Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  2

  Simboli q zgjidhni do t zbuloj nj mesazh shpirtror pr t ardhmen

  Shikoni simbolet, zgjidhni at q trheq m shum vmendjen tuaj. Ndiqni intuitn tuaj!

  Nse keni zgjedhur:


  Emri: 943B6524-2FA4-4965-B523-C94D01919C1E-768x464.jpg

Shikime: 636

Madhsia: 28.7 KB

  Nr. 1

  Esht koha t lm gjithka dhe ti besojm universit. N vend q t prpiqeni t luftoni at q sht, bni nj hap mbrapa dhe lreni veten t rrmbehet nga ritmi dhe rrjedha e jets. Tani ju krkohet t ndaloni s ecuri prpara dhe t pranoni momentin aktual dhe at q sht.

  Hapi tjetr do tju zbulohet kur t jeni t qet dhe t prqendruar n qllimin tuaj t vrtet. Shmangni marrjen e vendimeve t nxituara, meditoni dhe lini qetsin tju udhheq.

  Nr. 2

  Kufijt nuk jan t kqij nse ndrtohen me vetdije dhe me qllim t drejtuar. Esht koha q ju t vendosni disa nga kto kufij. Duke pasur kufij t qart, ju i jepni jets suaj strukturim dhe udhzime, t cilat jan pikrisht ato n t cilat duhet t prqendroheni tani.

  Ju duhet t prqendroheni n marrjen e prgjegjsis pr gjrat q nuk do t planifikohen dhe t ndaloni s humburi kohn dhe energjin tuaj mes njerzve dhe situatave q nuk i shrbejn m qllimit tuaj m t lart.

  Koha pr t br nj inventar, sado e frikshme t duket, do t jet aleati juaj m i madh tani. Esht gjithashtu koha perfekte pr t pastruar shtpin dhe pr t zvogluar rrmujat.

  Nr. 3

  Ju jeni n rrugn e duhur! Edhe nse gjrat nuk jan gjithmon t qarta pr ju, ky mesazh sht q tju tregoj se gjithka do t jet mir! Ju po ecni m lart tani, dhe megjithse mund t keni shum pyetje, Universi po ju bn t dini se jeni duke u udhhequr dhe kujdesur.

  Besoni se gjithka do t dal n mnyr t prsosur dhe n kohn hyjnore. Ju nuk keni nevoj t shqetsoheni pr t ardhmen ose t kaluarn, thjesht jini t pranishm n do koh dhe shikoni se si shpaloset magjia e jets suaj!

  Nse keni nj vendim t rndsishm pr t marr, dijeni se prgjigja pr vendimin tuaj do t jepet sot prmes nj mesazhi t sinkronizuar.

  Nr. 4

  Esht koha ta lm t kaluarn pas. Shum prej jush jan mbrthyer n at q ishte m shum se n t tashmen. Ndrsa sht e rndsishme t pendoheni dhe t merrni koh pr tu shruar, nuk ka asnj prfitim nga prsritja e t njjtave histori t vjetra pa pushim.

  Lreni t kaluarn atje ku sht dhe jetoni n t tashmen. Ju jeni thirrur t prfitoni nga momenti i tanishm dhe t bni at q mundeni. Fuqia sht n duart tuaja pr t ndryshuar t ardhmen dhe mnyra e vetme pr ta br at sht ta zhvendosni vetdijen tuaj n momentin e tanishm.

  Pr t liruar t kaluarn, provo ti besosh nj shoku, jepi vetes nj shans t fundit pr t lar emocionet e vjetra dhe m pas lshohu.

  Nr. 5

  Gjrat po ecin shpejt dhe sht koha pr t vendosur qllime dhe synime t reja! Jeta po ecn me nj ritm t prshpejtuar dhe duket se gjrat m n fund po marrin hov, far kohe e prsosur pr t vendosur qllime t reja pr kt kapitull t ri n jetn tuaj. Vazhdoni t krijoni mendimet dhe synimet tuaja pozitive. Mesazhi nga Universi sht i qart: prcaktoni qllimet tuaja tani sepse ato do t realizohen.

  Nr. 6

  Ju jeni shum t prqendruar n pjesn e jashtme n vend q t shikoni brenda. Thell n zemrn tuaj sht prgjigja pr t gjitha pyetjet tuaja, por nse nuk e qetsoni mendjen, si mund ti dgjosh ato?

  Koka juaj sht plot rrmuj dhe mendja juaj sht e hutuar, pastroni mendimet tuaja nga pjata pr nj moment dhe shikoni brenda. Meditoni, bni nj shtitje, qetsoni mendjen tuaj dhe lidhuni prsri me Hyjnoren.

  Fryma po ju krkon t krkoni prgjigje brenda vetes, n vend q t krkoni t dhna ose shenja t jashtme. Tani sht koha pr t qen n sinkron me Universin dhe me gjithka q ai ju drgon, dhe sht mnyra e vetme pr ta br veten tuaj t brendshme t reflektoj.

  Monitoroni mendimet tuaja sot, por prpiquni t mos i komprometoni ose gjykoni ato, kthehuni te vetja juaj qendrore dhe jini t vetdijshm se kur egoja juaj sht n rrezik./bota.al

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,887

  Pr: Simboli q zgjidhni do t zbuloj nj mesazh shpirtror pr t ardhmen

  Emri: 1070052_473848056050097_1126348347_n.jpg

Shikime: 67

Madhsia: 9.8 KB

  Pratika eshte emblema e Ananda Marges eshte njeri nga thesaret e vet, ne kete simbol rreflektohet ideologjia shpirterore e saj dhe eshte nje simbol qe permban me detaje kete ideologji shpirterore

  Trekendeshi me majen poshte perfaqeson konoshencen e kulluar,ndersa trekendeshi me majen larte perfaqeson aksionin punen veprimin , dielli i sapo lindur do te thote avancimin perparimin ,ndersa zvastika do te thote fitore,e permbledhur me pak fjale kur aksioni eshte i drejte dhe konoshenca eshte e drejte edhe fati apo destinacioni final eshte arritja e fitores dhe perfeksionit ne jete

  Ky eshte simboli ose Yantra e Anandamarges i quajtur edhe pratika qe do te thote embleme,pratika eshte perbere nga dy trekendesha te kryqezuar njeri nga te cilet eshte drejtuar me majen lart dhe tjetri me majen poshte kjo figure gjeometrike gjendet edhe ne anahata chakra dhe sipas shkences se tantra joges quhet edhe Satkona, ne qender gjendet nje diell qe po lind dhe ne qender te diellit gjendet nje zvastika

  Trekendeshi me majen poshte simbolizon zhvidhimin e brendshem dhe sforcimin ne meditim per te realizuar vetveten me te larte , trekendeshi me majen lart simbolizon aksionin punen apo sherbimin social pa interes kundrejt realitetit te jashtem apo mjedisit rrethues,te dy trekendeshat jane ne ekuliber perfekt kjo sepse per te bere progres nje person duhet te ekuilibroje apo te balancoje ne menyre perfekte jeten e bredshme shpirterore me realitetin e jashtem qe do te thote sherbim ndaj shoqerise dhe botes mbare

  Dielli i sapo lindur tregon progres dhe eshte rrezulltati i nje jete te balancuar te ekuilibruar , keshtu aspiranti shpirteror ecen me sukses drejt qellimit final ne jete qe eshte veterealizimi shpirteror dhe sherbim ndaj gjithe krijimit


  Fitorja shpirterore dhe vetrealizimi shpirteror eshte e treguar me zvastiken , SWASTIKA eshte nje fjale sanskrite qe do thote ne shqip TE KESH NJE EKZISTENCE TE PERKRYER NE MENYRE TE PERHERSHME ose TE JESH NE MENYRE PERFUNDIMTARE I LUMTUR kjo fjale perbehet nga bashkimi i dy fjaleve e para eshte SU qe do te thote i mire i perkryer dhe fjala tjeter eshte ASTI qe to te thote TE BEHESH ose TE JESH
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 15-05-2021 m 17:06

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 19-09-2012, 16:49
 2. Operacioni Hija, zbuloj nj rrjet t kontrabands me arm
  Nga Vicianum n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-03-2009, 15:53
 3. Katarsis shpirteror
  Nga Pratolini n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 05-10-2008, 18:49
 4. Tipi mashkullit qe te pelqen ? (Zbuloje )
  Nga WALCHIRIA n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 12-08-2007, 15:16
 5. Mbi atin shpirtror
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-08-2006, 19:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •