Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,527

  Pes rreziqet e mandatit t tret

  Nga Andi Bushati

  Zgjedhjet e 25 prillit vrtetuan edhe njher, jo vetm pamundsin e prmbysjes s sistemit, por edhe at t rotacionit t kukullave q jan n krye t tij. Ato flakn tej iluzionin e ndryshimit me vot t nj regjimi autokratik dhe sanksionuan fillimin e letargjis s gjat nn sundimin e nj njeriu.

  Po ti shohim nj e nga nj, t gjith faktort e kontrollit dhe drejtpeshimit t pushtetit kan tendenc q t jen n regres.

  Kshtu DREJTESIA, propaganda rreth reformimit t s cils i ka shpenzuar t gjitha baterit, nuk do t ket shanc t ngrej m kok. N nj piramid autokratike do t ishte idiotsi t imagjinoje nj prokurori dhe gjyqsor t pavarur.

  Ata, t gjith sbashku, tani do t jen t detyruar t zhveshin edhe maskn e paansis.

  Provat e fillestare tashm i kemi para syve. Menjher pas zgjedhjeve, me konfirmimin e zgjatjes s pushtetit t Rams, kosa e ndshkimeve po bie, ose mbi kundrshtart politik, ose mbi personazhet e anatameuar prej tij. Askush nuk sht aq naiv q t mos i shoh t lidhura me fatin e 25 prillit sekuestrimet e pronave t gjyqtarve t lart, dnimin pr Adriatik Llalln, apo rihapjen e shtjes s Fatmir Mediut pr Grdecin.

  Natyrisht, q t bra n kohn e duhur, ato do t ishin t mirseardhura, por prkimi i tyre me momentin e triumfit t rilindjes sht nj ogur i keq. Ai tregon se drejtsia sht futur n rrugn pakthim t nnshtrimit prfundimtar ndaj politiks. Pra pikrisht n t kundrtn e asaj pr t ciln u pretendua se do t reformohej.

  Edhe MEDIAT nuk jan n gjendje m t mir. E kjo nuk ka t bj vetm me ndonj tentativ t minutave t fundit pr t kapur organe si AMA me sharlatant e parlamentit t vjetr, ndrkoh q shqiptart kan kthyer n kuvend opozitn reale. Thelbi i nnshtrimit konsiston n heshtjen e turpshme t mediave t mdha ndaj akuzave q rndojn mbi pushtetin.

  Nuk sht nj tez e re, por mjafton t prmendsh faktin se asnj nga programet televizive t mbrmjes nuk ka kllqe t bj tem t tij kryesore debatin (shikoni pra, thesht debatin jo investigimin e fakteve) nse u ble vota, por vazhdojn t merren vetm me fatin e Bashs apo t Mets, duke dshmuar se makineria e propagands sht vn n funksion t shplarjes masive t trurit.

  TV kryesore, pa prjashtim, jan br altoporlant t mesazheve qeveritare, zrat kritik serioz jan gjithnj e m t pakt dhe kudo ekziston nj konsensus pr t pranuar rendin aktual t gjrave.

  N kto kushte, askush nuk do t guxoj m t transmetoj, kronika si ato pr dasmn e Veliajt, q bri televizioni tashm i mbyllur Agon Channell, apo emisione si ato pr skandalin e unazs s re, q solln pezullimin e gjat t “T paekspozuarve”.

  Nj goditje t rnd kan marr edhe LEVIZJET QYTETARE. 25 prilli u ka prer kraht t gjith atyre q mendonin se kishte vler t denoncoje korrupsionin dhe t militoje pr ruajtjen e trashgimis, si n rastin e Teatrit Kombtar. Studentt e universiteteve q doln n rrug, kuksiant q shkallmuan traun e autostrads s veriut, banort e Astirit q regjistruan nj nga rezistencat m t gjata n vend, adoleshentt q dogjn dhe shkatrruan n emr t moshatarit t tyre Klodian Rasha, kan kuptuar, m n fund, se angazhimi i tyre vlen shum m pak se nj thes me para q mund t harxhojn n pak koh Toma edhe Qifja.

  Nuk do t jet udi q ky lloj zhvlersimi i militantizmit qytetar t pa politizuar, do t ket pasoja afatgjata dhe do ndikoj n pllakosjen e apatis dhe nnshtrimit, t cilat jan t rrnjosura prej kohsh n instiktet shqiptare t mbijetess.

  Esht paradoksale t mendosh se edhe DIPLOMATET e vendeve kryesore t perndimit e kan zbehur fuqin e tyre t arbitrit drejtpeshues, q kan ushtruar deri n mesin e viteve 2000. Po t shohsh deklaratat dhe qndrimet e tyre t fundit, shqetsimi q lexohet qart ka t bj me ruajtjen e stabilokracis dhe me presionet ndaj opozits, pr pranimin e nj loje nga e cila ajo ka dal e vjedhur. Shprehjet se PD duhet t futet n parlament, t shoqruara me mesazhet shantazhuese ndaj Berishs dhe Mets e tregojn qart kt. Dhe kjo nuk sht nj praktik e re. Ata nuk jan ktu pr ti rn murit me kok. Nuk i takon atyre t prmbysin regjimet tona. Madje historia tregon t kundrtn. Emisart perendimor ishin shum m tepr kritik me Erdoganin, kur ai shfaqi shenjat e para t vrasjes s demokracis, sesa jan sot. Kur nuk e shptojn dot shtetin e s drejts, ata prpiqen thjesht t mbajn n kmb fasadn e tij. Kt po bjn edhe n Shqipri n mnyrn m komike t mundshme.

  Bashk me elementt e msiprm ka vdekur njkohsisht edhe shpresa e korigjimit nga BRENDA PS. Natyrisht, ktu fjala nuk sht pr nj pu pallati n radht e rilindjes q do t kriste karrigen e Rams. Por edhe iluzioni i disa zrave q do t prpiqeshin t thrrisnin n kufijt e arsyes arratisjet autoritare t liderit tashm sht i kot. Prjashtimi i Ditmir Bushatit q guxoi t ngrinte zrin kundr ndarjes s Kosovs, apo poshtrimi i Pandeli Majkos, q nj her t vetme doli nga reshti, pr t mos votuar shembjen e teatrit, nuk l m vend pr dyshime. I vetmi q i rrezistoi rrufeve ndshkuese t liderit, ishte Fatmir Xhafaj. Por me sa duket ai sht prjashtimi q prforcon regullin.

  PS tani sht kopeja e individve t nnshtruar, q jo vetm nuk ngjall asnj shpres, qoft edhe pr korigjime t vogla, por q sa m shum koh t kaloj, do t gloj nga klon t erionvelizuar.

  Pra, 25 prilli, nuk sht vetm data e mandatit t tret. As vetm nj episod i manipulimit t zgjedhjeve dhe blerjes s vots, nga ato q kemi par rndom. Ai sht shum m tepr se kaq. Ai shnon nj pik kthese. At kur shoqria ka humbur pothuajse t gjitha levat e kotrollit, valvulat e shkarkimit dhe aftsin korigjuese ndaj nj regjimi q po e on drejt humners. Nse kur erdhn n pushtet, Rama dhe PS premtuan ri-lindjen e vendit dhe demokracis, tani sht momenti kur po i zhysin ato, andej nga patn dal.

  Lapsi.al
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 27-05-2021 m 05:00
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Kjo ishte qeveria me e lehte per tu rrezuar me vote. Natyrisht kush kerkon qe kete qeveri ta rrezoje me vote Basha,Meta e Berisha ma ha mendja se nuk e ka kuptuar qe nuk kerkon permbysje por kerkon zevendesimin e Rames me Bashen. Ate rotacionin e famshem qe na solli Meten President e Gramoz Ruin kryetar Parlamenti.

  Edhe per perendimin ! Kaq e veshtire eshte ta kuptoni se Rama eshte figure me e pranuar se Berisha ! Thjesht sepse s'ka vrare. Ma ha menja se nuk duhet ndonje zgjuarsi e madhe per ta kuptuar dhe kjo eshte arsyeja kryesore qe socialistet jane maxhorance ne Shqiperi. Nje PD pa Berishen do ishte gjithmone superiore kundrejt socialisteve sepse do ishte me ne fund nje parti politike dhe ideologjike.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 27-05-2021 m 10:57

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,527

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Dukesh qe je shkeputur gjate nga Shqiperia. Edhe nese Nene Tereza do shpallte kandidaturen per deputete, i del dikush perballe qe se njeh askush e ti rremben (ashtu si di vetem ai) 20-30 mije vota.
  Sa per info njerezit ne autobuze, bare, restorante, tek dentisti, ne ambjentet e punes, neper rruge e kudo levizin masivisht pa maske e prane njeri-tjetrit. Kjo deri ne 10 te darkes. Dhe Shefi Urgjences Kombetare na tha mbreme se eshte ende heret per zbutjen e masave anti-covid! Cilat masa???
  Dhe e di perse e ben, sepse gjithe rinia e Tiranes dyndet masivisht 7 dite te javes, mbas ores 10 te nates tek klubet e Tom Doshit & co. 500 vota i ka kushtuar Tomes e perve korridoreve te droges, monopolizon edhe xhiron e klubeve te nates. Jep 2 e merr 5 mbrapshte, kjo eshte filozofia e rilindjes, ku ne keto kushte edhe Nene Terezen me Zef Pllumin do ti mundte lehte!!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,862
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Dhe e di perse e ben, sepse gjithe rinia e Tiranes dyndet masivisht 7 dite te javes, mbas ores 10 te nates tek klubet e Tom Doshit & co. 500€ vota i ka kushtuar Tomes e perve korridoreve te droges, monopolizon edhe xhiron e klubeve te nates. Jep 2 e merr 5 mbrapshte, kjo eshte filozofia e rilindjes, ku ne keto kushte edhe Nene Terezen me Zef Pllumin do t’i mundte lehte!!!
  T qeshim a t qajm m kto filozofira..

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,527

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  T qeshim a t qajm m kto filozofira..
  Nese une bej filozofira ti dhe duartrokitesit e bemave te rilindjes beni sofizma. Nejse flm per komplimentin dhe nese ke ndonje kunder argument ne lidhje me temen, bujrum...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,185

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Rreziqe mund te kete ne kete mandat, por kurre rreziqe te luftes civile se sala ne 97, sa gjak rendon mbi kete person, cilin shpall amerika te padeshiruar vetem diktatoret me ordinere, ...basha s`ja vlen se eshte thjesht klon i tij...., dhe pastaj ne flisni per rreziqet e Rames...na gjeni nje me te mire t`a votojme
  Duaje te afermin tend si veten

 7. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,527

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Rreziqe mund te kete ne kete mandat, por kurre rreziqe te luftes civile se sala ne 97, sa gjak rendon mbi kete person, cilin shpall amerika te padeshiruar vetem diktatoret me ordinere, ...basha s`ja vlen se eshte thjesht klon i tij...., dhe pastaj ne flisni per rreziqet e Rames...na gjeni nje me te mire t`a votojme
  Liria e mediave, drejtesia e pavarur, shoqerite civile te pakapura, sherbejne ne demokratizimin e nje vendi. Mirepo sklleverit e rilindjes qe e gjykojne mese normale detyren e patronazhisteve, nuk kane asnje problem nese keto kontrollohen nga nje individ i vetem!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 8. #8
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,862
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Nese une bej filozofira ti dhe duartrokitesit e bemave te rilindjes beni sofizma. Nejse flm per komplimentin dhe nese ke ndonje kunder argument ne lidhje me temen, bujrum...
  Nese e ke ndjekur forumin rregullisht, do e kesh kuptuar qe kam shume vite qe ua kam lene te tjereve kete punen e duartrokitjes mbi qeverine, pasi personalisht jam kundra cdo sistemi pd-ps-lsi pasi te treja jane jashqitje per kete vend. (Teme tjeter kjo)

  Kete pjesen e shitblerjes se votes qe eshte e vertete nuk diskutohet, po pse nuk flitet ku PD LSI doli hapur duke blere vota ne zona ku nuk mernin dot asnje deputet, po kapet si karrem Tomi me shoket e tij.

 9. #9
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,185

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Liria e mediave, drejtesia e pavarur, shoqerite civile te pakapura, sherbejne ne demokratizimin e nje vendi. Mirepo sklleverit e rilindjes qe e gjykojne mese normale detyren e patronazhisteve, nuk kane asnje problem nese keto kontrollohen nga nje individ i vetem!
  Lirine e mediave nuk mund ta kuptojne ata qe dogjen gazeten koha jone ne vitin 1997, ata qe kane ne baze te tyre tribalizmin dhe lidhjet fisnore me te fortet e tropojes (qe i kane dhe bodigarde), skleverit jane ata qe i jane nenshtruar sales e lulit dhe po pergatiten te vjedhin votat e anetaresise sic kane bere gjithmone, ata qe vrane ne gerdec, ne 21 janar dhe keni paturpesine te akuzoni per shkelje demokracie
  Duaje te afermin tend si veten

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,268
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Si tha Margaret Thatcher 40 vjet me pare: "Problemi me socializmin eshte se vjen nje moment dhe mbarojne parate e te tjereve per ti prishur!" Edi Rama e zbrazi arken e shtetit shqiptar ne keto zgjedhje. Dhe jo vetem kaq, por qindra miliona euro qe i mori hua per pandemine, ai i perdori per fushate. Parrulla "Duhet te qendrojme ne pushtet me cdo cmim!" dhe nese humbasim "Le tu leme nje grope te madhe atyre qe vine pas nesh". Sot shqiptaret gezojne qe fale fushates, moren ca leke me shume ne pensione, rroga buxhetoresh, apo ndonje leje legalizimi per pronen e tyre. Ajo qe nuk e dine, por do ta mesojne se shpejti, eshte qe shteti shqiptar ka falimentuar. Nuk ka para me per te shlyer detyrimet e veta, si per te mbajtur nje administrate te fryre burokratike me parrullen "nje vend pune ne kembim te votes", edhe per te shlyer ato borxhet, kestet e para te te cilave duhet te paguhen se shpejti.

  Firma piramidale e Sudes eshte lule para firmes piramidale me emrin shteti shqiptar, qe Edi Rama ka ngritur ne kembe. Dhe kur e verteta te dali ne shesh, pasi ato bankat e huaja te mos marrin kestet e kredise qe xhiruan, shqiptaret e budallepsur nga lufta per mbijetese, do te shperthejne vrerrin e tyre ndaj Edi Rames dhe gjithe njerezve qe i shkojne nga pas. Dhe pastaj le te gjeje nje bunker te futet Edi Rama me 40 hajdutet e tij ne ate vend me emrin Shqiperi. Prandaj eshte shume i preokupuar i shkreti qe ti shtier te gjitha mediat ne dore, qe e verteta te mos dali ne shesh qe shteti ka falimentuar. Dhe ngeli duke i bere thirrje Bashes, te cilin edhe pse na e mundi ne zgjedhje, prape insiston qe ta futi ne qeverine e tij, si nje menyre per t'ia lene fajin e keqqeverisjes ne dere opozites.

  Kur ata 180,000 buxhetore, te mos marrin me rrogat e tyre. Dhe kur ata qindra mijera pensioniste te mos terheqin me dot pensionet e tyre. Dhe kur inflacioni i lekut shqiptar fillon e ngrihet e nuk ka te ndalur, shqiptaret do te fillojne e te kthjellohen nga mendja e tyre. Dhe ate dite, te gjithe ata qe nuk votuan per Edi Ramen, do tu thone: "Puthuni me Edi Ramen!"

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 29-05-2021 m 01:38

 11. #11
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,185

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Si tha Margaret Thatcher 40 vjet me pare: "Problemi me socializmin eshte se vjen nje moment dhe mbarojne parate e te tjereve per ti prishur!" Edi Rama e zbrazi arken e shtetit shqiptar ne keto zgjedhje. Dhe jo vetem kaq, por qindra miliona euro qe i mori hua per pandemine, ai i perdori per fushate. Parrulla "Duhet te qendrojme ne pushtet me cdo cmim!" dhe nese humbasim "Le tu leme nje grope te madhe atyre qe vine pas nesh". Sot shqiptaret gezojne qe fale fushates, moren ca leke me shume ne pensione, rroga buxhetoresh, apo ndonje leje legalizimi per pronen e tyre. Ajo qe nuk e dine, por do ta mesojne se shpejti, eshte qe shteti shqiptar ka falimentuar. Nuk ka para me per te shlyer detyrimet e veta, si per te mbajtur nje administrate te fryre burokratike me parrullen "nje vend pune ne kembim te votes", edhe per te shlyer ato borxhet, kestet e para te te cilave duhet te paguhen se shpejti.

  Firma piramidale e Sudes eshte lule para firmes piramidale me emrin shteti shqiptar, qe Edi Rama ka ngritur ne kembe. Dhe kur e verteta te dali ne shesh, pasi ato bankat e huaja te mos marrin kestet e kredise qe xhiruan, shqiptaret e budallepsur nga lufta per mbijetese, do te shperthejne vrerrin e tyre ndaj Edi Rames dhe gjithe njerezve qe i shkojne nga pas. Dhe pastaj le te gjeje nje bunker te futet Edi Rama me 40 hajdutet e tij ne ate vend me emrin Shqiperi. Prandaj eshte shume i preokupuar i shkreti qe ti shtier te gjitha mediat ne dore, qe e verteta te mos dali ne shesh qe shteti ka falimentuar. Dhe ngeli duke i bere thirrje Bashes, te cilin edhe pse na e mundi ne zgjedhje, prape insiston qe ta futi ne qeverine e tij, si nje menyre per t'ia lene fajin e keqqeverisjes ne dere opozites.

  Kur ata 180,000 buxhetore, te mos marrin me rrogat e tyre. Dhe kur ata qindra mijera pensioniste te mos terheqin me dot pensionet e tyre. Dhe kur inflacioni i lekut shqiptar fillon e ngrihet e nuk ka te ndalur, shqiptaret do te fillojne e te kthjellohen nga mendja e tyre. Dhe ate dite, te gjithe ata qe nuk votuan per Edi Ramen, do tu thone: "Puthuni me Edi Ramen!"

  Albo
  Bravo kasandra, per te gjithe sa the ti DASH-i akuzon berishen, madje nxit organet ligjzbatuese te veprojne, S`ka me budalla te besoje se shqiperine nuk e drejton USA. Ne kete rast ke dale hapur kunder Amerikes. Ne 97 berisha leshoi qente per te zhdukur jugoret, duke pershire edhe avionet. Ky duhet denuar per genocid, jo thjesht korrupsion. 2000 viktimat e armeve jane veper e tij. Nje familje kriminelesh dhe hajdutesh, ja c`eshte familja berisha.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 29-05-2021 m 02:36
  Duaje te afermin tend si veten

 12. #12
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,527

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  Nese e ke ndjekur forumin rregullisht, do e kesh kuptuar qe kam shume vite qe ua kam lene te tjereve kete punen e duartrokitjes mbi qeverine, pasi personalisht jam kundra cdo sistemi pd-ps-lsi pasi te treja jane jashqitje per kete vend. (Teme tjeter kjo)

  Kete pjesen e shitblerjes se votes qe eshte e vertete nuk diskutohet, po pse nuk flitet ku PD LSI doli hapur duke blere vota ne zona ku nuk mernin dot asnje deputet, po kapet si karrem Tomi me shoket e tij.
  Pergjithesisht ndjek temat dhe mendimet qe kemi mbi to, me forumistet personalisht merren patronazhistet, qe mesa duket edhe ketu nuk mungokan.
  Shitblerjen e votave, joshjen me vende pune sezonale ne administrate, me prokurore, drejtues policie ne bashkeveprim me grupet mafioze, me mediat ne sherbim te shefit nga Surreli, 80 mije vota te pavlefshme, shto ketu dhe paran e piste te droges, te gjitha keto elemente qe patjeter ndikojne ne rezultatin e zgjedhjeve. Dhe me e renda eshte se nuk behet fjale per vitet 90-te por ndodhin ne 2021-shin. Nejse, e drejta/deshira e gjithsecilit ti quaj normale anormalitetet.
  Sa per temen edhe perpara zgjedhjeve Rama kishte ndikim te forte por jo absolut tek organet e pavarura. Sot mbas rezultatit te zgjedhjeve rreziqet jane reale qe te monopolizohet gjithka. Do shemben teatri, sahati, 15-katshi, vetem e vetem qe te pastrojne leket shoket rilindas. Do marri edhe nja 3 miliard euro te tjera per shendetesine Vilma Nushi nderkohe qe neper spitale mungon termometri. Te gjitha keto perpara syve te drejtesise se re pa i hyre askujt asnje gjemb ne kembe.
  Per sa kohe ti apo te singjashmit e tu tallen me evidentimin e ketyre rreziqeve, atehere statusi i duartrokitesit te bemave te rilindjes eshte mese i merituar. Mbase rasti jot, eshte duartrokites pasiv...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 13. #13
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,527

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Lirine e mediave nuk mund ta kuptojne ata qe dogjen gazeten koha jone ne vitin 1997, ata qe kane ne baze te tyre tribalizmin dhe lidhjet fisnore me te fortet e tropojes (qe i kane dhe bodigarde), skleverit jane ata qe i jane nenshtruar sales e lulit dhe po pergatiten te vjedhin votat e anetaresise sic kane bere gjithmone, ata qe vrane ne gerdec, ne 21 janar dhe keni paturpesine te akuzoni per shkelje demokracie
  Nese modeli Berishist u rrezua me vote ne 2013-en, kjo sdo duhej te justifikonte dorezimin e gjithkaje ne doren e nje njeriu te vetem ne 2021-shin!!! Vetem nje skllav qe riperserit te njejtat absurditete e pranon kete verdikt!!!
  Ma puth fort Surrelsin o skllav i dobishem...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 14. #14
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,185

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Nese modeli Berishist u rrezua me vote ne 2013-en, kjo s’do duhej te justifikonte dorezimin e gjithkaje ne doren e nje njeriu te vetem ne 2021-shin!!! Vetem nje skllav qe riperserit te njejtat absurditete e pranon kete verdikt!!!
  Ma puth fort Surrelsin o skllav i dobishem...
  "Ja ke fut kot plako", modeli berishist eshte gjalle dhe gelon ne pd, edhe basha eshte nje berishist i vogel, qe s`begenis te terhiqet sepse do pushtetin, parane dhe ka prapa banain dhe patjeter do vazhdoje te jete kryetar sepse eshte vete zot e vete shkop qe numeron votat si ia ka qejfi. Basha qendron per te mbrojtur krimet e familjes berisha.

  Nga ana tjeter Rama eshte qytetar jo tribalist i eger, si padroni yt. Ume perfaqesoj qyteterimin, globalizimin dhe qendrimin e palekundur proamerikan
  Duaje te afermin tend si veten

 15. #15
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,527

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  "Ja ke fut kot plako", modeli berishist eshte gjalle dhe gelon ne pd, edhe basha eshte nje berishist i vogel, qe s`begenis te terhiqet sepse do pushtetin, parane dhe ka prapa banain dhe patjeter do vazhdoje te jete kryetar sepse eshte vete zot e vete shkop qe numeron votat si ia ka qejfi. Basha qendron per te mbrojtur krimet e familjes berisha.

  Nga ana tjeter Rama eshte qytetar jo tribalist i eger, si padroni yt. Ume perfaqesoj qyteterimin, globalizimin dhe qendrimin e palekundur proamerikan
  Fatmiresisht s’kam dhe as kam partur padron. Madje kam qene shume kritik ne vitet 2005-2013.
  Se fare qytetarie perfaqson Rama e tregon betonizimi i shemtuar i Tiranes, qe e ka shnderruar ne kryeqytetin me te shemtuar te Europes. E tregojne pergjimet e Bild kur Rama flet me kriminele ne telefon per te mbledhur vota. E tregojne konensionet qe do duhet disa breza t’i shlyejme qe Rama te jetoje ne lluks. E tregon vendimi i gjykates se Strasburgut e cila ne kohe rekord rrezoj pretendimet e Spakut qe kamzhikon cilindo qe i zbulon skandalet Rames. E tregojne helikopteret e droges qe rrezohen ne mes te dites ne Divjake, nderkohe qe Rama i quante mushkonja. E tregoj shembja kanibale qe i beri teatrit qe te pastroje eurot e droges qytetari modern Rama.
  Per riperseritje te te njejtave fenomene flet edhe tema qe kam hapur. Mirepo nje skllav i dobishem nuk e ka kapacitetin t’i kuptoje ato...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 16. #16
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,185

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Fatmiresisht s’kam dhe as kam partur padron. Madje kam qene shume kritik ne vitet 2005-2013.
  Se fare qytetarie perfaqson Rama e tregon betonizimi i shemtuar i Tiranes, qe e ka shnderruar ne kryeqytetin me te shemtuar te Europes. E tregojne pergjimet e Bild kur Rama flet me kriminele ne telefon per te mbledhur vota. E tregojne konensionet qe do duhet disa breza t’i shlyejme qe Rama te jetoje ne lluks. E tregon vendimi i gjykates se Strasburgut e cila ne kohe rekord rrezoj pretendimet e Spakut qe kamzhikon cilindo qe i zbulon skandalet Rames. E tregojne helikopteret e droges qe rrezohen ne mes te dites ne Divjake, nderkohe qe Rama i quante mushkonja. E tregoj shembja kanibale qe i beri teatrit qe te pastroje eurot e droges qytetari modern Rama.
  Per riperseritje te te njejtave fenomene flet edhe tema qe kam hapur. Mirepo nje skllav i dobishem nuk e ka kapacitetin t’i kuptoje ato...
  E ke bere ti bilancin e koncesioneve??? Apo fjale rrugesh. Si mund te perparoje vendi, kur fuqite e brendshne mungojne?? E c`lidhje kene keto me luksin e Rames. Dhe pse permend betonizimin e shemtuar? A mos valle Evropa eshte ndryshe??? Dhe me qesharakja shembja kanibale e nje vjetersire te luftes se II pa kurfare vlere historike?? Kjo s`eshte gje tjeter vecse politike e paster pd-iste edhe pse ti e mohon. Tribalizmi qe ti mbeshtet eshte anti zhvillim dhe ruralizem qe na con ne fund ne mesjete. Persa i perket krimineleve mjafton maji i 1996, kur u masakruan vertet zgjedhjet nga berisha, u mbushen kutite sipas qejfit dhe u rrahen ne mes te dites politikane e gazetare. Dhe vete Rama eshte rrahur per shkrimet e tij. Shiko pak pamjet e 28 majit 1996, se ndoshta edhe si ke jetuar(apo i ke harruar) dhe fatkeqesia eshte se tifozlleku politik te largon nga argumenti i ftohte.
  Dhe merreni me Ramen qe vetem nderton,(nderkohe pd e ka emrin shkaterrim dhe vdekje).
  Duaje te afermin tend si veten

 17. #17

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Dukesh qe je shkeputur gjate nga Shqiperia. Edhe nese Nene Tereza do shpallte kandidaturen per deputete, i del dikush perballe qe se njeh askush e ti rremben (ashtu si di vetem ai) 20-30 mije vota.
  Sa per info njerezit ne autobuze, bare, restorante, tek dentisti, ne ambjentet e punes, neper rruge e kudo levizin masivisht pa maske e prane njeri-tjetrit. Kjo deri ne 10 te darkes. Dhe Shefi Urgjences Kombetare na tha mbreme se eshte ende heret per zbutjen e masave anti-covid! Cilat masa???
  Dhe e di perse e ben, sepse gjithe rinia e Tiranes dyndet masivisht 7 dite te javes, mbas ores 10 te nates tek klubet e Tom Doshit & co. 500 vota i ka kushtuar Tomes e perve korridoreve te droges, monopolizon edhe xhiron e klubeve te nates. Jep 2 e merr 5 mbrapshte, kjo eshte filozofia e rilindjes, ku ne keto kushte edhe Nene Terezen me Zef Pllumin do ti mundte lehte!!!

  Tom Doshi keto leket qe jep ku i gjen ? I ka gjetur tani,apo i ka "gjetur" edhe ne kohen e Berishes dhe Bashes ? Po te vinte Basha me Berishen ne qeveri fare do ndothte me leket apo pasurine e Tom Doshit,apo do vazhdojne afaret si me perpara ? Po me leket e vjerrit dhe kunatit te Bashes,gjithashtu me leket e Metes dhe kalamajve te Berishes si do veprohet ? Me leket qe jane vjedhur nga Rama e te tjeret si do veprohet ?
  Po i gjete nje person PD qe di te pakten ti japi pergjigje ketyre pyetjeve i fiton zgjedhjet menjehere. Se po gjete ndonje tjeter me ideologji te djathte qe plus programit politik te shton edhe ate ideologjik si hapjen e dosjeve dhe "llogarive" te shkuara qendron maxhorance per 50 vjet .
  Nuk ke nevoje as per Nene Tereze e as per Zot,ke nevoje per njerez qe nuk bejne pazare dhe te shesin si protesten e teatrit,si protesten e studenteve dhe si protesten e Kukesit. Duhen njezez qe bejne POLITIKE,Jo njerez qe bejne vetem pazare.

 18. #18
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,527

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Tom Doshi keto leket qe jep ku i gjen ? I ka gjetur tani,apo i ka "gjetur" edhe ne kohen e Berishes dhe Bashes ? Po te vinte Basha me Berishen ne qeveri fare do ndothte me leket apo pasurine e Tom Doshit,apo do vazhdojne afaret si me perpara ? Po me leket e vjerrit dhe kunatit te Bashes,gjithashtu me leket e Metes dhe kalamajve te Berishes si do veprohet ? Me leket qe jane vjedhur nga Rama e te tjeret si do veprohet ?
  Po i gjete nje person PD qe di te pakten ti japi pergjigje ketyre pyetjeve i fiton zgjedhjet menjehere. Se po gjete ndonje tjeter me ideologji te djathte qe plus programit politik te shton edhe ate ideologjik si hapjen e dosjeve dhe "llogarive" te shkuara qendron maxhorance per 50 vjet .
  Nuk ke nevoje as per Nene Tereze e as per Zot,ke nevoje per njerez qe nuk bejne pazare dhe te shesin si protesten e teatrit,si protesten e studenteve dhe si protesten e Kukesit. Duhen njezez qe bejne POLITIKE,Jo njerez qe bejne vetem pazare.
  Se ku i gjeti nder te tjera ti tregojne kullat grabitqare qe po i marrin frymen Tiranes.
  Pastaj duke ndjekur arsyetimin tend, qytetaret e Kores te indinjuar me opoziten nxorren parti te trete PSD-ne e Tomes nga Malesia e Madhe. E ku i dihet se shpejti edhe parti e dyte ne Tirane.
  Ja per keto rreziqe flet tema, por shyqyr qe ndergjegjia qytetare kombetare voten kundra e abstenuese e kanalizon tek partia Tomes.
  Toma nuk merret me shitje blerje kauzash, por vetem votash, ndaj merr vleresim maksimal nga elektorati
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 19. #19
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,527

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  E ke bere ti bilancin e koncesioneve??? Apo fjale rrugesh. Si mund te perparoje vendi, kur fuqite e brendshne mungojne?? E c`lidhje kene keto me luksin e Rames. Dhe pse permend betonizimin e shemtuar? A mos valle Evropa eshte ndryshe??? Dhe me qesharakja shembja kanibale e nje vjetersire te luftes se II pa kurfare vlere historike?? Kjo s`eshte gje tjeter vecse politike e paster pd-iste edhe pse ti e mohon. Tribalizmi qe ti mbeshtet eshte anti zhvillim dhe ruralizem qe na con ne fund ne mesjete. Persa i perket krimineleve mjafton maji i 1996, kur u masakruan vertet zgjedhjet nga berisha, u mbushen kutite sipas qejfit dhe u rrahen ne mes te dites politikane e gazetare. Dhe vete Rama eshte rrahur per shkrimet e tij. Shiko pak pamjet e 28 majit 1996, se ndoshta edhe si ke jetuar(apo i ke harruar) dhe fatkeqesia eshte se tifozlleku politik te largon nga argumenti i ftohte.
  Dhe merreni me Ramen qe vetem nderton,(nderkohe pd e ka emrin shkaterrim dhe vdekje).
  U mata te te kthej pergjigje, por qekur mbron shkaterrimin epokal qe Rama i ka bere Tiranes, terhiqem. Eshte e veshtire te diskutosh me militante! Mision i pamundur...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 20. #20
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,185

  Pr: Pes rreziqet e mandatit t tret

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  U mata te te kthej pergjigje, por qekur mbron shkaterrimin epokal qe Rama i ka bere Tiranes, terhiqem. Eshte e veshtire te diskutosh me militante! Mision i pamundur...
  Po edhe ti te njejtin qendrim ke mbajtur por ne kahe te kundert. Por une diskutoj vetem me fakte. Vete fjala "shkaterrim epokal" qe po ngul kembe ti eshte koncept anti rama ne fakt, se shkaterrimi ka nisur qysh ne 91-96, me shkaterrimin dhe falimentimin e sforcuar re asaj ekonomie qe mund t`i mbijetonte tregut. Kjo e Rames mund te quhet zhvillim shperpjestimor, ne mungese te nje plani urbanistik te mirefillte, ku te percaktohen sakte siperfaqet per lulishte, parkingje, peme, gjelberim, si dhe numri i kateve. Por, mendoj se jane impakte te zhvillimit te ndertimit, industrise se vetme qe i shpetoi falimentimit. Besoj se kjo do vije duke u ulur, si rezultat dhe i pakesimit te kerkeses per ndertime. Nese pastaj ka apo jo pastrime parash kete eshte e veshtire ta gjesh, vete sistemi eshte i tille qe korrupsioni eshte bashkudhetar, bashke me droge, ..etj.
  Dua te theksoj se themeli i zhvillimit shperpjestimor te Tiranes u hodh ne ligjin per kthimin e pronave te vitit 1993, mbi bazen e te cilit s`mbeti qoshe e Tiranes pa u betonizuar pasi kthehej pronareve, ne nje kohe qe vete ligji percaktonte se duhej te mbahej parasysh plani urbanistik i vitit 1989. Eshte PD shkaku fillestar i shkaterrimit. Rama vazhdoi sepse pronat ishin kthyer vend e pa vend dhe nuk mund te kishte proces reversibel.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 31-05-2021 m 09:15
  Duaje te afermin tend si veten

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Rreziqet e modelit Rama.
  Nga DYDRINAS n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 138
  Postimi i Fundit: 14-10-2011, 15:25
 2. DPA: Rreziqet nga zgjedhja e Pacollit
  Nga Disa n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-02-2011, 06:03
 3. Blerim Kuqi heq dore nga paga per 4 vite te mandatit te tij
  Nga Kasumi n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 13-03-2010, 16:47
 4. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-02-2005, 05:20
 5. Rreziqet e ekumenizmit...
  Nga Matrix n forumin Komuniteti protestant
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 07-06-2004, 13:37

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •