Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,166
  Postimet n Bllog
  3

  Gara n PD: Agron Shehaj kandidon pr kryetar t PD-s

  Agron Shehaj kandidon pr kryetar t PD-s: Shqipria ka sot nevoj pr opozit t fort, parimore dhe frymzuese


  Emri: Agron-Shehaj-675x375.jpg

Shikime: 155

Madhsia: 26.2 KB

  Agron Shehaj kandidon pr kryetar t Partis Demokratike. Lajmin e ka br t ditur vet Shehaj prmes nj postimi n rrjetet sociale.

  Ai thekson se konkurrimin nuk e sheh si gar pr nj post, por si nj prpjekje t prbashkt me t gjith demokratt q dshirojn q partia jon t jet partia e antarve: nj parti e vrtet demokratike, moderne dhe e hapur.

  Reagimi i plot i Agron Shehajt n Facebook:

  Shqipria ka sot nevoj pr opzit t fort, parimore dhe frymzuese. Shqipria ka sot nevoj pr Partin Demokratike!
  Ne demokratt do ta kaprcejm gjendjen e vshtir ku jemi dhe do ngrihemi m t fort se m par. Prball autokracis, korrupsionit dhe paaftsis s qeveris, ne do t ndrtojm alternativn e liris, ndershmris dhe aftsis.
  Pr kt duhen energji t reja, vizion i ri, drejtim i ri.
  Me ket bindje, kam vendosur t kandidoj pr kryetar t Partis sime. Konkurimin nuk e shoh si gar pr nj post, por si nj prpjekje t prbashkt me t gjith demokratt q dshirojn q partia jon t jet partia e antarve: nj parti e vrtet demokratike, moderne dhe e hapur.
  Un besoj se do njeri duhet t luftoj duke dal n shesh pr at q beson. Un besoj se shrimi nga humbja vjen nga veprimi dhe jo nga apatia e ankimit pr padrejtsit, q sigurisht kan ndodhur. Un besoj se prparimi vjen prmes ndryshimit dhe jo riprsritjes s t njjtave gabime.
  Dua t shpreh mirnjohjen pr t gjith ju q m keni besuar e nxitur t marr prgjegjsin e gars. Un kam hyr n politik pr t punuar pr njerzit, jo pr tu pasuruar dhe nuk do ju zhgnjej.

  Koha Jone

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,177

  Pr: Gara n PD: Agron Shehaj kandidon pr kryetar t PD-s

  pd eshte parti berishiste nga koka te kembet, nuk besoj se mund te clirohet ndonjehere, megjithate te shohim pas deklarates se amerikes, cilido te jete ne krye nje rruge do ndjeke, pd: berishizem, bajraktatizem, tribalizem, ruralizem, komunizem,....etj. izma. Duhet te filloje procesi i evropianizmit, ndryshe e gezofshi opoziten e perjetshme
  Duaje te afermin tend si veten

 3. #3

  Pr: Gara n PD: Agron Shehaj kandidon pr kryetar t PD-s

  Ai Elezi me duket se thoshte dika te re,dika qe mundet ta ktheje PD ne parti politike,duket a dukej si kandidati ideal ... Ky Shehaj natyrisht qe mundet te mari me teper vota se Basha por prap nuk frymezon.
  Keta te tjeret jane si e shkuara e politikes shqiptare ku Nexhmie Hoxha dhe Ramiz Alia po zgjedhin trashgimtaret.

 4. #4
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,177

  Pr: Gara n PD: Agron Shehaj kandidon pr kryetar t PD-s

  PD eshte parti e berishes, luli vegel e tij dhe elektorati eshte dashamires i berishes, Prandaj vetem basha mund te fitoje. Nuk e di sa ka ndikuar deklarata e DASH per berishen, ne bazen e partise..Por nuk konceptoj dot nje demokrat intelektual te votoje per bashen(berishen)
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 24-05-2021 m 11:03
  Duaje te afermin tend si veten

 5. #5
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,818
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Gara n PD: Agron Shehaj kandidon pr kryetar t PD-s

  Figure e respektuar uroj tja dale!

 6. #6
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,177

  Pr: Gara n PD: Agron Shehaj kandidon pr kryetar t PD-s

  Edhe ky pro berishes, tashme konfirmuar si shkaktar i korrupsionit dhe diktatures familjarisht, pd po shkon drejt zhdukjes, me kete qendrim do humbe gjysmen e votave ne 2025
  Duaje te afermin tend si veten

 7. #7
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,818
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Gara n PD: Agron Shehaj kandidon pr kryetar t PD-s

  Bujar Nishani

  T dashur miq demokrat !
  Dje ishte nj dit shum e rndsishme pr Partin Demokratike, por pa e tepruar edhe pr Shqiprin !
  Pr Partin Demokratike, pasi ishte rasti t shprehej vullneti, skicohej platforma dhe krijohej hapsira p t nisur nj proes t vrtet reformimi, ringritje, bashkimi, forcimi me synim kryesor kthimin e besimit t shumics s shqiptarve tek Partia Demokratike.
  Pr Shqiprin, sepse sht domosdoshmri ekzistenca e alternativs qeverisse ndaj nj qeverie e cila pas 8 (tet) vitesh dshtimesh, korrupsioni, skandalesh, shkatrrimi institucionesh do vijoj t bhet edhe m arrogante, m e korruptuar, m e dhunshme, m mosprfillse, m tradhtare !
  Por pr fatin e keq t Partis Demokratike dhe Shqipris, lidershipi aktual e posarisht L. Basha pasi dshtuan ta ngren PD n parti t par e fituese para 25 prillit tani nisn montimin e do vlere, trashgimie pozitive, mundsie ringritje dhe transformimi qytetar t Partis Demokratike !
  Dje, L. Basha prtej retoriks tallse e t gnjeshtrt ndaj demokratve, konfirmoi se n shtator do t hyj n Parlament, ka konfirmon kthimin e PD n nj fasad t masakrs elektorale.
  L. Bashs i intereson ve vula dhe karrigia e vulmbajtsit dhe aspak fare, halli, vuajtjet, sakrificat e mijra demokratve apo kolapsi i shtetit t shqiptarve.
  Deri dje, L. Basha, ankohej pse kritikt nuk prisnin prfundimin e ankimimeve, hetimeve t kasapans, por vet nuk priti as t dgjoj zrin e demokratve t bazs, t shqiptarve t thjesht se far mendojn ata e n mesnat shpalli farsn e rradhs pr vuln dhe karrigen e vulmbajtsit t Partis Demokratike, pa mbaruar as afatet e prmbylljes s ankimeve q ka br po vet !!!!!!!
  Shrbim m t denj ndaj masakruesit t zgjedhjeve, dhunuesit t demokratve, shkatrruesit t Shqipris, q sht Edi Rama, nuk mund t ket.
  Tashm misioni i vrtet i L. Bashs po kuptohet e qartsohet do dit e m mir.
  Nuk ka asnj merak pr t respektuar sakrificat e demokratve, asnj dshir pr fitoren e PD, asnj synim pr t ndihmuar e shptuar Shqiprin.
  Nj kryetar i cili merr vendime n nj sall me m pak se 100 (njqind) persona t pranishm, ku domosdoshmrisht duhet t jen mbi 200 (dyqind) t till,
  Nj kryetar q prcakton pr konkuruesit e tjer vetm 16 (gjashtmbdhjet) dit pr t br fushat n 60 (gjashtdhjet) deg, qartson fare mir qllimin e vrtet !
  Qllimi sht Vula dhe Karrigia e vulmbajtsit e jo rritja e Partis Demokratike, as zhvillimi i Demokracis si vler e jo e jo sakrifica e puna pr t ndryshuar Shqiprin !
  N t vrtet kjo q nisi dje sht fillimi i fundit politik t L. Bashs dhe platforms s asgjesimit t Partis Demokratike !
  Nga dje ka nisur nj prgjegjsi dhe detyr historike pr Demokratt aneknd Shqipris.
  #PrPD ����

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-04-2018, 14:32
 2. Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 22-05-2013, 12:16
 3. Bullgari, gomari kandidon pr kryetar bashkie (VIDEO)
  Nga fegi n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 30-09-2011, 14:48
 4. Edi Rama nuk kandidon me per Tiranen
  Nga skampin n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 48
  Postimi i Fundit: 17-07-2009, 15:00
 5. N Greqi nj myslimane kandidon pr prefekte
  Nga Humdinger n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 23-10-2006, 08:18

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •