroj kt proces, nga nisja deri n fund, dhe do t jet prcaktues pr kohn kur do t finalizohet antarsimi.

  Duke uruar, q m 22 qershor Kshilli t vendos pozitivisht pr nisjen reale t negociatave, t ruajm fokusin tek plotsimi sa m par i t gjitha kushteve. ��������/m.j

Tema t Ngjashme

 1. Zgjedhjet mbaruan, ekzekutimet mafioze sapo filluan
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-05-2021, 21:55
 2. Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 09:25
 3. S'u mbaruan batutat?
  Nga MI CORAZON n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 199
  Postimi i Fundit: 19-08-2010, 08:15
 4. Prgjigje: 172
  Postimi i Fundit: 05-05-2010, 05:18
 5. Projekti Papandreu per integrimin ne Europe dhe Shqiperia
  Nga javan n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-01-2010, 09:07

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •