Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,166
  Postimet n Bllog
  3

  PS nis procedurat pr shkarkimin e Presidentit Meta

  PS nis procedurat pr shkarkimin e Presidentit Meta, ja SMS-ja q mbrriti n celulart e deputetve socialist

  Emri: ilir-meta-7.jpg

Shikime: 249

Madhsia: 24.3 KB

  TIRAN
  Teksa Presidenti Ilir Meta tha se do t vijoj t qndroj n Presidenc deri m 24 korrik 2022, Partia Socialiste ka nisur procedurat pr shkarkimin e tij.

  BalkanWeb mson se sot ka mbrritur nj mesazh n celulart e deputetve socialist, ku thuhet mes t tjerash se PS ka vendosur t inicioj procedurn e shkarkimit t Presidentit.

  T dashur koleg, bazuar ne disa shkelje t rnda t Kushtetuts sipas parashikimeve t nenit 90, nga ana e Presidentit Ilir Meta prpara dhe gjat fushats zgjedhore, n konsultim me Kryesine e Grupit Parlamentar kemi vendosur te iniciojm Procedurn e Shkarkimit t Presidentit t Republiks. Pr ket qellim ju lutem siguroni prezencn tuaj pran Zyrs se Grupit Parlamentar pr t firmosur propozimin pr shkarkimin e presidentit, thuhet n mesazh.  Balkanweb

 2. #2

  Pr: PS nis procedurat pr shkarkimin e Presidentit Meta

  Kjo loje e PS sikur gjasme duan te shkarkojne Meten eshte nje nga keto lojrat 30 vjeare qe te bejne ta urresh politiken shqiptare. Vetem per keto lojra njerezit ne ate vend nuk duhet ti votojne.

  Kjo qe po bejne socialistet dhe Rama eshte vetem nje ndihme qe po i japin Metes per ta forcuar sadopak mbas humbjes,pra e bejne gjasme faktor opozite. Ata e dine shume mire qe Meta eshte e pamundur te shkarkohet por luajne me delet llogoriste ;ata te PS thone "sa mire ja bejne",ndersa ata opozitaret "hidhen te mbrojne Presidentin nga Rama ".

  Kane 30 vjet qe bejne sikur bejne lufte me njeri-tjetrin kur ne fakt bejne vetem pazare qe ta shpifin,dhe nuk eshte udi qe idene e pseudo-shkarkimit Rames per Meten t'ja kete dhene Berisha.

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,818
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: PS nis procedurat pr shkarkimin e Presidentit Meta

  Meten doni apo sdoni e denoi populli dhe njerez te tille qe kane 30 vjet e kusur i bejne dem ketij vendi, duhen zhdukur nga politika fare. Jane e duan te vazhdojne te jene pengese e popullit per interesa personale..

  Kesaj radhe, ska mbrapa per nje plere te tille.

 4. #4

  Pr: PS nis procedurat pr shkarkimin e Presidentit Meta

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  Meten doni apo sdoni e denoi populli dhe njerez te tille qe kane 30 vjet e kusur i bejne dem ketij vendi, duhen zhdukur nga politika fare. Jane e duan te vazhdojne te jene pengese e popullit per interesa personale..

  Kesaj radhe, ska mbrapa per nje plere te tille.
  Do mjaftojne vetem 3-4 drejtore qe patjeter do t'ja japi neser Rama (jo drejtoret ne vetvete por ideja qe LSI-ja fillon e puneson) dhe LSI-ja do kthehet prape force e rendesishme,sepse Lsi-ja jo vetem mban ne kembe sistemin por mbi te gjitha eshte edhe rrufepritesja e sistemit

  Per politikanet dhe shume njerez te korruptuar Meta eshte nje aset,eshte i pazevendesueshem. Eshte ai qe i del perballe nderkombetareve,eshte ai qe i doli perballe Lu-se (ambasadorit amerikan me intervisten ku kryeprokurori e akuzonte ambasadorin amerikan per korrupsion),dhe per kete u shperblye me Presidencen,sepse shikohej dhe shikohet si garanci per sistemin.
  Politika e tanishme shqiptare ka nevoje jetike per njerez te forte si Meta,Berisha,Ruci,Rama,tek keta vetem ata shikojne shpetimin dhe garancite per te ardhmen. E mban mend teorite se reforma ne drejtesi do fuste Meten ne burg,dhe ne fakt u miratua reforma ne drejtesi dhe Meta perfundoj President ! Si shpegohet kjo presidence kur populli e deshte ne burg ?! Meta nuk eshte budalla qe ndryshon daten e zgjedhjeve apo qe thote qe do presim duart,por e di qe si socialistet si demokratet per kete e zgjodhen president.

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,166
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: PS nis procedurat pr shkarkimin e Presidentit Meta

  PS po mundohet te fshehi krimin elektoral te vjedhjes se mandateve te LSI, duke i kthyer votat e tyre ne vota te pavlefshme. 80% e gjithe votave te pavlefshme, sipas vezhguesve, ishin vota te hedhura per LSI dhe partite e tjera opozitare te reja. 83,000 vota ta pavlefshme prodhojne 8 mandate deputetesh, nje mandat 10.000 vota. Dhe kjo do te sillte permbysjen e rezultatit zgjedhor qe Rama e ka cilesuar si "fitore". 4 mandate te PS + 3 mandate te PSD = 7 mandate. Nese 7 mandate ndryshojne duart ne procesin e kontestimit te votave nga partite politike ne KQZ, socialistet e Rama e gjejne veten ne opozite.

  Kjo eshte nje perpjekje e Rames per te larguar vemendjen e mediave dhe shqiptareve nga krimi elektoral i 25 prillit. Hajde flasim per Ilir Meten dhe jo per 83,000 vota te pavlefshme ne gjithe Shqiperine.

  Albo

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,166
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: PS nis procedurat pr shkarkimin e Presidentit Meta


 7. #7
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,818
  Postimet n Bllog
  3

  Parlamenti shkarkon Presidentin Ilir Meta

  Maxhoranca parlamentare ka votuar pro shkarkimit t Ilir Mets nga posti i Presidentit t Republiks. N votim kan marr pjes 114 deputet, pasi nga 122 deputet kan munguar shtat prej tyre. Nga kta 104 deputet votuan pro, 7 deputet kundr dhe 3 abstenim.


  Fjaln e fundit pr shkarkimin e Presidentit Ilir Metn do ta thot Gjykata Kushtetuese. Kujtojm se deputett q nuk ishin t pranishm n sall pr t votuar ishin: Ambra Borova, Rudina Hajdari, Enada Koiraj, Korab Lita, Jetmira Rraboshta, Olta Xhaka dhe Fidel Ylli.

  Pak m hert me 104 vota pro, 7 kundr, 2 abstenim dhe 1 flet votimi q ishte e pavlefshme, Parlamenti miratoi raportin prfundimtar t Komisionit Hetimor.

  Plot 16 shkelje kushtetute i gjeti komisioni hetimor presidentit Ilir Meta, duke i propozuar parlamentit shkarkimin.

  Nga ky hetim komisioni hetimor thekson se presidenti Ilir Meta u kthye n frymzues t dhuns duke shkelur nenin 88 t kushtetuts si dhe at 98 duke u prfshir n fushar elektorale. Pjes e provave t renditura n raport sht edhe konkluzioni paraprak i monitorimit t zgjedhjeve t 25 Prillit nga OSBE-ODIHR, pr t faktuar prfshirjen e kreut t shtetit n fushat elektorale.

  Komisioni mbrriti edhe n prfundimin se presidenti prmes disa shkresave ndrhyri n punn e institucioneve t pavarura.

  Shkeljet e kushtetuts nga presidenti komisioni hetimor n raportin final thot se jan konsumuar gjat 19 intervistave televizive, 9 deklaratave, 45 postimeve n Facebook dhe shkresave drguar institucioneve./topchannel.tv

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,166
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: PS nis procedurat pr shkarkimin e Presidentit Meta

  Po cfare presin keta socialistat tani? Per te shkarkuar e shkarkuan. Nuk e nxjerrin dot Ilir Meten nga presidenca?

  O shoku Rama!

  Dergoi ato fandromat dhe rrafshoje edhe presidencen si "ndertim pa leje", ashtu sic bere me Teatrin. Dhe keshtu edhe Ilir Meten e nxjerr nga presidenca, edhe i bie qe te ndertosh nje presidence te re, si ato zhgaravinat qe nxorre ne ekspozite ne Berlin.

  Nuk ka lezet keshtu. Do mendojne socialistet qe e kemi kryeminstrin "dem pa koq."

  Albo

Tema t Ngjashme

 1. Procedurat pr t filluar nj biznes t ri ne Shqiperi
  Nga shigjeta n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-12-2012, 22:33
 2. procedurat e studimit ne itali
  Nga gaby94 n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 07-06-2012, 16:32
 3. Studimet n Itali: vshtirsohen procedurat
  Nga zeus n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 27-04-2008, 07:20
 4. Prgjigje: 107
  Postimi i Fundit: 23-11-2007, 10:19
 5. Proedurat e reja pr studime n Itali
  Nga Kryeplaku n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-05-2005, 06:31

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •