Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1

  Post Si t luajme pesekatesh? Po 500shi si luhet?

  Pershendetje. Desha t pyesja nese ju dini si t luani pesekatesh dhe a mund t ma tregoni se si luhet ajo. Po ashtu, mund t me tregoni t njejten gje edhe pr 500shin? Faleminderit.

 2. Anetart m posht kan falenderuar Kureshtje pr postimin:

  Neteorm (01-06-2021)

 3. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,925
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Si t luajme pesekatesh? Po 500shi si luhet?

  Pershendetje,

  Peskai, eshte loja me e bukur dhe shume inteligjente pasi duhet te mbash radhen e letrave ku te limitosh minuset (kupat, upat dhe derri ma) ku mund ti marresh gjate dores. Gjithashtu eshte e bukur sepse pasi ka dy lojra edhe 7-tat ku mer pluse dhe limiton minuset e lojes.

  Sa per lojen tjeter, nuk e mbaj mend se kam shume vite qe nuk e luaj me..

 4. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,925
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Si t luajme pesekatesh? Po 500shi si luhet?

  Si luhet loja peskatesh:

  Si fillim, kur ndan letrat, letren e fundit e le te hapur dhe e mbulon me 3 letra pasardhese qe ngelen ne dore.
  Pasi, i ke shperndare letrat do luash ngjyren qe eshte ne shesh, letra me e madhe ne ate ngjyre do mar edhe doren me letren e hapur edhe me 3 letra permbys.
  Me pas ka te drejte te luaj lojen me cilen letre te doje, ku e shikon qe e zoteron lojen me mire dhe nuk mer minuse.
  Minuset jane kupat -2, cupat -4, cupa kupe -6, derri ma-16

  Gjithmone mundohesh te shsesh letrat e medha qe mos te ngelet dore ne fund dhe perfundon me shume minuse. Ne rast se hidhet leter ne kupe dhe ju nuk keni ate ngjyre shesni letren qe keni me problem ne dore.

  Pasi ben nje dore peska, ben nje dore me 7-tat ku ballancohen piket gjate lojes.

  Te gjith ben 5 lojera, prandaj quhet edhe peska, nese do ta shkarkosh ke linkun KETU ku mund ta shkarkosh.

  Gjithe te mirat,

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 23-05-2018, 18:01
 2. Luajm me dykuptimsin e fjalive
  Nga projekti21_dk n forumin Lojra dhe rebuse
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 07-12-2011, 17:33
 3. Le te luajme nje loje.
  Nga bluetone n forumin Lojra dhe rebuse
  Prgjigje: 1068
  Postimi i Fundit: 30-01-2011, 18:17
 4. Prse luajm !
  Nga Noerti n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 89
  Postimi i Fundit: 06-12-2010, 19:53
 5. si lozet 500shi??
  Nga FierAkja143 n forumin Lojra dhe rebuse
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 16:58

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •