Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-06-2021
  Postime
  1

  Post Si tė luajme pesekatesh? Po 500shi si luhet?

  Pershendetje. Desha tė pyesja nese ju dini si tė luani pesekatesh dhe a mund tė ma tregoni se si luhet ajo. Po ashtu, mund tė me tregoni tė njejten gje edhe pėr 500shin? Faleminderit.

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Kureshtje pėr postimin:

  Neteorm (01-06-2021)

 3. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,926
  Postimet nė Bllog
  3

  Pėr: Si tė luajme pesekatesh? Po 500shi si luhet?

  Pershendetje,

  Peskaēi, eshte loja me e bukur dhe shume inteligjente pasi duhet te mbash radhen e letrave ku te limitosh minuset (kupat, ēupat dhe derri maē) ku mund ti marresh gjate dores. Gjithashtu eshte e bukur sepse pasi ka dy lojra edhe 7-tat ku mer pluse dhe limiton minuset e lojes.

  Sa per lojen tjeter, nuk e mbaj mend se kam shume vite qe nuk e luaj me..

 4. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,926
  Postimet nė Bllog
  3

  Pėr: Si tė luajme pesekatesh? Po 500shi si luhet?

  Si luhet loja peskatesh:

  Si fillim, kur ndan letrat, letren e fundit e le te hapur dhe e mbulon me 3 letra pasardhese qe ngelen ne dore.
  Pasi, i ke shperndare letrat do luash ngjyren qe eshte ne shesh, letra me e madhe ne ate ngjyre do mar edhe doren me letren e hapur edhe me 3 letra permbys.
  Me pas ka te drejte te luaj lojen me cilen letre te doje, ku e shikon qe e zoteron lojen me mire dhe nuk mer minuse.
  Minuset jane kupat -2, cupat -4, cupa kupe -6, derri maē-16

  Gjithmone mundohesh te shsesh letrat e medha qe mos te ngelet dore ne fund dhe perfundon me shume minuse. Ne rast se hidhet leter ne kupe dhe ju nuk keni ate ngjyre shesni letren qe keni me problem ne dore.

  Pasi ben nje dore peskaē, ben nje dore me 7-tat ku ballancohen piket gjate lojes.

  Te gjith ben 5 lojera, prandaj quhet edhe peskaē, nese do ta shkarkosh ke linkun KETU ku mund ta shkarkosh.

  Gjithe te mirat,

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 23-05-2018, 18:01
 2. Luajmė me dykuptimėsinė e fjalive
  Nga projekti21_dk nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 07-12-2011, 17:33
 3. Le te luajme nje loje.
  Nga bluetone nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 1068
  Postimi i Fundit: 30-01-2011, 18:17
 4. Pėrse luajmė !
  Nga Noerti nė forumin Lojra nė kompjuter
  Pėrgjigje: 89
  Postimi i Fundit: 06-12-2010, 19:53
 5. si lozet 500shi??
  Nga FierAkja143 nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 16:58

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •