Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 67
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,273
  Postimet n Bllog
  7

  SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Emri: berisha.jpg

Shikime: 744

Madhsia: 36.5 KB

  N nj reagim zyrtar nga SHBA bhet me dije se ish-kryeministri Sali Berisha dhe familja e tij jan shpallur ‘non grata’ nga SHBA.

  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony Blinken thot se ai prcakton publikisht se Berisha dhe familja e tij jan t paprshtatshm pr t hyr n SHBA.

  Ai thot se veprimet e Berishs minuan demokracin. Blinken sqaron se Berisha, sidomos n kohn si kryeminisr, ishte i prfshir n veprime korruptive, t tilla si shprdorim i fondeve publike dhe ndrhyrje n proceset publike, duke prfshir prdorimin e pushtetit t tij pr prfitimet e tij dhe pr t pasuruar aleatt e tij politik dhe antart e familjes s tij nga shprdorimi i besimit t publikut shqiptar n institucionet e tyre qeveritare dhe zyrtart publik.

  Deklarata e plot e Blinken

  Sot, un jam duke shpallur emrimin publik t Sali Berishs si nongrata , nj ish-President i Shqipris, ish-Kryeministr i Shqipris dhe ish-deputet i Parlamentit t Shqipris, pr shkak t prfshirjes s tij n korrupsion t rndsishm.

  N cilsin e tij si Kryeministr i Shqipris n veanti, Berisha ishte i prfshir n veprime korruptive, t tilla si shprdorim i fondeve publike dhe ndrhyrje n proceset publike, duke prfshir prdorimin e pushtetit t tij pr prfitimet e tij dhe pr t pasuruar aleatt e tij politik dhe antart e familjes s tij nga shprdorimi i besimit t publikut shqiptar n institucionet e tyre qeveritare dhe zyrtart publik.

  Pr m tepr, retorika e tij tregon se ai sht i gatshm t mbroj veten, antart e familjes s tij dhe aleatt e tij politik n kurriz t hetimeve t pavarura, prpjekjeve antikorrupsion dhe masave t prgjegjsis.
  Me kt prcaktim, un po rikonfirmoj nevojn pr llogaridhnie dhe transparenc n institucionet demokratike t Shqipris, proceset qeveritare dhe veprimet e zyrtarve publik shqiptar.

  Ky emrim sht br nn Seksionin 7031 (c) t Departamentit t Shtetit, Operacionet e Jashtme, dhe Programet e Ndarjeve t Ndarjeve t Programeve Akti, 2021. Prve Berishs, un po prcaktoj publikisht bashkshorten e tij, Liri Berishn, djalin e tij, Shkelzen Berisha dhe vajza, Argita Berisha Malltezi.

  Kta individ nuk jan t prshtatshm pr t udhtuar n Shtetet e Bashkuara.


  Ky emrtim riafirmon angazhimin e SHBA-ve pr mbshtetjen e reformave politike thelbsore pr institucionet demokratike t Shqipris. Shtetet e Bashkuara vazhdojn t qndrojn me popullin e Shqipris. Departamenti do t vazhdoj t prdor autoritete si kjo pr t promovuar prgjegjsin pr aktort e korruptuar n kt rajon dhe globalisht.

  Emri: 13e08594-9b58-49e4-a643-1207b97bf961.jpg

Shikime: 705

Madhsia: 38.6 KB

  Top Channel

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,273
  Postimet n Bllog
  7

  Berisha me familjen shpallen non grata n SHBA, Balla prshndet vendimin

  Pas shpalljes non grata t ish-kryeministrit Sali Berisha dhe familjes s tij, ka reaguar Taulant Balla.


  Ai ka prshndetur vendimin e SHBA-s, duke shprndar postimin e Sekretari i Shtetit, Antony Blinken/

  PRSHNDES VENDIMIN E SHTETEVE T BASHKURA T AMERIKS NDAJ SALI BERISHS:

  Aktet e korruptuara t ish-Presidentit t Shqipris Sali Berisha kan minuar demokracin n Shqipri. Po e shpall Berishn dhe antart e afrt t familjes s tij si t papranueshm pr t hyr n Shtetet e Bashkuara.

  Ne mbetemi #tbashkuarkundrkorrupsionit me partnert tan n Shqipri.


  Sekretari i Shtetit, Antony Blinken It is a beatiful day for the Albanian Democracy, shkruan Balla.

  Top Channel

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,273
  Postimet n Bllog
  7

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Dhe shume qe vonuan. Dhe kjo deklarate ka lidhje te drejteperdrejte me zgjedhjet e PD dhe mbeshtetesit e Lulit.

 4. Anetart m posht kan falenderuar Neteorm pr postimin:

  ATMAN (19-05-2021)

 5. #4

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Keta dreq Amerikanesh, nga dy komunist qe na kane mbetur njerit po ja ndalojne hyrjen. Shyqyr thuaj qe na ka mbetur shoku Gramoz se kush e di sa do merzitej Albo !

  Tani per nja dy tre jave do shikojme gallate ! Do jene dite estrade ku parrulla do jete "proletar te gjitha vendeve, bashkohuni"

 6. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  Neteorm (19-05-2021)

 7. #5
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  973

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Berat Buzhala: Sali Berisha sht kalibr special, i pari q foli n Shtpin e Bardh pr Kosovn

  Analisti Berat Buzhala i ka dal n mbrojtje ish-kryeministrit Sali Berisha, pasi DASH e shpalli non-grata.

  Me hashtagun #MeBerishn, Burat Buzhalla shkruan se Sali Berisha sht nj politikan i kalibrit special, q nuk e meriton kurrsesi t dizenjohet si koka e krimit t organizuar.

  M tej, Buzhala shkruan se Berisha sht politikani i par pas komunizmit q shkoi n Shtpin e Bardh dhe ngriti shtjen e Kosovs.

  Reagimi i plot i Berat Buzhals:

  Sali Berisha ishte politikani i par shqiptar, pas rnies s komunizmit, q shkoi n Shtpi t Bardhe dhe e ngriti shtjen e Kosovs.

  Sali Berisha ishte politikani i par n Shqipri q vendosi t'i shpoj malet pr ta bashkuar kombin.

  Sali Berisha, ndoshta n dokumentet e Departamentit te Shtetit nuk sht personazh pozitiv, por n dokumentet e popullit shqiptar ai sht i till.

  Berisha as nuk sht politikani me i korruptuar n Ballkan, e as m jodemokratiku. Sigurisht q sht m ndryshe se do kush tjetr. sht kalibr special.

  sht karakter i veant, me t mirat dhe t kqijat e tij, por assesi nuk e meriton t dizajnohet si koka e krimit te organizuar.

  Berisha ishte mik i Partis Republikane, e me pak i asaj Demokratike. Sa her q republikant ishin n pushtet atje, e Berisha ishte ktu, raportet me Amerikn ishin t shklqyeshme.

  T vetmet her kur presidentet amerikan kane shkelur n token shqiptare ka qen kur n pushtet ishte Berisha.

  #meberishen
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 8. #6
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  973

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Kur Antony Blinken lavdronte Berishn pr luftn anti-korrupsion

  Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, njoftoi sot vendimin e Departamentit Amerikan t Shtetit pr ndalimin e hyrjes n SHBA t ish-presidentit dhe ish-kryeministrit Sali Berisha.

  Por n nj takim mes t dyve n vitin 2009 n Shtpin e Bardh, kur Blinken ishte Kshilltar pr Sigurin Kombtare i Zvendspresidentit Joe Biden, Blinken vlersonte Berishn pr luftn kundr korrupsionit dhe krimit t organizuar.

  N nj njoftim t kryeministris t asaj kohe, ruajtur n faqen http://arkiva.km.gov.al/ thuhet se: Un vlersoj suksesin e qeverise se Shqipris ne luftn kundr krimit te organizuar, korrupsionit dhe reformat ekonomike te implementuara.’

  Njoftimi i plot:

  Z. Antony Blinken e siguroi Kryeministrin Berisha se administrata e re e Presidentit Obama do t vazhdoj t njjtn mbshtetje dhe vmendje ndaj vendit ton dhe siguroi se qeveria shqiptare dhe Shqipria do t gjejn tek kjo administrat miq t mir dhe aleat t fuqishm.

  Dje pasdite n Shtpin e Bardh, Kryeministri Berisha u prit n takim nga Kshilltari pr Sigurin Kombtare i Zvendspresidentit t SHBA-s, z. Antony Blinken.

  Kryeministri Berisha e njohu z. Blinken me prpjekjet e vazhdueshme t qeveris shqiptare n luftn kundr krimit t organizuar dhe korrupsionit, me qllim shndrrimin e Shqipris n nj vend t sigurt pr qytetart dhe nj vend trheqs pr investimet t huaja. Gjithashtu, Kryeministri vuri n dukje reformat e qeveris n fushn ekonomike, krijimin e nj klime t favorshme pr biznesin, duke prmendur shkurtimin e shpenzimeve operative, nxjerrjen e administrats jasht konfliktit t interesit, dixhitalizimin e shrbimeve administrative, si e-government, e-taksat etj.

  M tej, Kryeministri u ndal n konsensusin mes forcave politike n Shqipri pr zgjedhjet e ardhshme, duke e vn theksin n prmirsimin e kuadrit ligjor pr mbajtjen e zgjedhjeve t lira dhe t ndershme. N kt kontekst, Kryeministri Berisha e njohu z. Blinken me prpjekjet dhe arritjet e qeveris pr krijimin e nj infrastrukture moderne zgjedhore pr administrimin e zgjedhjeve n prputhje me standardet ndrkombtare. Kryeministri theksoi se ka filluar pajisja e qytetarve me kartat e identitetit me pasaportat biometrike, ndrkoh q ka prfunduar hartimi i regjistrit elektronik t shtetasve.

  Nga ana e tij, Zoti Blinken vlersoi me nota tejet pozitive zhvillimet n Shqipri dhe theksoi se ndihej entuziast pr rezultatet dhe sukseset e arritura nga qeveria shqiptare. Ai e vlersoi procesin e antarsimit n NATO si nj moment t madh historik dhe theksoi se baza kryesore e ktij antarsimi jan standardet e arritura nga qeveria shqiptare. Ai shprehu vlersimin e lart pr aleancn e madhe t Shqipris me SHBA, duke e konsideruar vendin ton nj nga miqt m t mir t SHBA-s. Gjithashtu, zoti Blinken vleresoi lart suksesin e qeveris shqiptare n luftn kundr krimit t organizuar, korrupsionit, reformat ekonomike, etj.

  Kshilltari pr Sigurin Kombtare i Zvendspresidentit t SHBA-s, z. Antony Blinken, e siguroi Kryeministrin Berisha se administrata e re e Presidentit Obama do t vazhdoj t njjtn mbshtetje dhe vmendje ndaj vendit ton dhe siguroi se qeveria shqiptare dhe Shqipria do t gjejn tek kjo administrat miq t mir dhe aleat t fuqishm. Ai theksoi se marrdhniet mes dy vendet do t njohin nivele akoma m t larta t bashkpunimit dhe miqsis.

  Gjat takimit, t dy personalitetet u ndaln edhe n zhvillimet n rajon dhe proceset integruese t tij, si dhe n zhvillimet n Kosov. Zoti Antony Blinken, ndr t tjera, vlersoi rrugn Durrs - Kuks - Morin si nj vepr t madhe t modernizimit t Shqipris dhe si shum t vlefshme pr zhvillimin ekonomik t Shqipris, Kosovs, por edhe t gjith rajonit.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 9. #7
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  973

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Emri: D48F8D14-F6DA-48CE-AEF3-817148DC8C39.jpg

Shikime: 676

Madhsia: 28.8 KB

  Pergjigje zotit Antony Blinken, Sekretar i Departamentit te Shtetit per vendimin e tij per te ndaluar hyrjen time ne SHBA!

  Zoti Sekretar!
  Nga mediat u njoha me vendimin tuaj te shpallur ne twitter per te ndaluar hyrjen time ne SHBA.
  Lidhur me kete vendim dua te shpreh sa vijon.

  Gjate 30 viteve ne politike nuk ka ekzistuar kurre asnje akuze ne adrese time, nga asnje person, asnje institucion vendas apo i huaj per abuzim te fondeve publike dhe faredo lloj tjeter korrupsioni.

  Shtoj gjithashtu se gjate te gjitha viteve te mia ne pushtet, por dhe deri me sot, familjaret e mi nuk kane perfituar kurre nga fonde dhe asete publike dhe kane zbatuar me rigorozitet te plote ligjet e vendit. Ata deri me sot nuk kane qene kurre nen akuze nga drejtesia shqiptare apo e ndonje vendi tjeter.

  Duke shprehur keqardhje per vendimin dhe duke e konsideruar ate pa asnje baze konkrete, ju ftoj te beni publike do fakt e dokument qe administrata e juaj, apo kushdo ne bote, mund te disponoje per te argumentuar pretendimin tuaj per mua dhe familjaret e mi.

  Gjithashtu gjykoj se nje nder faktoret me kryesore qe qeveria qe une kam drejtuar arriti te anetaresoje Shqiperine ne NATO, te firmose Marrveshjen e Stabilizimit Asociimit dhe liberalizoje vizat me Bashkimin Europian, te arrije nivelin e pragut te MCAC, dhe te terheqe investime madhore, por edhe te shenoje kulme ne marredheniet midis dy vendeve tona mike, ka qene lufta e suksesshme kunder korrupsionit dhe krimit te organizuar e dokumentuar kjo dhe ne raporte dhe vleresime te qeverise se SHBA.

  Gjate 30 viteve ne politike une kam patur ne SHBA, dhe kam me shume se ne cdo vend tjeter, miq te medhenj, me te cilet ndihem gjithnje krenar. Mirenjohja ime mbetet e pakufishme per gjithka vendi i juaj i madh ka bere per lirine e kombit tim.

  Po keshtu jam perpjekur dhe nuk kam nguruar kurre te marr cdo vendim ne interes te perbashket midis dy vendeve.

  Dua te theksoj se vendimi juaj nuk mund te lekunde kurre admirimin tim per vendin, kombin e madh e mik amerikan dhe miqte e mi ne SHBA.

  Zoti sekretar!
  Une kam 8 vite qe kam dhene doreheqjen nga do funksion drejtues dhe jam larguar nga pushteti por kam qendruar i vendosur ne mbrojtjen e interesit publik dhe kombetar te shqiptareve, ashtu si i vleresoj une ato.
  Une kam denoncuar me shume se kushdo tjeter ne kete vend publikisht brenda dhe jashte vendit, krimin e organizuar shqiptar dhe bandat e tij, kartelet e droges, lidhjet e tyre me zyrtaret me te larte shqiptare, por edhe te huaj, korrupsionin e papermbajtur qeveritar ne Shqiperi.
  Po keshtu une kam mbeshtetur reformen ne drejtesi e te gjitha ndryshimet kushtetuese, por kam kritikuar dhe denoncuar do akt te ndermarre ne kundershtim flagrant me amendamentet kushtetuese per vendosjen e kontrollit te plote politik mbi sistemin e drejtesise.

  Une gjithashtu kam denoncuar ne mediat shqiptare dhe te huaja, duke ditur shume mire pozicionin por edhe lidhjet e panumerta te tij, multimiliardierin George Soros, si korruptorin me kryesor te politikaneve te sotem dhe ne gjykimin tim, si nje armik te vertete te demokracise ne vendin tim.

  Perve kesaj kam denoncuar i pari dhe me forcen me te madhe, publikisht dhe vetem publikisht, projektin e ndryshimit te Kufijve te Kosoves, i pregatiur nga fondacioni i George Sorosit ne Beograd, per ka dhe dhe jam kercenuar per pasoja, por natyrsht nuk jam impresionuar.

  Se fundi, duke mos pretenduar kurre se une jam i pagabueshem, duhet t’ju garantoj se une ndjehem krenar me te gjitha qendrimet e mia dhe ju siguroj se ato kane qene dhe do te jene te motivuara vetem nga interesi publik dhe kombetar i kombit shqiptar dhe e verteta, te cilat une i kam mbrojtur njelloj si sot edhe ne kohen kur te rinjte shqiptare ekzekutoheshin ne kufi per realizimin e endrres tyre amerikane.

  Sinqerisht Sali Berisha!
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 10. Anetart m posht kan falenderuar Ingenuous pr postimin:

  ATMAN (19-05-2021)

 11. #8
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,407
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Ketu nuk ka asnje cudi. Amerika kerkon te vendose drejtesi. Te shohim sa do ja arrije me "peshqit e medhenj". Mendimi im: Asnje denim. Paret e perfituara padrejtesisht t`u jepen atyre qe jane ne kufi te mbijetese.
  Duaje te afermin tend si veten

 12. #9
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,273
  Postimet n Bllog
  7

  Kush jan personat non-grata t shpallur ndr vite nga SHBA

  Emri: Personat-Non-Grata-1068x601-1-780x439.jpg

Shikime: 690

Madhsia: 36.1 KB

  “Peshku i madh e ha t voglin. Pr her t par n Shqipri do t ham peshkun e madh,” – kjo ishte deklarata e ish-ambasadorit t Shteteve t Bashkuara t Ameriks Donald Lu, pak muaj prpara se Departamenti Amerikan i Shtetit (DAP), t shpallte “non–grata” (t padshiruar) m 14 shkurt 2018 ish-Prokurorin e Prgjithshm Shqiptar Adriatik Llalla pr shkak t prfshirjes s tij n korrupsion.

  N vendimin e DASH thuhej:


  "Prve prcaktimit t z. Llalla, Sekretari po prcakton publikisht edhe bashkshortin e z. Llalla, Ardjana Llalla, vajzn e tij, Eni Llalla dhe fmijn tjetr t tij, shtetas jo-amerikan”

  Pak jav m pas, m 16 prill 2018, DASH do t’i ndalonte, me t njjtin motivacion, hyrjen n SHBA, deputetit Tom Doshi bashkshortes dhe fmijve t tij.

  “Prve prcaktimit t z. Doshi, Departamenti po prcakton publikisht edhe bashkshortin e z. Doshi, Xhovana Doshi, vajzn e tij t rritur, Briana Doshi, djalin e tij t rritur, James Doshi dhe fmijt e tij t mitur”

  M 30 korrik 2019, DASH, vendosi t shpall si person t padshiruar, duke i refuzuar hyrjen n SHBA kryetarit t Bashkis s Durrsit asaj kohe Vangjush Dakos dhe familjes s tij. Shkak mbetej srish prfshirja e ktij zyrtari t lart n korrupsion.

  “Sekretari i Shtetit po prcakton publikisht Kryetarin e Bashkis Shqiptare t Durrsit Vangjush Dako nn Seksionin 7031 (c) t Aktit t Departamentit t Shtetit, Operacioneve t Jashtme dhe Programeve t Ndarura t FY 2019, pr shkak t prfshirjes s tij n korrupsion t rndsishm”

  M hert ish-ambasadori Lu ka deklaruar se Ambasada Amerikane gjat kohs s drejtimit t tij ka refuzuar vizat pr disa gjyqtar e prokuror, pr t cilt DASH ka pasur informacion se jan t prfshir n korrupsion. Detyrn pr zbulimin e emrave asaj kohe Ambasada deklaroi se ja linte procesit t vetingut. /Euronews/Telegrafi/

 13. #10
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,407
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: Kush jan personat non-grata t shpallur ndr vite nga SHBA

  I rane pendet nje diktatori. SPAK ka per detyre te zbuloje pasurine e perfituar me korrupsion, sala dhe familja e tij. Shteti duhet t`i jete ne krah drejtesise ne luften kunder berishes dhe mbrojtesve te tij. Lulushi duhet te pergjigjet ku jane futur 225 milionet e rruges se kombit. Duhet te vritet frika nga sala dhe banditet e tij (se ka boll te tille). Drejtesia nuk duhet te terhiqet e te trembet nga mafia berishiane. Duhet dore e forte, ndryshe ky nuk zbret nga kali.
  Duaje te afermin tend si veten

 14. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,685

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  ju Berishes ti hani ate qe nuk thuhet se Berisha ka qene i vetmi (kur ishte kryeminister) qe ka mbajtur nje pozicion korrekt me konfliktin izrael palestine duke perkrahur planin nderkombetar te paqes me dy popuj dhe dy shtete me jeruzalemin lindor kryeqytet te palestines


  balkan web ===> Sali Berisha dhe familja e tij shpallen “non grata” nga SHBA, Sekretari i Shtetit: Akte korrupsioni q minojn demokracin!


  nese Berisha eshte non grata ne usa , edrama eshte per ne guantanamo

  vtf amerika eshte bere si ato telenovelat 2 lekeshe te amerikes latine

  Emri: 187807084_10158214576332514_682421642902594955_n.jpg

Shikime: 688

Madhsia: 33.4 KB

  Emri: 2.jpg

Shikime: 723

Madhsia: 9.8 KB
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 19-05-2021 m 15:57

 15. #12
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,407
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  sala i ka duart e lyera me gjak,,,,, fundi i tij duhet te jete si fundi i diktatoreve,...por personalisht mendoj se duhet te ktheje pasurite e vjedhura
  Duaje te afermin tend si veten

 16. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,685

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  sala i ka duart e lyera me gjak,,,,, fundi i tij duhet te jete si fundi i diktatoreve,...por personalisht mendoj se duhet te ktheje pasurite e vjedhura
  Berisha mbajti larg shqiperise klanet greke dhe serbe , te cilat u hakmorren ndaj tij me firmat piramidale te organizuara nga sherbimet serbe dhe greke te cilat arriten kulmin e tyre me trazirat e vitit 97 te cilat ishin parapregatitur ta fusnin shqiperine ne nje lufte civile veri jug

  nese berisha eshte non grata ne usa edirama eshte per burgim te perjetshem

 17. #14
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,407
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga ATMAN Lexo Postimin
  Berisha mbajti larg shqiperise klanet greke dhe serbe , te cilat u hakmorren ndaj tij me firmat piramidale te organizuara nga sherbimet serbe dhe greke te cilat arriten kulmin e tyre me trazirat e vitit 97 te cilat ishin parapregatitur ta fusnin shqiperine ne nje lufte civile veri jug

  nese berisha eshte non grata ne usa edirama eshte per burgim te perjetshem
  Eshte rruge e hapur per spakun qe t`i ktheje popullit parate e grabitura, nga ky diktator, per 30 vjet se bashku me familjen dhe fisin e tij,
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 19-05-2021 m 16:34
  Duaje te afermin tend si veten

 18. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,685

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Eshte rruge e hapur per spakun qe t`i ktheje popullit parate e grabitura, nga ky diktator, per 30 vjet se bashku me familjen dhe fisin e tij,
  nuk ka se cfare te ktheje se nuk ka asnje kokerr leku te vjedhur , ndyshe nga edirama qe ka nje miliard pasuri te dokumentuar nga sherbimet sekrete

  nese Berisha eshte non grata edirama eshte per ne guantanamo

 19. #16
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,604

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Vendimi i DASH per ndalimin e Berishes ne Amerike, do vlente me teper nese do zbardheshin konkretisht akuzat dhe nese drejtesia do kryente ne vazhdim e pandikuar punen e saj.
  Paralelisht kjo ngjarje duhet te frenoje nivelin e larte te korrupsionit omniprezent ne Shqiperi. Nese kjo e fundit sndodh, atehere gjithe kjo histori eshte kot.
  Dikur Berisha, ndikoi ne arrestimin dhe gjykimin e Fatos Nanos, per eshtje korrupsioni. Lajmi ndoshta gezoj disa tifoze partish, por sot mbas 25 vitesh vidhemi, neperkembemi, poshterohemi e vazhdojme riciklojme/amnistojme politikanet, mediat, gazetaret, gjykatesit dhe prokuroret.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 20. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  ATMAN (20-05-2021)

 21. #17
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,407
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga ATMAN Lexo Postimin
  nuk ka se cfare te ktheje se nuk ka asnje kokerr leku te vjedhur , ndyshe nga edirama qe ka nje miliard pasuri te dokumentuar nga sherbimet sekrete

  nese Berisha eshte non grata edirama eshte per ne guantanamo
  Nuk dime gje per ramen, akuza eshte per salen, dokumentimi i takon drejtesise shqiptare dhe fakte ka plot edhe per lirine, argiten dhe shkezenin: thjesht familje mafioze,se s`ka anje kokerr leku pa rrethon ne gjirin e lalzit i mbrojtur nga mercenare bandite???me cfare i paguan keto, te dokumentuara jane 225 milion eurot e vjedhura te rruges se kombit se bashku me lulushin... Rama ka detyren ta zbrese realisht nga kali, se sala pa u goditur nuk zbret,...Amerika e tha fjalen e saj te ike sala me gjithepd-ne e tij....,megjithate qellimi eshte qe t`i kthehen popullit parate e vjedhura nga fondet publike
  Duaje te afermin tend si veten

 22. #18
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,104
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Diplomatet amerikane ne Washington D.C dhe ne ambasaden amerikane ne Tirane, nuk bejne me politiken e shtetit amerikan, nuk marrin me as urdhra nga presidenti Biden qe eshte nje president kukull. Por i marrin urdhrat e tyre nga George Sorros e kompani. Kthimi i demokrateve ne Shtepine e Bardhe, ktheu edhe xhaketat e vjetra te diplomacise amerikane nga koha e Obames. Sorros ka dy njerez te tij ne Tirane, Budallain e Madh, Edi Rama, dhe teveqelin e vogel, Erion Veliaj. Tani po ve ne levizje diplomacione amerikane qe te fillojne punen per rishikimin e kufijve ne Ballkan. Dhe kush eshte pengese ne politiken shqiptare? Ata luftetaret e UCK-se i mbajme te mbyllur ne burg ne Hage. Kurse Berishen dhe Meten, qe jane si jane, nuk e shesin patriotizmin e tyre per lojrat e te huajve, u tregojne shkopin dhe u ckermiten me akte te tilla. Me pak fjale, mesazhi i tyre: "Mos guxoni te prishni planet tona!"

  Dhe shqiptaret i shohin keto gjera e nuk kuptojne asgje. Hera e fundit qe amerikanet e vune Berishen ne shenjester, ne 1997, shteti u shkaterruar dhe vendi perfundoi ne kaos dhe ne prag te luftes civile. Nje vit me vone, Milloshevici marshoi tanket ne Prishtine dhe e zbrazi Kosoven nga shqiptaret. Lutuni dite e nate, qe te mos kete lufte ne Ballkan. Pasi ne kete pike, vetem Zoti na mbron na e keqja qe ka pushtuar boten. Nje thenie e vjeter hebreje thote: "Njerezit bejne plane. Zoti qesh!" Mire Berishen qe e denuan qe te mos shkeli Ameriken, dhe ti ngrysi ditet e tij ne vendin e tij. Po kete sekretarin amerikan dhe bosin e tij, cfare fati e pret valle? Perpara se te behej sekretar shteti, Blinken ishte lobist per Kinen ne Washington. Shiste interesat e vendit te tij, ne kembim te parase kineze. Dhe sot ka sy e faqe e del e akuzon te tjeret ne bote per korrupsion.

  Zoti e ruajt ate vend e ate popull!

  Albo

 23. 2 antart m posht falenderuan Albo pr mendimin e shprehur n kt postim:

  ATMAN (20-05-2021),DYDRINAS (06-06-2021)

 24. #19
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,407
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Kriminelit qe u be gati per lufte ne 97`, bashke me klanin mafioz e familjen e tij, po i vjen fundi.
  Drejtesia vonon por nuk harron. I takon Rames t`i jape goditjen e fundit, drejtesia te thote urgjentisht fjalen e saj
  Ne 1994 u be gati te percillte edhe Fortlumturine e Tij Kryepiskopin Anastas, me kushtetuten e "famshme" , por Zoti veproi

  ZOTI BEKOFTE AMERIKEN!
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 19-05-2021 m 23:36
  Duaje te afermin tend si veten

 25. #20

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Diplomatet amerikane ne Washington D.C dhe ne ambasaden amerikane ne Tirane, nuk bejne me politiken e shtetit amerikan, nuk marrin me as urdhra nga presidenti Biden qe eshte nje president kukull. Por i marrin urdhrat e tyre nga George Sorros e kompani. Kthimi i demokrateve ne Shtepine e Bardhe, ktheu edhe xhaketat e vjetra te diplomacise amerikane nga koha e Obames. Sorros ka dy njerez te tij ne Tirane, Budallain e Madh, Edi Rama, dhe teveqelin e vogel, Erion Veliaj. Tani po ve ne levizje diplomacione amerikane qe te fillojne punen per rishikimin e kufijve ne Ballkan. Dhe kush eshte pengese ne politiken shqiptare? Ata luftetaret e UCK-se i mbajme te mbyllur ne burg ne Hage. Kurse Berishen dhe Meten, qe jane si jane, nuk e shesin patriotizmin e tyre per lojrat e te huajve, u tregojne shkopin dhe u ckermiten me akte te tilla. Me pak fjale, mesazhi i tyre: "Mos guxoni te prishni planet tona!"

  Dhe shqiptaret i shohin keto gjera e nuk kuptojne asgje. Hera e fundit qe amerikanet e vune Berishen ne shenjester, ne 1997, shteti u shkaterruar dhe vendi perfundoi ne kaos dhe ne prag te luftes civile. Nje vit me vone, Milloshevici marshoi tanket ne Prishtine dhe e zbrazi Kosoven nga shqiptaret. Lutuni dite e nate, qe te mos kete lufte ne Ballkan. Pasi ne kete pike, vetem Zoti na mbron na e keqja qe ka pushtuar boten. Nje thenie e vjeter hebreje thote: "Njerezit bejne plane. Zoti qesh!" Mire Berishen qe e denuan qe te mos shkeli Ameriken, dhe ti ngrysi ditet e tij ne vendin e tij. Po kete sekretarin amerikan dhe bosin e tij, cfare fati e pret valle? Perpara se te behej sekretar shteti, Blinken ishte lobist per Kinen ne Washington. Shiste interesat e vendit te tij, ne kembim te parase kineze. Dhe sot ka sy e faqe e del e akuzon te tjeret ne bote per korrupsion.

  Zoti e ruajt ate vend e ate popull!

  Albo
  Dolen dhe fjalet e shokut Enver . Kishte te drejte kur thoshte qe rreziku na vjen nga imperialistet amerikane.

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prof Dr. Sali Berisha
  Nga white-knight n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 14-12-2014, 17:26
 2. Pse e do m tej pushtetin Sali Berisha?
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-12-2011, 16:53
 3. Ku eshte Sali Berisha dhe qeveria?!
  Nga iliria e para n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 02-11-2011, 23:41
 4. Kush je ti Sali Berisha?
  Nga shoku_tanku n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 102
  Postimi i Fundit: 15-12-2010, 11:09
 5. Sali Berisha n HardTalk t BBC-s
  Nga Dr Rieux n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 56
  Postimi i Fundit: 26-05-2008, 13:16

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •