Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,821
  Postimet n Bllog
  3

  Gati pr Europianin?

  Emri: 440px-UEFA_Euro_2020_Logo.svg.png

Shikime: 118

Madhsia: 104.2 KB

  Shorti i Europianit t vitit 2020 startoi n orn 18:00 dhe t gjitha kombtaren pjesmarrse msuan rivalt e tyre n grupe. Euro2020 do t ket 6 grupe me nga 4 skuadra, n total 24 skuadra.

  20 ekipe pjesmarrse njihen, ndrsa katr t tjera do t vijn nga UEFA Nations League, aty ku merr pjes dhe Kosova. M posht, jan dhe grupet e kompletuara.

  Grupi A: Turqia, Italia, Uellsi, Zvicra

  Grupi B: Danimarka, Finlanda, Belgjika, Rusia

  Grupi C: Holanda, Ukraina, Austria, Play-Off (D)

  Grupi D, Anglia, Kroacia, Play-Off (C), ekia

  Grupi E: Spanja, Suedia, Polonia, Play-Off (B)

  Grupi F: Play-Off (A), Portugalia, Franca, Gjermania

  Emri: Euro-2020-2-640x478.jpg

Shikime: 101

Madhsia: 53.7 KB

  Parashikimet, skuadrat e preferuara, analizat dhe diskutimet tuaja jan t mirpritura.

  Fitoft skuadra m e fort!

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,821
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Gati pr Europianin?

  Faza e grupeve
  E premte 11 qershor
  Grupi A: Turqi – Itali (21:00, Rom )

  E shtun 12 qershor
  Grupi A: Uells-Zvicr (15:00, Baku )
  Grupi B: Danimark-Finland (18:00, Kopenhag )
  Grupi B: Belgjik-Rusi (21:00, Shn Petersburg )

  E diel 13 qershor
  Grupi D: Angli-Kroaci (15:00, Londr )
  Grupi C: Austri-Maqedoni e Veriut (18:00, Bukuresht )
  Grupi C: Holand-Ukrain (21:00, Amsterdam )

  E hn 14 qershor
  Grupi D: Skoci-Republika eke (15:00, Glasgow )
  Grupi E: Poloni-Sllovaki (18:00, Shn Petersburg )
  Grupi E: Spanj-Suedi (21:00, Sevilje )

  E mart 15 qershor
  Grupi F: Hungari-Portugali (18:00, Budapest )
  Grupi F: Franc-Gjermani (21:00, Mynih )

  E mrkur 16 qershor
  Grupi B: Finland-Rusi (15:00, Shn Petersburg )
  Grupi A: Turqi-Uells (18:00, Baku )
  Grupi A: Itali-Zvicr (21:00, Rom )

  E enjte 17 qershor
  Grupi C: Ukrain-Maqedoni e Veriut (15:00, Bukuresht )

  Grupi B: Danimark-Belgjik (18:00, Kopenhag )
  Grupi C: Holand-Austri (21:00, Amsterdam )

  E premte 18 qershor
  Grupi E: Suedi-Sllovaki (15:00, Shn Petersburg )
  Grupi D: Kroaci-Republika eke (18:00, Glasgow )
  Grupi D: Angli-Skoci (21:00, Londr )

  E shtun 19 qershor
  Grupi F: Hungari-Franc (15:00, Budapest )
  Grupi F: Portugali-Gjermani (18:00, Mynih )
  Grupi E: Spanj-Poloni (21:00, Sevilje )

  E diel 20 qershor
  Grupi A: Itali-Uells (18:00, Rom )
  Grupi A: Zvicr-Turqi (18:00, Baku )

  E hn 21 qershor
  [B]Grupi C[B]: Maqedoni e Veriut-Holand (18:00, Amsterdam )
  Grupi C: Ukrain-Austri (18:00, Bukuresht )
  Grupi B: Rusi-Danimark (21:00, Kopenhag )
  Grupi B: Finland-Belgjik (21:00 , Shn Petersburg )

  E mart 22 qershor
  Grupi D: Republika eke-Angli (21:00, Londr )
  Grupi D: Kroaci-Skoci (21:00, Glasgow )

  E mrkur 23 qershor
  Grupi E: Sllovaki-Spanj (18:00, Sevilje )
  Grupi E: Suedi-Poloni (18:00, Shn Petersburg )
  Grupi F: Gjermani-Hungari (21:00, Mynih )
  Grupi F: Portugali-Franc (21:00 , Budapest )

  Ditt e pushimit n 24 dhe 25 qershor
  Raundi i 1/16-ave


  E shtun 26 qershor
  1: 2A – 2B (18:00, Amsterdam )
  2: 1A – 2C (21:00, Londr )

  E diel 27 qershor
  3: 1C – 3D / E / F (18:00, Budapest )
  4: 1B – 3A / D / E / F (21:00, Sevilje )

  E hn 28 qershor
  5: 2D – 2E (18:00, Kopenhag )
  6: 1F – 3A / B / C (21:00, Bukuresht )

  E mart 29 qershor
  7: 1D – 2F (18:00, Londr )
  8: 1E – 3A / B / C / D (21:00, Glasgow )

  Ditt e pushimit m 30 qershor dhe 1 korrik
  erekfinalet


  E premte 2 korrik
  QF1: Fituesi 6 – Fituesi 5 (18:00, Shn Petersburg )
  QF2: Fituesi 4 – Fituesi 2 (21:00, Mynih )

  E shtun 3 korrik
  QF3: Fituesi 3 – Fituesi 1 (18:00, Baku )
  QF4: Fituesi 8 – Fituesi 7 (21:00, Rom )

  Ditt e pushimit m 4 dhe 5 korrik
  Gjysmfinale


  E mart 6 korrik
  SF1: Fituesi QF2 – Fituesi QF1 (21:00, Londr )

  E mrkur 7 korrik
  SF2: Fituesi QF4 – Fituesi QF3 (21:00, Londr )

  Ditt e pushimit m 8, 9, 10 korrik
  Finale


  E diel 11 korrik
  Fituesi SF1 – Fituesi SF2 (21:00, Londr )
  Ndryshuar pr her t fundit nga Neteorm : 12-06-2021 m 08:11

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,821
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Gati pr Europianin?

  Nj ngjarje e rnd ka ndodhur sot n ndeshjen midis Danimarks dhe Filands, ku lojtari Eriksen i cili bie pa ndjenja n fush, po gjendja e tij u stabilizua, fal Zotit!

  Emri: FB_IMG_1623530837547.jpg

Shikime: 76

Madhsia: 72.7 KB

 4. #4
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,821
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Gati pr Europianin?

  Euro 2020, nis xhiro e dyt e ndeshjeve: Italia do t tregoj forcn, shansi i fundit pr katr skuadra.

  Emri: medium_2021-06-12-d6d4785faf.jpg

Shikime: 66

Madhsia: 50.2 KB

  Impakti i par me kampionatin Europian sht dhn, tani vlejn konfirmimet dhe prmirsimi i defekteve t shfaqura n raundin e par n grupe. Tre takime q kompletojn Grupin A e hapin at B, pr xhiron e dyt t ndeshjve q sht shum e rndsishme pr ambicjet e skuadrave pr tu kualifikuar n 1/8 e turneut. Italia e Finlanda krkojn t prsrisin suksesin n debutim, ndrsa pr katr kombtaret e tjera sht shansi i fundit ndoshta pr tu kualifikuar.


  Mancini q vazhdon t krkoj rekordet me serin e pathyeshmris s Italiss s tij, nuk ka ndryshuar asgj n formacion, n krahasim me ndeshjen e fituar kundr Turqis. Natyrisht kt her duhet t bj pa Florenzin t padisponueshm q tekniku ka ndrmend ta zvenndsoj me Toloin. Kundr Zvicrs do t jet nj ndeshje delikate, me skuadrn e Petkovic q vjen nga nj barazim prball Uellsit dhe q mund ti kompromentoj objektivin n varsi t rezultatit q do t prodhoj edhe sfida mes britanikve dhe turqve.
  Edhe Petkovic, q rikthehet n Olimpico pas eksperiencs s kaluar me Lazion, nuk ka ndrmend ta ndryshoj formacion, duke i besuar Xhaks n mesfush e Shaqirit pas shpins s dyshes sulmuese Embolo-Seferovic. Italia me tre pik do t siguronte kalimin n rast fitore.  Turqia kishte ide t tjera pr grupin, prpara se Italia “t’i merrte mendt” n ndeshjen hapse, si konstatuan mediat turke. Tani, skuadra e Senol Gunes duhet t kthehet shpejt tek fitorja, pr tu larguar nga vendi i fundit n Grupin A dhe pr t shpresuar akoma n nj kualifikim. Por kundr Uellsit duhet nj fitore. Britanikt pas barazimit me Zvicrn rikonfirmojn formacionin titullar, duke shpresuar se Ramsey do t ndrtoj m shum gjeometri, Bale do t jet m shprthyes e James do t jet i njjti i admiruar n ndeshjen e par. Turqia do ti jap prioritet krahve me Calhanoglu e Karaman n nj 4-1-4-1 q sheh n majn e sulmit Ylmaz.

  Pr Grupin B sht koha q Rusia t tregoj nse periudha e tranzicionit prfundoi. Ajo q u pa kundr Belgjiks ishte nj nga performancat m t dobta pr skuadrn ruse n vitet e fundit, por Cherchesov nuk sht nga ata q heqin dor dhe shansin m t mir e ka kundr skuadrs q vrtet bri befasin n ndeshjet e para duke mundur Danimarkn, por sht m pak e kuotuara. Asnj ndryshim n formacion pr finlandezt, q morn maksimumin nga situate e krijuar me Eriksen dhe Danimarkn, polemikat e t cilve me UEFA-n nuk kan t ndalur. E megjithat, Pukki e Pohjanpalo, autori i golit t fitores, do t udhheqin srisht nordikt kundr nj Rusie q duhet t tregoj shum m tepr se ajo e shfaqur n ndeshjen e par, pr t mos br nj faz grupesh shkatrrimtare…

  EURO 2020 – GROUP B
  15:00 Finland ? – ? Russia
  EURO 2020 – GROUP A
  18:00 Turkey ? – ? Wales
  21:00 Italy ? – ? Switzerland

 5. #5
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,821
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Gati pr Europianin?

  Ndrkoh faza e par mbaroi presim pr super sfidat..

  Emri: FB_IMG_1624487740917.jpg

Shikime: 41

Madhsia: 37.2 KB

 6. #6
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,821
  Postimet n Bllog
  3

  Itali-Spanj, sht nj klasike: bileta pr n finale

  Emri: a57ed81475d3499faf01b526e957776f.jpg

Shikime: 19

Madhsia: 100.6 KB

  Euro 2020 arrin javn e fundit, at n t ciln emri i ekipit kampion Europian do t dekretohet n "Final Four" n embley. Itali-Spanj (e mart 6 korrik n 21.00) dhe Angli-Danimark (e mrkur 7 korrik n 21.00) dy gjysmfinalet: emrat e ekipeve kombtare q do t garojn pr trofeun n finale, t dieln 11 korrik, do t dalin nga kto kryqzime.

  ITALI-SPANJE - Ekuilibr total, 2 fitore pr seciln skuadr dhe 2 barazime, n 6 ndeshjet e mparshme midis Italis dhe Spanjs n Kampionatin Europian. T dy ekipet kombtare u takuan t paktn nj her n secilin nga 3 edicionet e fundit t turneut: n vitin 2008 Iberiant triumfuan, 4-2 pas penalltive, n vitin 2012 kishte dy krahasime, 1-1 n fazn e grupeve dhe 4-0 pr Spanja n finale, n vitin 2016 ishte Italia e Antonio Conte q fitoi, 2-0, fal golave ​​t Chiellini dhe Pell.

  Shum i hidhur pr Italin kujtimi i ndeshjes s fundit me spanjollt, m 2 shtator 2017, kur n ndeshjen e raundit kualifikues pr Kupn e Bots n Rusi, iberikt fituan 3-0 (dopiet nga Isco dhe gol nga Morata) kundr ekipit t drejtuar nga Ventura, duke e dnuar me vendin e dyt n grup. Pasoi play-offi me Suedin dhe dshtimi pr tu kualifikuar n Kupn e Bots.

  Italia kthehet pr t luajtur nj gjysmfinale europiane 9 vjet pas hers s fundit (2-1 me Gjermanin n 2012) dhe vjen si skuadra e vetme q ka fituar t gjitha ndeshjet e Euro 2020. Nj varg suksesesh: kundr Turqis, Uellsit dhe Zvicrs n grup dhe kundr Austris dhe Belgjiks n fazn e nokautit, gj q solli serin e fitoreve midis kualifikuesve dhe finaleve n 15. Pr Mancini, elsi pr t ruajtur trendin mund t qndroj n mesfush: zotrimi i topit dhe pasimi i shpejt, lnd n t cilat iberikt jan profesor.

  Italia kombinon nj efekt m t madh n shtypjen e lart dhe lojn vertikale. Jorginho, Verratti dhe Barella garantojn vizionin dhe mbulimin, karakteristikat q shartimet e mundshme t Locatelli dhe Pessina nuk i varfrojn. Spanjollt, t cilt zotrojn identitetin e tyre, mund t paguajn pr presionin e Italis, nse Italia sht n gjendje t propozoj veten me t njjtin intensitet t treguar deri n kt pik.

  Spanja do t mbshtetet n mesfush n prvojn e Sergio Busquets, kthimi i t cilit prkoi me nj evolucion t qart t efektivitetit sulmues t Roja (11 gola n 3 ndeshjet e fundit kundr Sllovakis, Kroacis dhe Zvicrs, pas barazimeve zhgnjyese ndaj Suedis dhe Polonis). Aty ku iberikt mund t bjn diferencn jan kraht, ku Azpilicueta dhe Jordi Alba kan dika m shum n letr sesa Emerson dhe Di Lorenzo.

 7. #7
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,821
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Gati pr Europianin?

  Sot luhet finalja e kampionatit Europian t futbollit (Euro 2020)

  N Wembley, Italia prball Anglis vendase (ora 21:00)

  Emri: FB_IMG_1626004092873.jpg

Shikime: 11

Madhsia: 90.9 KB

 8. #8
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,821
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Itali-Spanj, sht nj klasike: bileta pr n finale

  Anglia ka shume vite qe prodhon futboll te bukur dhe nje finale si kjo do ta kurorezonte.

  #Go England!

Tema t Ngjashme

 1. Gati pr Botrorin?
  Nga Neteorm n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 16-07-2018, 08:39
 2. Iphone 5 gati per prodhim.
  Nga benseven11 n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 06-02-2012, 14:34
 3. Maqedonia nuk sht gati pr t hyr n BE
  Nga fano n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-11-2009, 10:06
 4. Rama: Jam gati t bhem kryeministr
  Nga RaPSouL n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 119
  Postimi i Fundit: 09-03-2008, 17:06
 5. Kush eshte gati???
  Nga DEBATIKU n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-03-2003, 02:21

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •