Rrfehet legjenda e humorit shkodran, Besnik inari: M shum buk, m shum kultur pr popullin shqiptar!

Emri:  cinarii.jpg

Shikime: 477

Madhsia:  22.8 KB

Legjenda e humorit shkodran, Besnik inari, erdhi n nj rrfim pr Fitstation me enkuela Hasn, n News24, pr jetn pas largimit nga teatri Migjeni n Shkodr. Besniku nuk ngurroi t jepte kshilla pr aktort e rinj t humorit n Shqipri.

Un shoh shum pak humor tani. T gjith jan shum t mir, ka t talentuar, por doza e banalitetit sht pak e tepruar. Edhe ne kemi e kemi prdorur n kohn ton, por fjal me dy kuptime. Humori shkodran nuk e toleron banalitetit.

Nj tjetr gj q doja t theksoja sht mungesa e shkrimeve, aktort e rinj t humorit nuk shkruajn vet, dhe gjat do jetojn vetm ata q arrijn ti bjn shkrimet vet- u shpreh inari

I pyetur pr aktualitetin politik n vend aktori nuk i kurseu kritikat duke dhn dhe nj mesazh pr politikn n vend.

sht mrzitur shum populli, nuk duron dot m. Mbaruan zgjedhjet, rri bj opozit tani, prit 2 vjet dhe nse sja del jep dorheqjen.

Por akoma se kemi ne si vend kulturn e formimit t shtetit. Dua ta mbyll kt bisede me nj mesazh: M shum buk, m shum kultur pr popullin shqiptar- u shpreh inari.Balkanweb