Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,092
  Postimet n Bllog
  4

  Doli NUDO n shesh, flet vajza q protestoi kundr abuzimit seksual.

  Prmes nj videoje t gjat, vajza e re sht shprehur se nuk ka br asnj turp, pavarsisht gjykimeve t shumta q ka marr. Ajo ka theksuar se nuk ishte pjes e protests, por thjesht donte t jepte nj mesazh.  TIRAN˖ Ditn e djeshme, n Sheshin Sknderbej u mbajt protesta kundr abuzimeve seksuale, e cila erdhi si rrjedhoj e ngjarjes s rnd q u shnua n Lezh, ku pes persona prdhunuan n grup nj 15-vjeare. Nga e gjith protesta, vmendjen e trhoqi nj vajz bjonde, e cila u zhvesh trsisht dhe ngrit lart nj pankart. Vajza ishte larg turms s protestuesve, dhe n pankartn e saj flitej pr edukimin e fmijve, gj q ndikon edhe n uljen e numrit t prdhunimeve.

  Prmes nj videoje t gjat, vajza e re sht shprehur se nuk ka br asnj turp, pavarsisht gjykimeve t shumta q ka marr. Ajo ka theksuar se nuk ishte pjes e protests, por thjesht donte t jepte nj mesazh.

  Un nuk isha n protest. Un isha te Sheshi Sknderbej n t njjtin orar, po un nuk protestoj. Kujt ti protestoj? Kujt ti krkoj t drejtat e mia, sidomos ishte nj moment q filloi t ndikonte te un, ku filluan njerzit t thoshin liri, demokraci. a thua? Po i krkon shtetit llogari, pse ne nuk kemi qne t aft t edukojm fmijt tan. Sot jemi t gjith prgjegjs pr do prdhunim q ndodh, pr do ngacmim q ndodh. Ne nuk i kemi edukuar fmijt tan. Boll u prpoqm t gjejm fajtorin aty ku nuk sht. Ne e kemi fajin pr gabimet e meshkujve, e fmijve tan. Ne e kemi fajin, thot ndr t tjera vajza.

  (a.b)/dosja.al

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,092
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Doli NUDO n shesh, flet vajza q protestoi kundr abuzimit seksual.

  sht nj veprim sensibilizuese pr nj shoqri nj shoqri m t emancipuar bravo pr kurajon e madhe n nj ambjent shoqror t stepur n nj grack q krkon t lirohet nga prapambetja stereotipe sht e vshtir t ahet akulli mesjetar dikush duhet t jet kurajoz ashtu si kritika do ket dhe mbshtets sht normale mir sht t drejtoj gishtin tek ata q krijojn viktima dhe t'ju themi STOP ��

 3. Anetart m posht kan falenderuar Neteorm pr postimin:

  ilia spiro (28-05-2021)

 4. #3
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,353
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: Doli NUDO n shesh, flet vajza q protestoi kundr abuzimit seksual.

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  sht nj veprim sensibilizuese pr nj shoqri nj shoqri m t emancipuar bravo pr kurajon e madhe n nj ambjent shoqror t stepur n nj grack q krkon t lirohet nga prapambetja stereotipe sht e vshtir t ahet akulli mesjetar dikush duhet t jet kurajoz ashtu si kritika do ket dhe mbshtets sht normale mir sht t drejtoj gishtin tek ata q krijojn viktima dhe t'ju themi STOP ��
  Me e pamoralshmja eshte tek ata qe nuk shikojne aresyet por merren me nudizmin, nuk shohin abuzimet ne grup qe i jane bere minorenes, por merren me vajzen, ...ky eshte morali fallco i nje pjese te shoqerise patriarkale dhe rurale
  Nudizmi eshte kunderpergjigje dhe jo qellim ne vetvete.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 28-05-2021 m 10:33
  Duaje te afermin tend si veten

 5. Anetart m posht kan falenderuar ilia spiro pr postimin:

  Neteorm (28-05-2021)

 6. #4
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,765

  Pr: Doli NUDO n shesh, flet vajza q protestoi kundr abuzimit seksual.

  Femra qe dalin ashtu nudo nuk kane asnje lloj sensi se cfare duhet bere ne publik dhe cfare jo.
  Ka shume te ngjare qe ajo te kete qene e intoksikuar me kokaine, ose heroine.Ajo duhet te jete perdoruse droge.
  Femra,meshkuj normale nuk dalin nudo ne publik kurre.Sepse nuk i len gjykimi i rregullt ta ndermarrin nje akt te tille.
  Kur intoksikohesh me droge gjykimin nuk e ben truri, por droga.
  Perdhunimi/perdhunimet nuk jane nje fenomen i panjohur ne Shqiperi dhe ligje per perdhunimet ekzistojne.
  Ketu nuk ka vend per protestim por per raportim.
  Ajo vajza duhet te raportoje ne polici per ngjarjen dhe lere policine te merret me ate pune.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Tema t Ngjashme

 1. Doli n shesh gnjeshtra e Izraelit
  Nga Ceni-1 n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-07-2014, 08:50
 2. PD: N shesh m 20 shkurt, protesta kundr varfris dhe papunsis
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 18-02-2014, 07:37
 3. Lugina e Preshevs protestoi kundr diskriminimit serb
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-12-2010, 15:27
 4. Prgjigje: 71
  Postimi i Fundit: 18-05-2010, 13:28
 5. Rama: Ne 10 tetor protesta ne shesh kunder qeverise Berisha
  Nga davidd n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 172
  Postimi i Fundit: 08-11-2009, 04:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •