Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 67
 1. #21

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Interesant ne kete rast eshte fakti qe per "Ameriken" (por edhe per ata qe kane dy pare tru,qe si ka verbuar llogorja..) Sali Berisha eshte ai qe komandon PD,gje qe mohohej me force nga te gjithe anetaret dhe simpatizantet e partise demokratike ... I meshohej ketij budalliku qe PD e komandon Basha deri ne vetmohim dhe tani qe bie bomba fillojne dhe marrezite antiamerikane se nuk dine me se fare te thone ! Duke justifikuar Bashen i kane thene te gjitha budalleqet e mundura.
  Fakti eshte se sikur ky ndalim-hyrje amerikan te ishte bere kunder Fatos Nanos (dhe shpresoj qe te behet),me shume propabilitet nuk do kishte ndodhur asgje.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-07-2020
  Postime
  203

  Non grata -Berisha ok, -po ata q justifikojn Berishn??

  Rrnjt e t keqes n Shqipri jan t thella dhe m negativja sht se jan t trashgueshme. Menjher pas deklarats s Sekretarit t shtetit amerikan Anthony Blinken pr shpalljen non gratta t familjes Berisha .. `sepse ka minuar demokracin n Shqipri, dhe se gjat ushtrimit t detyrs sht prfshir n afera korruptive dhe se ka pasuruar aleatt e tij politik`.
  Ashtu si parashikohej pr t mbrojtur dhe justifikuar Berishn doln dhe do t vazhdojn t dalin menjher disa analist q mendohet se mund t jen t paguar dhe t korruptuar nga kjo familje, t cilt po I dalin zot duke e justifikuar Berishn me disa foto t dala me Presidentt Bush I jati dhe I biri, duke harruar se fotot e bra jan bazuar n mardhniet institucionale shtetrore dhe jo pr shkak se Bush-t sot prfaqsojn politikn e SHBA. Duhet ditur se I korruptuar dhe minues I demokracis nuk lind por bhesh , me kalimin e kohs dhe pr shkak t mentalitetit q ka udhehqsi, n kt rast personi n fjal ka mbetur nj intelektual katundar me t tra paragjykimet fshatareske dhe paranojat e dshirs pr t mbajtur pushtetin deri n pafundsi
  Na kan dal ca anal-ist t llojit t veant frutor dhe si dhe disa t tjer t cilt pr t justifikuar nderet korruptive t bra nga personi non gratta, do vazhdojn ta mbrojn, ta justifikojn e ta glorifikojn (sigurisht sipas pagess), por edhe politikan t rracs opozitare t tipit kanceroz, q drejtojn opozitn e lodhur dhe t kputur t sotme, t cilt megjithse e shohin se po ndodh, megjithse e kuptojn se prpjekjet e tyre pr t nxir, dhe ndotur Shqiprin me mashtrimet dhe paranojat e tyre, megjithse ka dhe gazetar t keq-politizuar t cilt pr tu dal nami nuk e kan patur pr gj t mos ken as integritet madje dhe as shkolln prkatse, megjithse shumica e tv-ve jo kombtare vazhdojn t vjellin vrer nprmjet rubrikave me opinionist t tipit `zorraxhinj`, vazhdojn t ndjekin rrugn e mbajtjes gjall t konfliktit, sherrit, dhe anti-shqiptarizmi t shprehur nprmjet mos dashjes s integrimit t Shqipris n BE, dhe duke vazhduar rrugn e shqiponjs me dy Krena , ku njri krye shikon Perndimin dhe tjetri Lindjen, pa u kujtuar se ky konflikt I tanishm 30 vjear i trashguar nga diktatura , madje edhe m tej q pas 28 nntorit t largt t pavarsist 1912, duhej t isht shmangur m n fund.
  Sidoqoft, m n fund pas shum vitesh aleati yn m besnik SHBA e kuptoi se kush qnkesh rrnja e t keqes n Shqipri, se kush na qnkesh pasuesi dhe acaruesi i `lufts s klasave` s diktaturs n formn e mbajtjes s pushtetit me vjedhje t votave t tipit stalinian, u kuptua se kush na qnkesh nxitsi dhe `themelonjsi i korruspionit`, nprmjet thirrjes s krijimit t klass s pasur q na mungokrkesh n Shqipri, zbatuesi (s bashku me ish-a t tjer t kupols s PPSH q mbijetuan n demokraci) i ligjit 7501, u kuptua se kush shkaktoi nj rrmuj t padgjuar mbi ligjshmrin e pronave n Shqipri gjat ktyre 30 viteve, u kuptua se kush shkaktoi rnien e shtetit t brisht demokratik n Shqipri n `97, dhe rrmujat e vazhduara n `98, shkeljet e vazhdueshme t marveshjeve me SHBA, ngjarjet e Grdecit, dhe t 2011, etj, etj.
  Sot nn ndikimin e personit non-gratta, jan ngritur `institucione mediatike` t mashtrimit e t fake news, pr t justifikuar humbjet, dshtimet, mungesn e programeve dhe projekteve reale q duhet t bj Opozita pr t br rotacionin e pushtetit egzekutiv dhe legjislativ, t cilat nuk e len qytetarin dhe fshatarin rehat, nuk e len Shqiprin rehat, nuk i len institucionet ndrkombtare rehat pr t treguar se sa e keqe sht qeverisja q punon aktualisht, dhe se sa e mir na qnkrkesh opozita q braktis parlamentin, q nxit s bashku me Presidentin e dal nga binart- prpjekjet pr destabilizim t vndit, pr revolta e prerje veshs e duarsh, q frkojn duart sa her BE vendos kushte t reja pr antarsim, q ngazlleht kur vettingu pengohet, dhe s fundi , kur humbet zgjedhjet bn mos q t vrtetojn se u b `massakr zgjedhore`, duke mos dashur t kuptojn se populli nuk i do batakinjt, zorraxhinjt, e servilt e t gjitha llojeve, por prkrah ata q punojn.
  Shpresojm q me nxjerrjen non gratta t Demonit t Demokracis , Shqiprisa t marr frym lirisht dhe t integrohet n BE, q Shqipria t hap sa m shum vnde pune e me rroga dinjitoze n mnyr q njerzit t mos largohen nga vndi, q Shqipria t lulzoj dhe njerzit t shptojn nga makthet e urrejtjes dhe t llumit mediatik q po u a bn jetn ferr popullit. Shpresojm gjithashtu q Opozita t votoj nj lider q t mos ket lidhje demoniake me t kaluarn.

 3. Anetart m posht kan falenderuar pirro2020 pr postimin:

  ilia spiro (22-05-2021)

 4. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,683

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Pak rendesi ka nese Berisha eshte grata apo non grata. Zgjedhjet jane vjedhur dhe nuk duhet te njihen.

 5. #24
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,266
  Postimet n Bllog
  7

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga ATMAN Lexo Postimin
  Pak rendesi ka nese Berisha eshte grata apo non grata. Zgjedhjet jane vjedhur dhe nuk duhet te njihen.
  Edhe kush e vendos kete, te paaftet qe sjane ne gjendje te shohen mjerimin e tyre qe japin deklarata doreheqje e vetem qe mos te largohen ja hedhin fajin popullit per blerje votash.
  Tani me thuaj mua, si mendon ti se LSI PD nuk blene vota ne qarke kur nuk kishin deputete apo pritet nga dashuria e Mones dhe e Lulit ti votonin.. Tani qe Rama ka kapur te gjitha bashkite e administraten kjo nuk diskutohet po nuk perben shkelje nga momenti qe ska asnje flagrance mbi vota.

 6. #25
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  973

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Vendimi pr Berishn/ Paolo Foresti: E rrezikshme kur injoranca mbizotron mbi njohurin

  Diplomati i njohur italian dhe ish-ambasador i ktij vendi n Shqipri, Paolo Foresti, ka komentuar vendimin e Departamentit t Shtetit pr ish-kryeministrin Sali Berisha. I pyetur nga gazetari Aleks Kapllaj, ai tha se real politika bhet e rrezikshme kur injoranca mbizotron mbi njohurit.

  PYETJE: Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken deklaroi ish-Kryeministrin dhe Presidentin e Shqipris Sali Berisha, ’non grata’ n SHBA, pr arsye korrupsioni! Megjithat, deri m tani nuk ka pasur asnj denoncim dhe asnj dnim n asnj nivel gjykimi pr t, si n Shqipri ashtu edhe jasht saj. Si e shihni ju nj vendim t till?

  Berisha ka 8 vjet q nuk ka asnj funksion aktiv politik dhe ka nj vit q nuk ka imunitet parlamentar, kshtu sht i lir pr t'u ndjekur dhe gjykuar. far baze juridike ndrkombtare ka ky vendim?

  PAOLO FORESTI: Nuk ka baz ndrkombtare, por nj vendim autonom nga SHBA. Mbi far baze, nuk e di!

  Pr t qen serioz dhe i besueshm, shum prej drejtuesve t sotm institucional shqiptar do t duhej t deklaroheshin, t paktn, t dyshuar pr korrupsion.

  Do t doja t dija sa di Sekretari Blinken pr Shqiprin sot!?

  Real politika praktike (q bazohet m shum mbi parimet praktike dhe interesat personale t momentit, sesa ato parimet universale morale e etike A.K) sht veanrisht e rrezikshme, kur injoranca mbizotron mbi njohurin.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 7. Anetart m posht kan falenderuar Ingenuous pr postimin:

  ATMAN (20-05-2021)

 8. #26
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  973

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Emri: 9E418E3B-236D-4215-AAF4-B99746A825B5.jpg

Shikime: 102

Madhsia: 59.1 KB
  Donald Lu: Berisha, mbshtets kryesor i SPAK dhe BKH

  N ndryshim nga qndrimi i djeshm i Departamentit Amerikan t Shtetit pr ish-kryeministrin Sali Berisha, vet ish-ambasadori i SHBA n vendin ton, Donald Lu, para tre vitesh ngrinte lart rolin e Sali Berishs n mbshtetje t SPAK dhe t BKH.

  N nj intervist n shtator t vitit 2018, Donald Lu theksonte mbshtetjen e Berishs pr Strukturn e Posame Antikorrupsion dhe Kundr Krimit t Organizuar dhe Byron Kombtare t Hetimit.

  “Une kam qen shum krenar q gjat tre viteve e gjysm kam krkuar rregullisht takime me dr. Berishn dhe ka pasur mirsin t m lejoj t takohemi dhe t’i zhvillojm kto diskutime. Kemi pasur disa diskutime shum t mira mbi reformn e gjyqsorit.
  M lejoni t them se nuk ka pasur njeri q e ka mbshtetur krijimin e SPAK dhe BKH m fort.

  sht serioz pr kt. Dhe di q pjes e arsyes pse Partia Demokratike votoi n favor t atij ligji ishte Sali Berisha. Kshtu q, po, ka qen shum i prfshir n procesin e reforms s gjyqsorit,” deklaroi Donald Lu pr Vizion Plus.

  Ndrkoh Departamenti i Shtetit deklaroi dje se retorika e Berishs shkon kundr ksaj reforme.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 9. #27
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  973

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Emri: 776E8207-F040-4566-8EBA-2DD33EE8EE3B.jpg

Shikime: 104

Madhsia: 28.8 KB
  Edita Tahiri: Shklqimi kombtar i Berishs sht i paprekshm

  Diplomatja dhe politikania e njohur kosovare, Edita Tahiri ka reaguar ndaj vendimit t Departamentit t Shtetit pr t mos lejuar hyrjen n SHBA t ish-kryeministrit Sali Berisha.

  Edita Tahiri shkruan se Berisha do mbetet lider historik i kombit shqiptar.

  Shkelqimi kombetar i Sali Berishes eshte i paprekshem. Ai mbetet nje lider historik i kombit shqiptar sepse vuri kombin mbi te gjitha. Udhehoqi me vizion dhe vendosmeri drejt Shqiperise demokratike dhe Euro-atlantike dhe aleances strategjike me Ameriken, duke bere kthesen historike nga komunizmi ne demokraci. Solli lirine per popullin duke i dhane fund totalitarizmit qe kishte pllakosur Shqiperine per dekada. Por mbi te gjitha Sali Berisha mbrojti dhe avancoi interesat kombetare duke i dhene mbeshtetje gjysmes tjeter te kombit te mbetur padrejtesisht nen dominimet e huaja. Njohja e hershme e pavaresise se Kosoves, dhe mbeshtetja e vazhueshme per luften tone per liri e pavaresi ka qene nje shtylle e forte per neve udheheqesite e pavaresise se Kosoves. Askush nuk mund ta cenoj atdhetarine e Sali Berishes. Nuk ka lider pa gabime, por lideret qe shkruajne historine e kombit mbeten ne faqen e ndritshme te historise!
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 10. Anetart m posht kan falenderuar Ingenuous pr postimin:

  ATMAN (20-05-2021)

 11. #28
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Kriminelit qe u be gati per lufte ne 97`, bashke me klanin mafioz e familjen e tij, po i vjen fundi.
  Drejtesia vonon por nuk harron. I takon Rames t`i jape goditjen e fundit, drejtesia te thote urgjentisht fjalen e saj
  Ne 1994 u be gati te percillte edhe Fortlumturine e Tij Kryepiskopin Anastas, me kushtetuten e "famshme" , por Zoti veproi

  ZOTI BEKOFTE AMERIKEN!
  Kur u rikthye ne pushtet ne 2005, si kryeminister i vendit, Sali Berisha ishte ai qe beri histori duke korrigjuar padrejtesine 15 vjecare ndaj komuniteteve fetare te vendit, te cilave shteti nuk u njihte as ekzistencen. Ne tetor te 2008, kryeministri Sali Berisha, ne bashkepunim me 4 komunitetet fetare te vendit, njohu ligjerisht me vendim qeverie, prezencen e ketyre komuniteteve fetare, dhe u njohu te drejtat ligjore ketyre komuniteteve fetare, duke i mbrojtur me ligj.

  Pa harruar qe edhe ate katedralen e madhe orthodhokse ku ti shkon e lutesh ne Tirane, u ngrit me ndihmen e kryeministrit Berisha, i cili i dha token Kishes per te ndertuar. Perseri, korrigjoi nje padrejtesi te madhe, ku shteti komunist shkaterroi dhe pervetesoi pronen e Kishes ne mes te Tiranes, dekada me pare.

  Te gjithe njerezit gabojne. Sa prej tyre e kuptojne gabimin e tyre dhe e korrigjojne ate?

  Albo

 12. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  ATMAN (20-05-2021)

 13. #29
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,266
  Postimet n Bllog
  7

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  A duhet te jap doreheqjen nga lista e deputeteve Sali Berisha?

 14. #30
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  973

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Nuk ka arsyen me te vogel per nje doreheqje!
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 15. Anetart m posht kan falenderuar Ingenuous pr postimin:

  ATMAN (20-05-2021)

 16. #31

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  A duhet te jap doreheqjen nga lista e deputeteve Sali Berisha?

  Cdo gje ha diskutim,edhe mundet te mos ta japi, por po ta krahasojme me kolegun e tije Tom Doshi i cili e dha dorheqjen !

  Si u katandis i shkreti Sali qe duhet te mari shembull nga Tom Doshi ! Edhe pastaj thone qe Shqiperia nuk ka ecur perpara !

 17. #32
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  973

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Cdo gje ha diskutim,edhe mundet te mos ta japi, por po ta krahasojme me kolegun e tije Tom Doshi i cili e dha dorheqjen !

  Si u katandis i shkreti Sali qe duhet te mari shembull nga Tom Doshi ! Edhe pastaj thone qe Shqiperia nuk ka ecur perpara !
  I forte je qe te krahasosh Tom Doshin me Prof.Doc Sali Berisha!
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 18. #33

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga Ingenuous Lexo Postimin
  I forte je qe te krahasosh Tom Doshin me Prof.Doc Sali Berisha!
  Eshte Departamenti i Shtetit Amerikan qe i ka krahasuar dhe i ka mbledhur bashke Berishen,Doshin,Dakon dhe Llallen !Por ke te drejte,ne kete gare krahasimi midis te katerve muskujtjereve se kush eshte me i miri nuk eshte dhe aq e lehte ta gjesh.

 19. #34
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,683

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  Edhe kush e vendos kete, te paaftet qe sjane ne gjendje te shohen mjerimin e tyre qe japin deklarata doreheqje e vetem qe mos te largohen ja hedhin fajin popullit per blerje votash.
  Tani me thuaj mua, si mendon ti se LSI PD nuk blene vota ne qarke kur nuk kishin deputete apo pritet nga dashuria e Mones dhe e Lulit ti votonin.. Tani qe Rama ka kapur te gjitha bashkite e administraten kjo nuk diskutohet po nuk perben shkelje nga momenti qe ska asnje flagrance mbi vota.
  Berisha ka 8 vjet i larguar nga postet publike , ndersa per vjedhjet e fundit politike qe jane manipuluar nuk ka as me te voglin dyshim

 20. #35
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,266
  Postimet n Bllog
  7

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Ajo lloj kerme nuk ka ikur asnjehere nga politika, pasi jo me kot merem edhe sot me te dhe ka bere bam ne te gjitha gazetat e botes per korrupsion dhe tradheti ndaj popullit te vet.

 21. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,683

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  Ajo lloj kerme nuk ka ikur asnjehere nga politika, pasi jo me kot merem edhe sot me te dhe ka bere bam ne te gjitha gazetat e botes per korrupsion dhe tradheti ndaj popullit te vet.
  kjo eshte nje levizje e gabuar ne politiken e jashtme amerikane ,mjafton te lexosh pak me shume info eshte plot rrjeti , te besh non grata nje pensionist 70 vjec qe nuk i rruhet te shkoje asnjehere ne usa

  dhe qe i ka dhene aq shume kombit shqiptar , sigurisht qe sorrosi ka shtrire rrenjet e e veta ne shqiperi dhe ndikon shume ne keto vendime absurde kjo nuk diskutohet

  por edhe berisha nuk eshte nga ata qe terhiqet , eshte lufte si davidi kunder golias

  koha do tregoje se kush ka te drejte

 22. #37
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,266
  Postimet n Bllog
  7

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata


 23. #38
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,407
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Kur u rikthye ne pushtet ne 2005, si kryeminister i vendit, Sali Berisha ishte ai qe beri histori duke korrigjuar padrejtesine 15 vjecare ndaj komuniteteve fetare te vendit, te cilave shteti nuk u njihte as ekzistencen. Ne tetor te 2008, kryeministri Sali Berisha, ne bashkepunim me 4 komunitetet fetare te vendit, njohu ligjerisht me vendim qeverie, prezencen e ketyre komuniteteve fetare, dhe u njohu te drejtat ligjore ketyre komuniteteve fetare, duke i mbrojtur me ligj.

  Pa harruar qe edhe ate katedralen e madhe orthodhokse ku ti shkon e lutesh ne Tirane, u ngrit me ndihmen e kryeministrit Berisha, i cili i dha token Kishes per te ndertuar. Perseri, korrigjoi nje padrejtesi te madhe, ku shteti komunist shkaterroi dhe pervetesoi pronen e Kishes ne mes te Tiranes, dekada me pare.

  Te gjithe njerezit gabojne. Sa prej tyre e kuptojne gabimin e tyre dhe e korrigjojne ate?

  Albo
  Duke vazhduar linjen tende, sa per dijeni: token ne mes te Tiranes ja dha Fatos Nano, Kishes Orthodhokse, qeveria Berisha beri disa plotesime, dakord. Vazhdoi me mekatet e saj me 2011 kur katandisi komunitetin orthodhoks me 6.7 % te te gjitheve ...qesharake.
  Rama ka bere nje pune fenomenale vitet e fundit duke legalizuar nje numer te madh Kishash Orthodhokse, mes tyre edhe Manastirin e Shen Vlashit. Kohet e fundit i dorezoi lipsanet e Shen Johan Vladimirit, Manastirit ne Elbasan, Peshkopit Andon.
  Sala ja ka me hile orthodhokseve, per aq sa ka bere, eshte krejt i pabesueshem.

  Te mbrosh sot berishen do te thote te biesh ne nivelin e tij. Ky e nxjerr veten e tij te perlyer, se nuk ka shume inteligjence, kur thote se do pajtoj avokat per te hedhur ne gjyq Ameriken... dhe sa kushton avokati, ku do i gjeje paret,....patjeter do ta paguaje me paret e korrupsionit dhe pasurise se popullit. Mjafton kaq qe SPAK te filloje hetimet...
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 21-05-2021 m 10:06
  Duaje te afermin tend si veten

 24. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,683

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Duke vazhduar linjen tende, sa per dijeni: token ne mes te Tiranes ja dha Fatos Nano, Kishes Orthodhokse, qeveria Berisha beri disa plotesime, dakord. Vazhdoi me mekatet e saj me 2011 kur katandisi komunitetin orthodhoks me 6.7 % te te gjitheve ...qesharake.
  Rama ka bere nje pune fenomenale vitet e fundit duke legalizuar nje numer te madh Kishash Orthodhokse, mes tyre edhe Manastirin e Shen Vlashit. Kohet e fundit i dorezoi lipsanet e Shen Johan Vladimirit, Manastirit ne Elbasan, Peshkopit Andon.
  Sala ja ka me hile orthodhokseve, per aq sa ka bere, eshte krejt i pabesueshem.

  Te mbrosh sot berishen do te thote te biesh ne nivelin e tij. Ky e nxjerr veten e tij te perlyer, se nuk ka shume inteligjence, kur thote se do pajtoj avokat per te hedhur ne gjyq Ameriken... dhe sa kushton avokati, ku do i gjeje paret,....patjeter do ta paguaje me paret e korrupsionit dhe pasurise se popullit. Mjafton kaq qe SPAK te filloje hetimet...
  Rama eshte kalores i kishes greke per kete ka dokumente dhe fakte, ndersa Berisha nuk eshte kalores i askujt pervec kombit shqiptar

 25. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,683

  Pr: SHBA: Sali Berisha dhe familja e tij shpallen nongrata

  Zdhnsi i DASH: Korrupsioni i Berishs sht raportuar nga qeveria antikorrupsion e Rams

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prof Dr. Sali Berisha
  Nga white-knight n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 14-12-2014, 17:26
 2. Pse e do m tej pushtetin Sali Berisha?
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-12-2011, 16:53
 3. Ku eshte Sali Berisha dhe qeveria?!
  Nga iliria e para n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 02-11-2011, 23:41
 4. Kush je ti Sali Berisha?
  Nga shoku_tanku n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 102
  Postimi i Fundit: 15-12-2010, 11:09
 5. Sali Berisha n HardTalk t BBC-s
  Nga Dr Rieux n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 56
  Postimi i Fundit: 26-05-2008, 13:16

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •