Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,913

  Zbulim i madh pr shqiptart dhe t vrtetat kombtare..  Zbulim i madh pr shqiptart dhe t vrtetat kombtare... Si qndron e vrteta? - Gjurm Shqiptare
  May 8, 202

  Programi "Gjurm Shqiptare" prfshin nj audience t t gjitha moshave. Prfshirja e temave historike, zbulimi i zonave t ndryshme, brenda dhe jasht Shqipris, promovimi i pjesve t fjetura, shpalosja e kulturs, trashgimis, ndrthurur me t sotmen bn q audienca e prthithur t jet e konsiderueshme dhe gjithprfshirse. Nj pjes e temave historike apo edhe e zonave q trajtohen n Gjurm Shqiptare nuk njihen ose jan trajtuar prciptazi n historiografin shqiptare.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,913

  Pr: Zbulim i madh pr shqiptart dhe t vrtetat kombtare..  Zbulimi i madh pr historin SHQIPTARE! Pjesa e dyt - Gjurm Shqiptare
  15 maj 2021

  N dokumentarin e fundit zbuluam nj shpell t tejmbushur me eshtra njerzore...
  Askush nuk dinte m par pr t... Kemi t bjm me njē vend unikal, q nuk i ngjan asnj tjetri t zbuluar m par n Shqipri...
  far sht ky vend i fshehur pas kthinave t rrezikshme n thellsi t malit ?
  Pr t marr prgjigje ne organizuam nj grup arkeologsh t cilt do ti drejtojm pr n kt shpell....
  Cilat do t jen prgjigjet e tyre ?
  Kujt i prkasin kto eshtra dhe cili sht datimi i tyre ?
  Nj krkim i jashtzakonshm...
  far kemi zbuluar ?

  Programi "Gjurm Shqiptare" prfshin nj audience t t gjitha moshave. Prfshirja e temave historike, zbulimi i zonave t ndryshme, brenda dhe jasht Shqipris, promovimi i pjesve t fjetura, shpalosja e kulturs, trashgimis, ndrthurur me t sotmen bn q audienca e prthithur t jet e konsiderueshme dhe gjithprfshirse. Nj pjes e temave historike apo edhe e zonave q trajtohen n Gjurm Shqiptare nuk njihen ose jan trajtuar prciptazi n historiografin shqiptare.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,913

  Pr: Zbulim i madh pr shqiptart dhe t vrtetat kombtare..  rmShqiptare #TopChannel
  Pasuria e rrall SHQIPTARE q krkon gjith bota. Titra anglisht - Gjurm Shqiptare
  Jun 12, 2021


  Top Channel Albania
  s
  Ne muzen historik kombetar ne Tirane, ndodhet nje objekt mjaft i veante, i cili daton ne shekujt III - II para eres sone....

  Ai eshte zbuluaar gjate germimeve te kryera ne qytetin e lashte te Apollonise dhe sipas arkeologeve personifikon lumin Vjose…
  Vjosa jo me kot gjat lashtsis, konsiderohej si nj lum i shenjt, gjat rrjedhs s saj, u ndrtuan qytete, u ngritn mite, u zhvilluan beteja shum t mdha, aq sa hera hers prgjat ktyre zonave duket sikur do t ndjesh ende hapat e ushtrive t shumta q kan kaluar ktejmi. Nj rrugetim i jashtzakonshm... Fakte, t dhna e dokumenta... vende arkeologjike, mite e legjenda...

Tema t Ngjashme

 1. Zbulim i madh pr zgjidhjen e misterit t Stonhenxhit
  Nga fegi n forumin Historia botrore
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 24-02-2019, 16:16
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-02-2017, 10:49
 3. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-08-2012, 09:24
 4. Zbulim i madh arkeologjik ne Prespe
  Nga brooklyn2007 n forumin Arkeologji/antropologji
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 23-01-2008, 06:49
 5. Shqiptaret dhe festat kombetare :
  Nga Kryeplaku n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-12-2004, 06:49

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •