Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  PD: Qeveria Rama lvroi 125 milion euro pr 11 bashki dit para zgjedhjeve, SPAK asnj hetim

  PD: 125 milion euro transferta t pakushtzuara pr 11 bashki, SPAK asnj veprim pr hetimin e krimit zgjedhor

  Emri: WhatsApp-Image-2021-05-11-at-13.03.10-1-1140x570.jpg

Shikime: 366

Madhsia: 21.7 KB

  Prmes Jorida Tabakut, kandidatja q fitoi mandatin e deputetit, Partia Demokratike ka br nj tjetr denoncim n lidhje me zgjedhjet e 25 prillit. Individ pa asnj dmtim n shtpit e tyre nga trmeti, u futn sipas Tabakut n listat e prfituesve prmes nj zinxhiri VKM-sh dhe Vendimesh t Kshillave Bashkiak n 11 bashki, prfshir Tirann, Durrsin, Kavajn, Kamzn, Vorn, Lezhn, Lain, Kurbinin e Mirditn.

  ‘‘Shifra e prditsuar e transfertave t pakushtzuara t qeveris pr 11 bashki sht 124.4 milion euro t dedikuara vetm pr rindrtimin. Nga kto, 73 milion euro i jan dhn Bashkis s Tirans, rreth 12 milion euro Bashkis Durrs, 10.4 milion euro Kurbinit, 5.8 milion euro Kavajs, 4.8 milion euro Kamzs etj. T gjitha kto transferat jan miratuar dhe jan alokuar pas 1 Janarit 2021 duke shkelur Kodin Zgjedhor q e ndalon rreptsisht kt gjat 4 muajve t fundit prpara dats s zgjedhjeve”,-tha Tabaku.

  Sipas Tabakut, kto jan provat e nj prej operacioneve n shkall m t gjer t shndrrimit t shtetit n nj instrument n dor t makineris s deformimit t votes dhe shkrirjes s shtetit me Partin Socialiste. ”Pr kt krim ku jan prfshir nj zinxhir i gjat institucionesh nga Kshilli i Ministrave, Kshillat Bashkiak etj, akoma nuk sht ndrmarr nj veprim hetimor nga SPAK. Ndrkoh, dhjetra kallzime t Partis Demokratike pr krime zgjedhore n do qytet e do fshat t vendit vazhdojn t flen n sirtart e SPAK”,-tha m tej.

  Deklarata e plot

  Dit pas dite ne po publikojm gjithnj e m shum fakte, prova dhe t dhna pr vjedhjen m t madhe t zgjedhjeve n histori t kryer nga regjimi Rama-Doshi-Rakipi. Viktimat e ksaj masakre elektorale t kryer nga regjimi Rama-Doshi-Rakipi jan qytetart shqiptar.

  Nj jav m par, Partia Demokratike bri publike nj operacion n shkall t gjer t blerjes s vots duke prdorur fondet e rindrtimit. Sipas t dhnave t deriathershme, 40 milion euro ishin shprndar nga buxheti gjat muajve mars-prill pr ndrtimin e banesave individuale. Dmet n banesat individuale ishin rishikuar dhe rritur disafish n mnyr fiktive pr t influencuar votn e familjeve q prfituan. Individ pa asnj dmtim n shtpit e tyre u futn n listat e prfituesve prmes nj zinxhiri VKM-sh dhe Vendimesh t Kshillave Bashkiak n 11 bashki, prfshir Tirann, Durrsin, Kavajn, Kamzn, Vorn, Lezhn, Lain, Kurbinin e Mirditn.

  Sot ne po bjm publike nj prov disa her m t rnd nga ky operacion i manipulimit t zgjedhjeve me angazhimin n shkall t gjer t t gjitha institucioneve. Shifra e prditsuar e transfertave t pakushtzuara t qeveris pr kto 11 bashki sht 124.4 milion euro t dedikuara vetm pr rindrtimin. Nga kto, 73 milion euro i jan dhn Bashkis s Tirans, rreth 12 milion euro Bashkis Durrs, 10.4 milion euro Kurbinit, 5.8 milion euro Kavajs, 4.8 milion euro Kamzs etj. T gjitha kto transferat jan miratuar dhe jan alokuar pas 1 Janarit 2021 duke shkelur Kodin Zgjedhor q e ndalon rreptsisht kt gjat 4 muajve t fundit prpara dats s zgjedhjeve.

  Mijra familje prfituan rritje t vlers s dmit nga DS1 n DS2 e deri n DS5, duke u akorduar miliona e dhjetra miliona lek secils prej familjeve q prfituan nga ndryshimi i mass s dmit. Dhjetra VKM e VKB u miratuan nga 1 Janari 2021 deri m 25 prill pr t lejuar makinerin e manipulimit t ndikonte votn e qytetarve.

  Kto jan provat e nj prej operacioneve n shkall m t gjer t shndrrimit t shtetit n nj instrument n dor t makineris s deformimit t votes dhe shkrirjes s shtetit me Partin Socialiste. Pr kt krim ku jan prfshir nj zinxhir i gjat institucionesh nga Kshilli i Ministrave, Kshillat Bashkiak etj, akoma nuk sht ndrmarr nj veprim hetimor nga SPAK. Ndrkoh, dhjetra kallzime t Partis Demokratike pr krime zgjedhore n do qytet e do fshat t vendit vazhdojn t flen n sirtart e SPAK.

  Beteja jon do t zhvillohet n t gjitha frontet, mnyrat dhe mundsit q ekzistojn dhe prfundimi i saj do t jet i qart: prmbysja e regjimit Rama-Doshi-Rakipi dhe kthimi i Shqipris shqiptarve. Kjo betej nuk ka t bj me PD por me t ardhmen ton, fmijt tan, demokracin ton. Shqipria humbi pr shkak t masakrs elektorale Rama-Doshi-Rakipi. Detyra jon sht t qndrojm t vendosur dhe t luftojm fort pr kthimin e demokracis n vend. do shtje tjetr, m e rndsishme ose m pak e rndsishme, do t trajtohet vetm pasi t kemi shpalosur t gjith prmasat e masakrs elektorale dhe tjetrsimit t vullnetit t shqiptarve pr ndryshim nga Rama-Doshi-Rakipi.

  Koha Jon

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: PD: Qeveria Rama lvroi 125 milion euro pr 11 bashki dit para zgjedhjeve, SPAK asnj hetim

  Mbi 120 mln euro jan prdorur nga buxheti shtetit pr t bler votn nga qytetart n 4 muajt e par te vitit,...

  Posted by Jorida Tabaku on Sunday, May 9, 2021

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: PD: Qeveria Rama lvroi 125 milion euro pr 11 bashki dit para zgjedhjeve, SPAK asnj hetim

  Foto e mesazhit me numrat ne FB:

  Emri: Screen Shot 2021-05-11 at 12.45.07 PM.jpg

Shikime: 361

Madhsia: 53.3 KB

Tema t Ngjashme

 1. BE: Asnj euro pr kllaunin e shqiptarve Edi Rama n Trieste
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-07-2017, 12:14
 2. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-08-2015, 01:48
 3. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-03-2015, 15:39
 4. Mitingu i PS, tension dy dite para zgjedhjeve
  Nga Kaoni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 27-06-2009, 06:36
 5. Qeveria urdhr: Drita 24 or, 1 jav para zgjedhjeve
  Nga brooklyn n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 15-02-2007, 18:35

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •