Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Doli NUDO në shesh, flet vajza që protestoi kundër abuzimit seksual.

    Përmes një videoje të gjatë, vajza e re është shprehur se nuk ka bërë asnjë turp, pavarësisht gjykimeve të shumta që ka marrë. Ajo ka theksuar se nuk ishte pjesë e protestës, por thjesht donte të jepte një mesazh.



    TIRANË– Ditën e djeshme, në “Sheshin Skënderbej” u mbajt protesta kundër abuzimeve seksuale, e cila erdhi si rrjedhojë e ngjarjes së rëndë që u shënua në Lezhë, ku pesë persona përdhunuan në grup një 15-vjeçare. Nga e gjithë protesta, vëmendjen e tërhoqi një vajzë bjonde, e cila u zhvesh tërësisht dhe ngrit lart një pankartë. Vajza ishte larg turmës së protestuesve, dhe në pankartën e saj flitej për edukimin e fëmijëve, gjë që ndikon edhe në uljen e numrit të përdhunimeve.

    Përmes një videoje të gjatë, vajza e re është shprehur se nuk ka bërë asnjë turp, pavarësisht gjykimeve të shumta që ka marrë. Ajo ka theksuar se nuk ishte pjesë e protestës, por thjesht donte të jepte një mesazh.

    “Unë nuk isha në protestë. Unë isha te Sheshi Skënderbej në të njëjtin orar, po unë nuk protestoj. Kujt t’i protestoj? Kujt t’i kërkojë të drejtat e mia, sidomos ishte një moment që filloi të ndikonte te unë, ku filluan njerëzit të thoshin ‘liri, demokraci’. Ça thua? Po i kërkon shtetit llogari, pse ne nuk kemi qëne të aftë të edukojmë fëmijët tanë. Sot jemi të gjithë përgjegjës për çdo përdhunim që ndodh, për çdo ngacmim që ndodh. Ne nuk i kemi edukuar fëmijët tanë. Boll u përpoqëm të gjejmë fajtorin aty ku nuk është. Ne e kemi fajin për gabimet e meshkujve, e fëmijëve tanë. Ne e kemi fajin”, thotë ndër të tjera vajza.

    (a.b)/dosja.al

  2. #2
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Doli NUDO në shesh, flet vajza që protestoi kundër abuzimit seksual.

    Është një veprim sensibilizuese për një shoqëri një shoqëri më të emancipuar bravo për kurajon e madhe në një ambjent shoqëror të stepur në një grackë që kërkon të lirohet nga prapambetja stereotipe është e vështir të çahet akulli mesjetar dikush duhet të jetë kurajoz ashtu si kritika do ketë dhe mbështetës është normale mirë është të drejtojë gishtin tek ata që krijojnë viktima dhe t'ju themi STOP ��

  3. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Neteorm për postimin:

    ilia spiro (28-05-2021)

  4. #3
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Doli NUDO në shesh, flet vajza që protestoi kundër abuzimit seksual.

    Citim Postuar më parë nga Neteorm Lexo Postimin
    Është një veprim sensibilizuese për një shoqëri një shoqëri më të emancipuar bravo për kurajon e madhe në një ambjent shoqëror të stepur në një grackë që kërkon të lirohet nga prapambetja stereotipe është e vështir të çahet akulli mesjetar dikush duhet të jetë kurajoz ashtu si kritika do ketë dhe mbështetës është normale mirë është të drejtojë gishtin tek ata që krijojnë viktima dhe t'ju themi STOP ��
    Me e pamoralshmja eshte tek ata qe nuk shikojne aresyet por merren me nudizmin, nuk shohin abuzimet ne grup qe i jane bere minorenes, por merren me vajzen, ...ky eshte morali fallco i nje pjese te shoqerise patriarkale dhe rurale
    Nudizmi eshte kunderpergjigje dhe jo qellim ne vetvete.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ilia spiro : 28-05-2021 më 10:33
    Duaje te afermin tend si veten

  5. Anetarët më poshtë kanë falenderuar ilia spiro për postimin:

    Neteorm (28-05-2021)

  6. #4
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Për: Doli NUDO në shesh, flet vajza që protestoi kundër abuzimit seksual.

    Femra qe dalin ashtu nudo nuk kane asnje lloj sensi se cfare duhet bere ne publik dhe cfare jo.
    Ka shume te ngjare qe ajo te kete qene e intoksikuar me kokaine, ose heroine.Ajo duhet te jete perdoruse droge.
    Femra,meshkuj normale nuk dalin nudo ne publik kurre.Sepse nuk i len gjykimi i rregullt ta ndermarrin nje akt te tille.
    Kur intoksikohesh me droge gjykimin nuk e ben truri, por droga.
    Perdhunimi/perdhunimet nuk jane nje fenomen i panjohur ne Shqiperi dhe ligje per perdhunimet ekzistojne.
    Ketu nuk ka vend per protestim por per raportim.
    Ajo vajza duhet te raportoje ne polici per ngjarjen dhe lere policine te merret me ate pune.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Tema të Ngjashme

  1. Doli në shesh gënjeshtra e Izraelit
    Nga Ceni-1 në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 29-07-2014, 08:50
  2. Përgjigje: 53
    Postimi i Fundit: 18-02-2014, 07:37
  3. Lugina e Preshevës protestoi kundër diskriminimit serb
    Nga ARIANI_TB në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 10-12-2010, 15:27
  4. Përgjigje: 71
    Postimi i Fundit: 18-05-2010, 13:28
  5. Rama: Ne 10 tetor protesta ne shesh kunder qeverise Berisha
    Nga davidd në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 172
    Postimi i Fundit: 08-11-2009, 04:13

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •