Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,540

  PD: Benet Beci, n krye t skems kriminale t blerjes s votave n Puk

  Denoncimi i PD-s: Benet Beci, n krye t skems kriminale t blerjes s votave n Puk

  Enkelejd Alibeaj ka dal n nj deklarat nga selia blu, ku ka denoncuar sipas tij skemn kriminale t blerjes s votave nga ajo q e quan aleanca Rama-Doshi.
  Alibeaj thot se edhe pse kan br nj kallzim n organet e drejtsis prpara zgjedhjeve, SPAK nuk ka br asgj pr t ndaluar blerjen e votave dhe tani hesht.
  Ai i prmend me emra t gjith eksponentt e PS-s dhe PSD-s q sipas tij kan marr pjes n kt skem kriminale.

  DEKLARATA E ALIBEAJT

  Zgjedhjet e 25 Prillit nuk ishin t lira, t ndershme dhe demokratike. N 25 prill ishte finalizimi i ekzekutimit t planit pr t qendruar n pushtet prmes blerjes s votave nga aleanca Rama-Doshi.
  Partia Demokratike e ka denoncuar kt plan n organet e drejtsis prpara zgjedhjeve, por SPAK nuk bri asgj pr ta ndaluar masakrn e blerjes s votave.
  N 16 prill kemi kallzuar n Prokurorin e Posame Antikorrupsion krimin elektoral t blerjes s votave n zonn e Puks nga njerzit e Edi Rams dhe vet Tom Doshi.
  Benet Beci, kandidat i Partis Socialiste n qarkun e Shkodrs, Tom Doshi, kryetar i Partis Socialdemokrate dhe kandidat n kt qark, Mark Frroku, ish deputet aleat i Rams, me rekorde kriminale, Gjon Gjonaj, Kryetar i Bashkis Puk dhe disa npuns t tjer dhe persona privat kan vepruar si bashku si nj grup i struktuar kriminal pr blerjen e vots me 100 euro pr person n zonn e Puks.
  Ne kemi vn n dijeni SPAK se n krye t skems kriminale qendron Benet Beci, i cili ka angazhuar n zonn e Puks Mark Frrokun dhe gjith lidhjet e tij kriminale, t prdorura q nga zgjedhjet e vitit 2013.
  SPAK nuk bri asgj, megjithse ishte n dijeni se:
  N Gjergjan t Puks, Mark Frroku ka organizuar familjen Luka pr blerjen e votave,
  N Rrap antar t familjes Lasku,
  N Qerret administratorin e njsis Martin Prdedaj,
  N Qelz ka angazhuar pr blerjen e votave Administratorin e Njsis, Florin Kolaj, kshilltarin bashkiak Arben Guga dhe shoferin e kryetarit t Bashkis Puk, Sokol Frroku.
  N qytetin e Puks, ka patur disa pika shprndarje t parave pr blerjen e vots, kryesisht lidhje familjare t Mark Frrokut apo punonjs n pronat e kryebashkiakut t Puks, Gjon Gjoni.
  N Fierz skema kriminale e blerjes s votave sht drejtuar nga Benet Beci, n cilsin e Drejtorit t KESH-it dhe nga Vasil Musliu, Drejtor i Hidrocentralit n Fierz.
  N Fush Arrz, skema kriminale e blerjes s votave dhe e shprndarjes s parave organizohet nga vet Tom Doshi.
  Pr t gjitha kto informacione SPAK sht vn n dijeni dhe ka heshtur. Nse do t kishte br detyrn, do t kishte zbuluar se pikrisht n kt zon, pak or zgjedhjeve, policia ka kapur n flagranc nj furgon t Partis Socialiste, q shprndante para dhe sht urdhruar nga eprort ta liroj menjher.
  T vrtetat e masakrs elektorale t 25 prillit nuk do t shkojn dm. Si prfaqsues t shumics s shqiptarve q duan nj Shqipri jo peng t krimit, ne kemi pr detyr t ojm deri n fund betejn e prbashkt pr rikthimin e demokracis dhe rrzimin e rregjimit Rama-Doshi-Rakipi.
  @Albo Vini ska vdk akoma
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 05-05-2021 m 09:01
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-01-2021, 17:35
 2. Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 04-07-2017, 09:38
 3. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-06-2017, 21:30
 4. Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 08-11-2016, 11:43
 5. Gjok Beci
  Nga Albo n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-07-2013, 15:24

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •