Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,523

  Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Nga Erion Dasho/

  Mos krko n fshatin apo qytetin tnd infermiere dhe mami! Ato do t marrin rrugn pr n emigracion

  Mos krko as edhe mjek familje! Mjekun po e krkojn me ngulm spitalet universitare pr ta specializuar dhe nuk po e gjejn dot

  Mos krko n qytetin tnd mjek specialist! Ata kan dal n pension dhe disa syresh i vrau edhe COVID-i

  Edhe kur shkon n QSUT apo spitale terciare, mos krko m Besim Elez, Pllumb Karagjoz apo Panajot Bog! Besimt, pllumbt dhe panajott e s nesrmes kan ikur n Gjermani

  Kur shkon n farmaci mos prit ilae cilsore! Knaqu me ato indiane sepse kshtu vendosn matrapazt e rilindjes
  Kur shkon pr t br vaksinn kundr COVID dhe t rrasin vaksinn kineze, mos u anko! Ato siguroi Borati pr fushat pr t t hedhur hi syve

  Kur shtrohesh n spital dhe t thon kto analiza nuk bhen, mblidh rripin dhe shko n privat! Vetm aq analiza t lejon koncesioni i rilindjes

  Kur mjeku t thot kto ilae duhet ti blesh vet mos u anko! Rilindasi q t bleu votn tani po vjedh parat q duheshin pr t bler ilaet e tua

  Kur mjeku t thot ky operacion zemre bhet vetm n privat, shit shtpin dhe nisu pr atje! Sepse edhe nj kardiokirurg q bnte ca pun t mira n shtet, polict e rilindjes e arrestuan

  Kur mjeku, infermieri, roja, polici i traut t krkojn rryshfet, hap portofolin ose merr overdraft! Mos u anko se ka edhe m keq! Kujto Tiren

  Shqiptar!

  N se babai, nna, i afrmi apo miku yt ishte nj nga 12 mij viktimat e COVID-it dhe vdiq n shtpi sepse ti nuk pate para pr t siguruar oksigjen, ilae dhe infermier q t vinte ti bnte injeksionet, mos thuaj vdiq nga COVID-i! Ai q t bleu votn, t mbushi edhe mendjen se n Shqipri nuk ka patur tragjedi COVID-i!

  Nse nesr do t qlloj srish fati i keq pr tu prballur me shndetsin e rilindur, kujto se kur ke shitur votn pr 5 mij lek, ke besuar prrallat pr shndetsin falas, pr shndetsin m t mir n Ballkan dhe pr spitalet njlloj si n Belgjik dhe Paris!

  Mos harro se mjekun, infermierin, mamin, teknikun e rntgenit, laborantin dhe fizioterapistin e dbove ti nga Shqipria q n momentin kur vendose t shessh votn!

  Koncesioneve dhe PPP-ve q kan shterrur t gjith burimet financiare dhe nuk e ln shndetsin t ngrej kokn, ua vure ti vuln e besueshmris kur pranove 5 mij lek n kmbim t vots!

  Tani, pije detin Ksant!

  Deri sa t bhesh edhe ti njeri i lir!

  Ather, ose do t votosh si i till, ose do t kesh marr rrugn nga syt kmbt pr ti hapur vendin nj bangladeshasi
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  Ingenuous (17-05-2021)

 3. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,776
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Ky monologu larg qe sja vlen as ta komentosh me kujtoi kete pjesen e filmit


 4. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,523

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Quhet humor i zi me doza te forta ironie e sarkazme mbrenda, te cilin publiku i gjere e ka te veshtire ta kuptoj. Sikunder me e veshtire akoma per tu kuptuar, nxjerrja e tankseve ne rruge ne fillimin e pandemise kur Shefqet Ndroqi ka 2 infermiere per 50 paciente, ku mungojne pulsantet ne raste emergjence qe Vilma Nushi te marre miliarda uro koncensione etj etj...

  PS: Edhe smeriton koment por edhe komenton?!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #4

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Shikoj qe akuzohet shume populli per shitjen e votes.Por se pse akuzohet populli kur vet klasa politike eshte ajo e para qe shet voten ?! Duke filluar nga pjeset e LSI-se qe ju bashkuan socialisteve apo nje pjese e partise ame etj etj . Ky moral,i mos-shitjes se votes kerkohet tek populli por nuk kerkohet tek politika ! Keto gjera duhen ti kerkohen Rames dhe Kryemadhit ne radhe te pare,pastaj te tjereve. Se po krijojm gallat kot ne popull ! I kerkojm fshatarit te varfer te mos shesi voten personale dhe i lejojm Kryetarit te Partise Demokratike qe te shesi zgjedhjet e 2017 per 13-14 milion euro te vjerrit.

  Ka dika qe nuk shkon tek ky argumenti: " Ti mos i shit zgjedhjet pale se Rama i blen dhe Basha i shet dhe te gjithe klasa politike shet e blen !" Kete moral mundet ta bejne vetem njerez te ndershem,jo njerez qe kane votuar dhe votojne PD dhe PS !

  Megjithate,prap votat ne Shqiperi fitohen nga vendet e punes,aty eshte korrupsioni dhe skllaveria e vertete dhe per ato vende pune del akoma populli dhe voton, Aty i fitoj zgjedhjet Rama me Doshin dhe pjesen e LSI-se.

 6. 2 antart m posht falenderuan SERAFIM DILO pr mendimin e shprehur n kt postim:

  ATMAN (17-05-2021),Neteorm (17-05-2021)

 7. #5
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,776
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  I ke rene pikes Serafim, mua me shume me vjen me keta pseudo analiste, qe marrin persiper te shkruajne budallalleqe te tilla pa piken e bazes po me cfare degjojne lart e posht. Media ne bote eshte deri diku fake po ketu edhte shume e peshtire..

 8. Anetart m posht kan falenderuar Neteorm pr postimin:

  SERAFIM DILO (17-05-2021)

 9. #6

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Keto jane ato diskutimet kot qe e bejne kete popull qe 30 vjet te diskutojne te njejtat gjera,por keto te njejtat gjera i diskutojne sikur jane te reja,ose me arsyetimin kot sikur me pare nuk kane qene keshtu e ashtu.

  Nuk kane as guxim moral dhe as guxim intelektual qe te thone : Qe votimet ne Shqiperi kane 27 vjet qe behen njesoj,ne qofte se sot vidhet dje grabitej. Tjeter qe duhet ta thone fort,sa t'ju pellcasin veshet,se edhe po te ishte Basha ne vend te Rames po prap keto zgjedhje do kishim,prap do vidheshin me lejke dhe vende pune partiake,ashtu si i kishim kur ishte Saliu e Fatos Nano.

  Po shqiptari dridhet e dridhet dhe gjen dhe akuzon me te dobtin,me te varfrin ose ate qe nuk ka z,se ka gjithmone frike se mos akuzoj partine e vet. Dhe pastaj habitemi kur Rama denon vetem te varfrit ata qe vjedhin rrymen elektrike,kur ne fakt jane po keta qe i japin shembullin Rames.

 10. #7
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,176

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Nga Erion Dasho/

  Mos krko n fshatin apo qytetin tnd infermiere dhe mami! Ato do t marrin rrugn pr n emigracion…

  Mos krko as edhe mjek familje! Mjekun po e krkojn me ngulm spitalet universitare pr ta specializuar dhe nuk po e gjejn dot…

  Mos krko n qytetin tnd mjek specialist! Ata kan dal n pension dhe disa syresh i vrau edhe COVID-i…

  Edhe kur shkon n QSUT apo spitale terciare, mos krko m Besim Elez, Pllumb Karagjoz apo Panajot Bog! Besimt, pllumbt dhe panajott e s nesrmes kan ikur n Gjermani…

  Kur shkon n farmaci mos prit ilae cilsore! Knaqu me ato indiane sepse kshtu vendosn matrapazt e rilindjes…
  Kur shkon pr t br vaksinn kundr COVID dhe t rrasin vaksinn kineze, mos u anko! Ato siguroi Borati pr fushat pr t t hedhur hi syve…

  Kur shtrohesh n spital dhe t thon “kto analiza nuk bhen”, mblidh rripin dhe shko n privat! Vetm aq analiza t lejon koncesioni i rilindjes…

  Kur mjeku t thot “kto ilae duhet t’i blesh vet” mos u anko! Rilindasi q t bleu votn tani po vjedh parat q duheshin pr t bler ilaet e tua…

  Kur mjeku t thot “ky operacion zemre bhet vetm n privat”, shit shtpin dhe nisu pr atje! Sepse edhe nj kardiokirurg q bnte ca pun t mira n shtet, polict e rilindjes e arrestuan…

  Kur mjeku, infermieri, roja, polici i traut t krkojn rryshfet, hap portofolin ose merr overdraft! Mos u anko se ka edhe m keq! Kujto Tiren…

  Shqiptar!

  N se babai, nna, i afrmi apo miku yt ishte nj nga 12 mij viktimat e COVID-it dhe vdiq n shtpi sepse ti nuk pate para pr t siguruar oksigjen, ilae dhe infermier q t vinte t’i bnte injeksionet, mos thuaj “vdiq nga COVID-i”! Ai q t bleu votn, t mbushi edhe mendjen se n Shqipri nuk ka patur tragjedi COVID-i!

  Nse nesr do t qlloj srish fati i keq pr t’u prballur me shndetsin e “rilindur”, kujto se kur ke shitur votn pr 5 mij lek, ke besuar prrallat pr shndetsin falas, pr shndetsin m t mir n Ballkan dhe pr spitalet njlloj si n Belgjik dhe Paris!

  Mos harro se mjekun, infermierin, mamin, teknikun e rntgenit, laborantin dhe fizioterapistin e dbove ti nga Shqipria q n momentin kur vendose t shessh votn!

  Koncesioneve dhe PPP-ve q kan shterrur t gjith burimet financiare dhe nuk e ln shndetsin t ngrej kokn, ua vure ti vuln e besueshmris kur pranove 5 mij lek n kmbim t vots!

  Tani, pije detin Ksant!

  Deri sa t bhesh edhe ti njeri i lir!

  Ather, ose do t votosh si i till, ose do t kesh marr rrugn nga syt kmbt pr t’i hapur vendin nj bangladeshasi…
  Zoteri i nderuar, ai nuk ka te mbushe barkun me buke e ti flet me cinizem. Ketu behet fjale per mbijetese, se prandaj kerkohen 5,000 leke, as behet fjale per mjekime. Me kete propagande nuk keni per te fituar as ne 2025. Ne vend qe te akuzohet populli i varfer, le te kerkojme llogari nga politikanet. Ky beniamini yt i ka nje 225 milion euro borxh ketij populli per rrugen e kombit, qe e mbylli prokuroria gjoja per procedura. Kjo per kohen kur mbreteronte si minister bashke me salen tend. Ne vend t`i qajne hallin pjeses se popullit ne nivelin e mbijeteses dhe ne mjerim, akuzojne pa pike turpi, ca qe flasin nga evropa. pd eshte tipi i partise qe ble vota se bashku me lsi. qe eshte e faktuar tashme. Nuk akuzohet asnjehere populli, por vetem ata qe e udheheqin. Ata qe 2 ore me pare thane se zgjedhjet jane brenda ne kuti dhe pas 2 oresh e quajten "masaker". Intelektualizem jo llafe.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 17-05-2021 m 12:29
  Duaje te afermin tend si veten

 11. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,523

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Keto jane ato diskutimet kot qe e bejne kete popull qe 30 vjet te diskutojne te njejtat gjera,por keto te njejtat gjera i diskutojne sikur jane te reja,ose me arsyetimin kot sikur me pare nuk kane qene keshtu e ashtu.

  Nuk kane as guxim moral dhe as guxim intelektual qe te thone : Qe votimet ne Shqiperi kane 27 vjet qe behen njesoj,ne qofte se sot vidhet dje grabitej. Tjeter qe duhet ta thone fort,sa t'ju pellcasin veshet,se edhe po te ishte Basha ne vend te Rames po prap keto zgjedhje do kishim,prap do vidheshin me lejke dhe vende pune partiake,ashtu si i kishim kur ishte Saliu e Fatos Nano.

  Po shqiptari dridhet e dridhet dhe gjen dhe akuzon me te dobtin,me te varfrin ose ate qe nuk ka z,se ka gjithmone frike se mos akuzoj partine e vet. Dhe pastaj habitemi kur Rama denon vetem te varfrit ata qe vjedhin rrymen elektrike,kur ne fakt jane po keta qe i japin shembullin Rames.
  Plako duke anashkaluar thelbin e temes, qe eshte shitja e votes, thjeshte ngazellon keta militantet e lodhur te rilindjes me siper. Perpara 12 vitesh nese kritikoje PD-ne, te kujtonin kohen Tosit.
  Shqiperia seshte as e Nanos, as e Berishes dhe as e Rames, prandaj kemi gjithe te drejten morale ti akuzojme e ti ndeshkojme me vote te lire te gjithe shembujte e mbrapshte. Mosreagimi apo ridikulizimi i eshtjes i shkon pikerisht ne favor politikaneve me siper, perfshire militantet injorante qe i rrethojne..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 12. #9
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,523

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  I ke rene pikes Serafim, mua me shume me vjen me keta pseudo analiste, qe marrin persiper te shkruajne budallalleqe te tilla pa piken e bazes po me cfare degjojne lart e posht. Media ne bote eshte deri diku fake po ketu edhte shume e peshtire..
  Cilen pjese me siper kundershton ti qe flet per median, apo per artikullshkruasin??? Meqe merr persiper te flasesh per fake news, na evidento te pavertetat perpara sesa te nxisesh debat ne ajer...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 17-05-2021 m 16:42
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 13. #10
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,523

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Zoteri i nderuar, ai nuk ka te mbushe barkun me buke e ti flet me cinizem. Ketu behet fjale per mbijetese, se prandaj kerkohen 5,000 leke, as behet fjale per mjekime. Me kete propagande nuk keni per te fituar as ne 2025. Ne vend qe te akuzohet populli i varfer, le te kerkojme llogari nga politikanet. Ky beniamini yt i ka nje 225 milion euro borxh ketij populli per rrugen e kombit, qe e mbylli prokuroria gjoja per procedura. Kjo per kohen kur mbreteronte si minister bashke me salen tend. Ne vend t`i qajne hallin pjeses se popullit ne nivelin e mbijeteses dhe ne mjerim, akuzojne pa pike turpi, ca qe flasin nga evropa. pd eshte tipi i partise qe ble vota se bashku me lsi. qe eshte e faktuar tashme. Nuk akuzohet asnjehere populli, por vetem ata qe e udheheqin. Ata qe 2 ore me pare thane se zgjedhjet jane brenda ne kuti dhe pas 2 oresh e quajten "masaker". Intelektualizem jo llafe.
  Sala apo filani e fisteku qe ti mi adreson nuk i njof e as i kam votu ndonjehere.
  Mire ne jete reale por edhe ketu te forumi na ani tra*pin ju sum*lepirsit e rilindaxhinjve???
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 14. #11

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Plako duke anashkaluar thelbin e temes, qe eshte shitja e votes, thjeshte ngazellon keta militantet e lodhur te rilindjes me siper. Perpara 12 vitesh nese kritikoje PD-ne, te kujtonin kohen Tosit.
  Shqiperia seshte as e Nanos, as e Berishes dhe as e Rames, prandaj kemi gjithe te drejten morale ti akuzojme e ti ndeshkojme me vote te lire te gjithe shembujte e mbrapshte. Mosreagimi apo ridikulizimi i eshtjes i shkon pikerisht ne favor politikaneve me siper, perfshire militantet injorante qe i rrethojne..
  Kjo teoria e shitjes se votes eshte si teoria e Rames qe shqiptaret nuk duan te punojne ne privat... ! Dhe edhe ketu Rama ka te drejte teorikisht por praktikisht po del tek sjellja e puntoreve nga Bangladeshi. Shqiptari nuk punon ne privat sepse paguhet pak,dhe po te punoje ne shtet jo vetem qe paguhet shume me shume por edhe lodhet me pak... Edhe teoria e shitjes se votes eshte teori koti ne praktike,sepse vota shitet sepse ka me shume vlefte se sa t'ja japesh nje partie te caktuar.Po ta perseris qe ti thuash tjetrit mos e shit voten duhet moral,jo ti thuash tjetrit "ti mos e shit voten,ma jep mua se e shes une". Dhe e keqja eshte qe kjo shit-blerje e votes do vazhdoje pa fund jo vetem se kemi kete klase politike por sepse asnjerit nuk i intereson ta kuptoje problemin e votes ne pergjithsi.

 15. #12
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,176

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Sala apo filani e fisteku qe t’i mi adreson nuk i njof e as i kam votu ndonjehere.
  Mire ne jete reale por edhe ketu te forumi na ani tra*pin ju sum*lepirsit e rilindaxhinjve???
  Ju jeni ne krye nje kryetar deficent, anormal, mashtrues ordiner, qe eshte turp ta votoje edhe njeriu me pak intelektual ne Shqiperi. Ky tallet dhe fatkeqesisht jo te gjithe e kuptojne. Rama te pakten eshte ne vazhdimesi te llogjikes dhe puneve te nisura, por nuk arrin ne mashtrime te tilla te llahtarshme, si 17 maji, hedhja e mandateve, etj., me premtimin se do kape qiejt dhe ka dale si rruar qethur. Duhet braktisur nga te gjithe ky luli, yneri i fundit eshte qe i la zgjedhjet ne 13 qershor se ne 2 korrik fillon sezoni turistik!!!!!!!!!!!!!!!, 2 ore para thote se fitorja eshte ne kuti pas 2 oresh thote zgjedhjet jane masaker,...etj., etj., ..gjithsesi kush te doje le ta ndjeke
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 18-05-2021 m 12:52
  Duaje te afermin tend si veten

 16. #13
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,523

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Ju jeni ne krye nje kryetar deficent, anormal, mashtrues ordiner, qe eshte turp ta votoje edhe njeriu me pak intelektual ne Shqiperi. Ky tallet dhe fatkeqesisht jo te gjithe e kuptojne. Rama te pakten eshte ne vazhdimesi te llogjikes dhe puneve te nisura, por nuk arrin ne mashtrime te tilla te llahtarshme, si 17 maji, hedhja e mandateve, etj., me premtimin se do kape qiejt dhe ka dale si rruar qethur. Duhet braktisur nga te gjithe ky luli, yneri i fundit eshte qe i la zgjedhjet ne 13 qershor se ne 2 korrik fillon sezoni turistik!!!!!!!!!!!!!!!, 2 ore para thote se fitorja eshte ne kuti pas 2 oresh thote zgjedhjet jane masaker,...etj., etj., ..gjithsesi kush te doje le ta ndjeke
  Ok Edvin, mi perqafo katnaret e Surrelit..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 17. #14
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,523

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Kjo teoria e shitjes se votes eshte si teoria e Rames qe shqiptaret nuk duan te punojne ne privat... ! Dhe edhe ketu Rama ka te drejte teorikisht por praktikisht po del tek sjellja e puntoreve nga Bangladeshi. Shqiptari nuk punon ne privat sepse paguhet pak,dhe po te punoje ne shtet jo vetem qe paguhet shume me shume por edhe lodhet me pak... Edhe teoria e shitjes se votes eshte teori koti ne praktike,sepse vota shitet sepse ka me shume vlefte se sa t'ja japesh nje partie te caktuar.Po ta perseris qe ti thuash tjetrit mos e shit voten duhet moral,jo ti thuash tjetrit "ti mos e shit voten,ma jep mua se e shes une". Dhe e keqja eshte qe kjo shit-blerje e votes do vazhdoje pa fund jo vetem se kemi kete klase politike por sepse asnjerit nuk i intereson ta kuptoje problemin e votes ne pergjithsi.
  Serafim, kauza nuk shitet, eshte e shenjte.
  Me pak presion per nje kauze te drejte, Rama ia doli te frenonte marrezine e Berishes per shembjen e Piramides. Pak me vone i njejti Ram, me argumenta te ngjashme shembi Teatrin. Nese kauzes se mbrojtjes se Piramides iu shkua deri ne fund, ajo e teatrit u tradhtua fillimisht nga vete artistet e me pas nga te njejtet militante/qytetare qe shqetesoheshin dikur per trashegimin e qytetit. Piramida qendroi e Teatri jo, qendrestaret e kauzes se pare nuk i bleu dot pushteti.
  Ja pra qe reagimi paska efikasitet pavaresisht se kush drejton. Prandaj i shoh te pavenda kritikat ndaj dikujt qe zgjedh rrugen e rrebelimit kundrejt nenshtrimit me pagese. Une personalisht ne do rast, kundra do lloj qeverie zgjedh opsionin e pare...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 18. #15

  Pr: Ti q n 25 prill shite votn pr 5 mij lek

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Serafim, kauza nuk shitet, eshte e shenjte.
  Me pak presion per nje kauze te drejte, Rama ia doli te frenonte marrezine e Berishes per shembjen e Piramides. Pak me vone i njejti Ram, me argumenta te ngjashme shembi Teatrin. Nese kauzes se mbrojtjes se Piramides iu shkua deri ne fund, ajo e teatrit u tradhtua fillimisht nga vete artistet e me pas nga te njejtet militante/qytetare qe shqetesoheshin dikur per trashegimin e qytetit. Piramida qendroi e Teatri jo, qendrestaret e kauzes se pare nuk i bleu dot pushteti.
  Ja pra qe reagimi paska efikasitet pavaresisht se kush drejton. Prandaj i shoh te pavenda kritikat ndaj dikujt qe zgjedh rrugen e rrebelimit kundrejt nenshtrimit me pagese. Une personalisht ne do rast, kundra do lloj qeverie zgjedh opsionin e pare...
  Ketu jame plotesisht dakort,qe kauza nuk shitet. Prishja e Teatrit eshte nje nga krimet me te medha te ketyre 30 viteve.

  Kauza e pare e votuesve demokrat ishte qe mbas 2017 duhet te kapnin me hu Lulzim Bashen,e mbasi ta pallonin mire Bashen ta fillonin pastaj me Berishen dhe gjithe te tjeret qe e mbeshtesnin. Atehere ti do shikoje qe as Rames dhe as qorrit Veliaj nuk do ti shkonte nder mend te prishte teatrin . Duke pasur si opozit Bashen Rama ka bere fare i ka dashur kokrra e qefit.
  Tani vime se kush i shiti kauzen,kauzen sot e kane shitur te gjithe ata votues qe nuk kapen me hu Bashen ne 2017 dhe qe sot pa pike turpi kane votuar prap PD e Bashes ! Pra ne te vertet kush ka votuar per kete opozite jane ata qe kane shitur voten,jane ata qe po mbajne Ramen tre mandate dhe po mbajne keta njerez qe kane ndertuar kete sistem.

Tema t Ngjashme

 1. 200 Mije leke per te mos e votuar PD
  Nga mitjuk n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 03-07-2013, 17:18
 2. Nga 1 Maji, jo me takse 10% per pagat nen 30 mije leke
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-04-2013, 11:28
 3. 1 mije leke ora, parkimi ne Tirane
  Nga shigjeta n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 158
  Postimi i Fundit: 24-08-2010, 18:16
 4. Profesori shet notn pr 10 mij lek
  Nga Cimo n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 26-08-2007, 06:07
 5. Si i shita dy fmijt e mi pr 500 mij lek
  Nga Davius n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 04-02-2006, 19:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •