Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,830
  Postimet nė Bllog
  17

  PS nis procedurat pėr shkarkimin e Presidentit Meta

  PS nis procedurat pėr shkarkimin e Presidentit Meta, ja SMS-ja qė mbėrriti nė celularėt e deputetėve socialistė

  Emri: ilir-meta-7.jpg

Shikime: 630

Madhėsia: 24.3 KB

  TIRANĖ
  Teksa Presidenti Ilir Meta tha se do tė vijojė tė qėndrojė nė Presidencė deri mė 24 korrik 2022, Partia Socialiste ka nisur procedurat pėr shkarkimin e tij.

  “BalkanWeb” mėson se sot ka mbėrritur njė mesazh nė celularėt e deputetėve socialistė, ku thuhet mes tė tjerash se PS ka vendosur tė iniciojė procedurėn e shkarkimit tė Presidentit.

  “Tė dashur kolegė, bazuar ne disa shkelje tė rėnda tė Kushtetutės sipas parashikimeve tė nenit 90, nga ana e Presidentit Ilir Meta pėrpara dhe gjatė fushatės zgjedhore, nė konsultim me Kryesine e Grupit Parlamentar kemi vendosur te iniciojmė Procedurėn e Shkarkimit tė Presidentit tė Republikės. Pėr ketė qellim ju lutem siguroni prezencėn tuaj pranė Zyrės se Grupit Parlamentar pėr tė firmosur propozimin pėr shkarkimin e presidentit”, thuhet nė mesazh.  Balkanweb

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,467

  Pėr: PS nis procedurat pėr shkarkimin e Presidentit Meta

  Kjo loje e PS sikur gjasme duan te shkarkojne Meten eshte nje nga keto lojrat 30 vjeēare qe te bejne ta urresh politiken shqiptare. Vetem per keto lojra njerezit ne ate vend nuk duhet ti votojne.

  Kjo qe po bejne socialistet dhe Rama eshte vetem nje ndihme qe po i japin Metes per ta forcuar sadopak mbas humbjes,pra e bejne gjasme faktor opozite. Ata e dine shume mire qe Meta eshte e pamundur te shkarkohet por luajne me delet llogoriste ;ata te PS thone "sa mire ja bejne",ndersa ata opozitaret "hidhen te mbrojne Presidentin nga Rama ".

  Kane 30 vjet qe bejne sikur bejne lufte me njeri-tjetrin kur ne fakt bejne vetem pazare qe ta shpifin,dhe nuk eshte ēudi qe idene e pseudo-shkarkimit Rames per Meten t'ja kete dhene Berisha.

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,305
  Postimet nė Bllog
  7

  Pėr: PS nis procedurat pėr shkarkimin e Presidentit Meta

  Meten doni apo sdoni e denoi populli dhe njerez te tille qe kane 30 vjet e kusur i bejne dem ketij vendi, duhen zhdukur nga politika fare. Jane e duan te vazhdojne te jene pengese e popullit per interesa personale..

  Kesaj radhe, ska mbrapa per nje plere te tille.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,467

  Pėr: PS nis procedurat pėr shkarkimin e Presidentit Meta

  Citim Postuar mė parė nga Neteorm Lexo Postimin
  Meten doni apo sdoni e denoi populli dhe njerez te tille qe kane 30 vjet e kusur i bejne dem ketij vendi, duhen zhdukur nga politika fare. Jane e duan te vazhdojne te jene pengese e popullit per interesa personale..

  Kesaj radhe, ska mbrapa per nje plere te tille.
  Do mjaftojne vetem 3-4 drejtore qe patjeter do t'ja japi neser Rama (jo drejtoret ne vetvete por ideja qe LSI-ja fillon e puneson) dhe LSI-ja do kthehet prape force e rendesishme,sepse Lsi-ja jo vetem mban ne kembe sistemin por mbi te gjitha eshte edhe rrufepritesja e sistemit

  Per politikanet dhe shume njerez te korruptuar Meta eshte nje aset,eshte i pazevendesueshem. Eshte ai qe i del perballe nderkombetareve,eshte ai qe i doli perballe Lu-se (ambasadorit amerikan me intervisten ku kryeprokurori e akuzonte ambasadorin amerikan per korrupsion),dhe per kete u shperblye me Presidencen,sepse shikohej dhe shikohet si garanci per sistemin.
  Politika e tanishme shqiptare ka nevoje jetike per njerez te forte si Meta,Berisha,Ruci,Rama,tek keta vetem ata shikojne shpetimin dhe garancite per te ardhmen. E mban mend teorite se reforma ne drejtesi do fuste Meten ne burg,dhe ne fakt u miratua reforma ne drejtesi dhe Meta perfundoj President ! Si shpegohet kjo presidence kur populli e deshte ne burg ?! Meta nuk eshte budalla qe ndryshon daten e zgjedhjeve apo qe thote qe do presim duart,por e di qe si socialistet si demokratet per kete e zgjodhen president.

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,830
  Postimet nė Bllog
  17

  Pėr: PS nis procedurat pėr shkarkimin e Presidentit Meta

  PS po mundohet te fshehi krimin elektoral te vjedhjes se mandateve te LSI, duke i kthyer votat e tyre ne vota te pavlefshme. 80% e gjithe votave te pavlefshme, sipas vezhguesve, ishin vota te hedhura per LSI dhe partite e tjera opozitare te reja. 83,000 vota ta pavlefshme prodhojne 8 mandate deputetesh, nje mandat 10.000 vota. Dhe kjo do te sillte permbysjen e rezultatit zgjedhor qe Rama e ka cilesuar si "fitore". 4 mandate te PS + 3 mandate te PSD = 7 mandate. Nese 7 mandate ndryshojne duart ne procesin e kontestimit te votave nga partite politike ne KQZ, socialistet e Rama e gjejne veten ne opozite.

  Kjo eshte nje perpjekje e Rames per te larguar vemendjen e mediave dhe shqiptareve nga krimi elektoral i 25 prillit. Hajde flasim per Ilir Meten dhe jo per 83,000 vota te pavlefshme ne gjithe Shqiperine.

  Albo

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,830
  Postimet nė Bllog
  17

  Pėr: PS nis procedurat pėr shkarkimin e Presidentit Meta


 7. #7
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,305
  Postimet nė Bllog
  7

  Parlamenti shkarkon Presidentin Ilir Meta

  Maxhoranca parlamentare ka votuar pro shkarkimit tė Ilir Metės nga posti i Presidentit tė Republikės. Nė votim kanė marrė pjesė 114 deputetė, pasi nga 122 deputetė kanė munguar shtatė prej tyre. Nga kėta 104 deputetė votuan pro, 7 deputetė kundėr dhe 3 abstenim.


  Fjalėn e fundit pėr shkarkimin e Presidentit Ilir Metėn do ta thotė Gjykata Kushtetuese. Kujtojmė se deputetėt qė nuk ishin tė pranishėm nė sallė pėr tė votuar ishin: Ambra Borova, Rudina Hajdari, Enada Koēiraj, Korab Lita, Jetmira Rraboshta, Olta Xhaēka dhe Fidel Ylli.

  Pak mė herėt me 104 vota pro, 7 kundėr, 2 abstenim dhe 1 fletė votimi qė ishte e pavlefshme, Parlamenti miratoi raportin pėrfundimtar tė Komisionit Hetimor.

  Plot 16 shkelje kushtetute i gjeti komisioni hetimor presidentit Ilir Meta, duke i propozuar parlamentit shkarkimin.

  Nga ky hetim komisioni hetimor thekson se presidenti Ilir Meta u kthye nė frymėzues tė dhunės duke shkelur nenin 88 tė kushtetutės si dhe atė 98 duke u pėrfshirė nė fusharė elektorale. Pjesė e provave tė renditura nė raport ėshtė edhe konkluzioni paraprak i monitorimit tė zgjedhjeve tė 25 Prillit nga OSBE-ODIHR, pėr tė faktuar pėrfshirjen e kreut tė shtetit nė fushatė elektorale.

  Komisioni mbėrriti edhe nė pėrfundimin se presidenti pėrmes disa shkresave ndėrhyri nė punėn e institucioneve tė pavarura.

  Shkeljet e kushtetutės nga presidenti komisioni hetimor nė raportin final thotė se janė konsumuar gjatė 19 intervistave televizive, 9 deklaratave, 45 postimeve nė Facebook dhe shkresave dėrguar institucioneve./topchannel.tv

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,830
  Postimet nė Bllog
  17

  Pėr: PS nis procedurat pėr shkarkimin e Presidentit Meta

  Po cfare presin keta socialistat tani? Per te shkarkuar e shkarkuan. Nuk e nxjerrin dot Ilir Meten nga presidenca?

  O shoku Rama!

  Dergoi ato fandromat dhe rrafshoje edhe presidencen si "ndertim pa leje", ashtu sic bere me Teatrin. Dhe keshtu edhe Ilir Meten e nxjerr nga presidenca, edhe i bie qe te ndertosh nje presidence te re, si ato zhgaravinat qe nxorre ne ekspozite ne Berlin.

  Nuk ka lezet keshtu. Do mendojne socialistet qe e kemi kryeminstrin "dem pa koq."

  Albo

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,830
  Postimet nė Bllog
  17

  Pėr: PS nis procedurat pėr shkarkimin e Presidentit Meta

  Fati i Ilir Metės nė Gjykatėn Kushtetuese, vendimi mė 18 janar

  Emri: auto_ilir-meta-kushtetuta1567953472.jpg

Shikime: 54

Madhėsia: 28.4 KB

  Fati i Ilir Metės nė Gjykatėn Kushtetuese, do tė vendoset me datė 18 janar, ku do tė gjykohet vendimi i Kuvendit pėr shkarkimin e tij. Qė Meta tė shkarkohet nga detyra, duhet tė votojnė pro vendimit tė paktėn 5 anėtarė tė Gjykatės Kushtetuese. Gjykata ka aktualisht 7 anėtarė nga 9 qė duhet tė kishte.

  Koha Jone

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,830
  Postimet nė Bllog
  17

  Pėr: PS nis procedurat pėr shkarkimin e Presidentit Meta

  O kryeēobani Rama!

  Me leje, njė pyetje kemi ne qytetarėt e panxėnė pėr lartmadhėninė e Transilvanisė:

  - Sikur Gjykata Kushtetuese tė dali e thotė nė 18 janar qė presidenti Ilir Meta ėshtė njė president i shkarkuar nga detyra, si i bėhet halli pėr ministrat e qeverisė tuaj qė u pėrbetua tek njė president i shkarkuar nga detyra? A i bie qė edhe qeveria juaj tė jetė automatikisht njė qeveri e paligjshme dhe vetėshkarkuar?

  Me det, halli qė na zuri. Pse nuk thua ti qė nė duhen 300 milion euro tė tjera borxh qė tė blejmė votat e shqiptarėve nė zgjedhjet e parakohshme.

  Mbase ėshtė mė lirė qė tu themi atyre gjykatėsve qe ta lėnė Liken rehat e tė dalin e tė thonė qė presidenti nga Skrapari ėshtė president me ko.e. Tani do dalin e tallen ca ne Internet pėr Kryeēobanin pa ko.e. Por nuk na prishin punė talljet ne. Qentė le tė lehin, eurot e korrupsionit me fondet e qeverise shqiptare shkojnė pėrpara!

Tema tė Ngjashme

 1. Procedurat pėr tė filluar njė biznes tė ri ne Shqiperi
  Nga shigjeta nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-12-2012, 22:33
 2. procedurat e studimit ne itali
  Nga gaby94 nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 07-06-2012, 16:32
 3. Studimet nė Itali: vėshtirėsohen procedurat
  Nga zeus nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 27-04-2008, 07:20
 4. Kuvendi voton shkarkimin e kryeprokurorit Sollaku, Topi e dekreton shkarkimin
  Nga ClaY_MorE nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 107
  Postimi i Fundit: 23-11-2007, 10:19
 5. Proēedurat e reja pėr studime nė Itali
  Nga Kryeplaku nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-05-2005, 06:31

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •