Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,862
  Postimet n Bllog
  3

  Krkohet heqja e fjalve nn e baba: T prdoret Prindi 1 e Prindi 2

  Organizatat e komunitetit LGBT krkojn q fjala nn t zvendsohet me prindi q lind, apo n aplikimet pr pasaporta fjala nn dhe baba t zvendsohet me prindi 1 dhe prindi 2. Marsela Lekli, Blerta Tafani dhe Xheni Karaj debatuan sa i takon prdorimit t trmave t siprmendura, por dhe qasjes ligjore dhe n bisedatat e prditshme t tyre.

  Psikologia Marsela Lekli nnvizoi mundsin e nj rrisku social duke pasur familje me prindr dy nna apo dy baballar sepse jan modele me t cilat rriten.


  Mendoj q fmija do rritet me at frym duke pasur dy nna ose dy baballar, qoft ato edhe t seksit t kundrt. Po flasim pr fmij q jan t vegjl, fmij dhe do rriten me at frymn e personave q do kujdesen dhe do ta rrisin. Dhe do jet edhe ai si ata n t ardhmen.

  N kt moment ndrhyn Xheni Karaj e cila u shpreh se sht rritur n nj familje heteroseksuale dhe nuk ndodhi q t ishte hetero por t ket orientim seksual gay. Blerta Tafaj theksoi se n ecurin e familjes dhe t shoqris e sheh me spekticizm martesn dhe familjen gay.

  Un personalisht jam shum pro dhe e gatshme t mbshtes komunitetin lgbt q t ken nj martese, por jam kundr q t ken nj familje sepse m duket sikur merr fund familja, merr fund shoqeria. Dy burra sbjn fmij, merr fund jeta pik.
  / ABCNews

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,862
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Krkohet heqja e fjalve nn e baba: T prdoret Prindi 1 e Prindi 2

  NN - emr i dashur pr mua, m je e shtrenjt t dua, sa jet e tr, pr ty un thur melodi.

  Kto vargje mu kujtuan, kur mora vesh se duan t heqin fjaln nn nga prdorimi.

  Ps. Cmenduri n cfar lloj epoke po jetojm dhe ku ka arritur t drejtat themelore t njeriut sipas deologjis q prkufizojn disa njrz me t drejta t tjera preferenca seksuale.

 3. #3
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,185

  Pr: Krkohet heqja e fjalve nn e baba: T prdoret Prindi 1 e Prindi 2

  Kjo teme eshte e parakohshme, sepse kodi i familjes nuk njeh martesa vec atyre mashkull-femer. Nese do njihen keto martesa, atehere kemi 2 formate, ky i sotshmi per martesat mashkull-femer dhe prindi 1, 2 per martesat e se njejtit seks. Fjala "nene" ose "baba" le te hiqet ne dokumentat e cifteve homoseksuale, jo teresisht, sepse keshtu cenohen interesat e shumices, qe duam te cilesohemi ne dokumente me "nene" dhe "baba". Mendoj se duhet te kete 2 lloj dokumentesh per kete qellim, meqenese kemi edhe 2 lloje familjesh (nese do aprovohen), megjithese sicu tha jane fakt tashme. Diskutimin tek ABC e ndoqa, me shume kishte rremuje mendimesh dhe s`merrej vesh linja e bisedes. Dy burra ne lidhje mund te marrin p.sh. nje femije per te adoptuar dhe s`ka lidhje ato qe thoshte zonja. Por, deri me sot problemi eshte jashteligjor.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 11-06-2021 m 14:35
  Duaje te afermin tend si veten

Tema t Ngjashme

 1. Stafeta e dashurise nga prindi te femija
  Nga EuroStar1 n forumin T jesh prind
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 20-02-2013, 20:41
 2. Prindi sharron t birin 3 vjear!
  Nga Ermedin n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 28-03-2011, 06:06
 3. Prindi dhe fmija inati
  Nga forum126 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-02-2007, 10:19
 4. A t ka vdekur prindi?
  Nga forum126 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-12-2006, 16:00
 5. Prindi posesiv.
  Nga Mina n forumin Pyetni psikologun
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 30-04-2003, 06:56

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •