Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,819
  Postimet n Bllog
  3

  Familja Berisha nn hetim nga SPAK pr pastrim parash, prgatit kundrsulm t egr ndaj prokurorve!

  Emri: 1620804018_shkelzeniberishaargita770x470.jpg

Shikime: 178

Madhsia: 27.9 KB

  Frika nga veprimi i SPAK, rreziku i konfiskimit pasurive t paligjshme n emr t fmijve, arrestimi i mundshm i Shklzenit, Jamabrit dhe Argits pr pastrim parash, mashtrim me pasurin, falsifikime, korrupsion etj., e ka shtyr Berishn t mbaj fort Bashn n krye t PD dhe t marr n mbrojtje Ilir Metn, duke u pozicionuar kundr shkarkimit t tij.

  Dy investigime t Report Tv mbi korrupsionin madhor t Familjes Berisha dhe pastrimin e dyshuar t parave prmes investimit n pasuri t paluajtshme, kan vn lvizje SPAK-un.

  Pr her t par, Prokuroria e Posame po heton lvizjen e parave t Shklzenit pr ngritjen e fabriks s prpunimit t boronicave n Grdec, kamufluar me nj kredi 1.8 milion euro, e dyshuar si fiktive. I gjith investimi shkon mbi 3.5 milion euro, vler e cila nxjerr zbuluar Shklzenin, edhe pse n loj ka futur nj oligark, i cili po e financon me kontrata fiktive si kthim nderi ndaj Berishs, pr favorizimet kur ishte n pushtet.

  SPAK po heton ndrkoh edhe historin e rrmbimit t prons shtetrore ish-Klubi Partizani nga Sali Berisha, duke e kaluar n emrin e dhndrit. Mbi pronn e grabitur fal vjehrrit, dhndri Jamarbr Malltezi ka ngritur 18 kulla me vler dhjetra miliona euro, me burim t pajustifikuar.

  Investigimet e plota dhe t thelluara kan konfirmuar se n xhepat e Argits dhe Shklzenit kan shkuar parat e aferave t Sali Berishs me pasurit publike, gjat pushtetit t tij 2005-2013, me prfshirjen e klientve t ndryshm shqiptar dhe serb. Klientt kan marr favore nga qeveria Berisha, ndrsa n kmbim kan sajuar kontrata duke u dhn para Shlzenit dhe Argits.

  Pr her t par Sali Berisha ndien pafuqin e tij, pasi e sheh veten subjekt t drejtsis s re, t ciln e ka mallkuar dhe luftuar prej 6 vitesh, me n krah aleatin e tij, Ilir Metn.

  Frika nga veprimi i SPAK, rreziku i konfiskimit pasurive t paligjshme n emr t fmijve, arrestimi i mundshm i Shklzenit, Jamabrit dhe Argits pr pastrim parash, mashtrim me pasurin, falsifikime, korrupsion etj., e ka shtyr Berishn t mbaj fort Bashn n krye t PD dhe t marr n mbrojtje Ilir Metn, duke u pozicionuar kundr shkarkimit t tij.

  Me thellimin e hetimeve dhe trheqjen n drit t fijeve t pasurimit t Shklzenit, Argits dhe Jamarbrit, ndaj SPAK pritet t nis nj sulm i egr nga mediat n patronazhin e Familjes Berisha. Kshtu u veprua edhe pas hetimeve pr Grdecin dhe 21 Janarin, por tashm rrethanat kan ndryshuar. Parashikohet nj ver me ethe dhe m pas nj vjesht me atake paniku pr Familjen Berisha.

  K.T./Shqiptarja.com

 2. #2

  Pr: Familja Berisha nn hetim nga SPAK pr pastrim parash, prgatit kundrsulm t egr ndaj prokuro

  Kur u krijua Reforma ne Drejtesi nje nga shpegimet kryesore ishte "kapja e peshqeve te medhenj",me pak fjale si peshku me i madh paraqitej Ilir Meta. Ilir Meta jo qe nuk u kap por u be dhe president,kjo per te thene qe ne Shqiperi ndodh e kunderta e asaj qe arsyetohet per popullin.

  Dhe ne qofte se vertet do filloj nje sulm kunder familjes Berisha kundersulmi kunder prokurorise do vije nga Edi Rama dhe partia socialiste. Po te bjere nga pushteti Edi Rama atehere mundet te filloje vertet nje sulm kunder Berishes dhe te tjereve. Me kete fuqi qe ka sot Rama eshte nje garanci e plote edhe per Berishen.

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,819
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Familja Berisha nn hetim nga SPAK pr pastrim parash, prgatit kundrsulm t egr ndaj prokuro

  Saliu ka shume deme ne kurriz te popullit, heret a vone kjo do ndodhte po varet deri sa larg do coje ceshtja, sepse keta jane te lidhur me njeri tjetrin dhe i fshehin zullumet bashke.

 4. #4

  Pr: Familja Berisha nn hetim nga SPAK pr pastrim parash, prgatit kundrsulm t egr ndaj prokuro

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  Saliu ka shume deme ne kurriz te popullit, heret a vone kjo do ndodhte po varet deri sa larg do coje ceshtja, sepse keta jane te lidhur me njeri tjetrin dhe i fshehin zullumet bashke.
  Nga vitet 98 kur erdhi ne fuqi Fatos Nano populli e pyeste se perse nuk e denonin Sali Berishen per 97 ? Dhe Fatos Nano pergjigjej : " Ne do ta leme Sali Berishen si qen rrugesh dhe nuk do i japim sodisfaksionin qe ta denojme !" Dhe populli e besonte vertet,nuk e kuptonte qe Fatos Nano tallte tra.pin !

  Edhe kjo puna e sotme e hetimit ndaj Berishes eshte nje tallje tra.pi me popullin. Ky sistem eshte ndertuar i tille qe po u denua nje njeri i rendesishem prishet balanca dhe bie sistemi e jo me te denosh Berishen qe eshte krijuesi i ketij sistemi. Te denosh Berishen te hidhet ne fyt gjysma e partise socialiste.

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 52
  Postimi i Fundit: 07-07-2015, 16:22
 2. Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-03-2015, 12:44
 3. Zvicer-Nis hetimi pr pastrim parash ne banken me te madhe tregetare HSBC
  Nga benseven11 n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-02-2015, 05:40
 4. Banka e Vatikanit nn akuz pr pastrim parash
  Nga Explorer n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 25-09-2010, 11:45
 5. SHBA: Pastrim parash n Bankn Kombtare Shqiptare
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-03-2005, 11:11

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •