Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Vlonjati: Kan paguar 15,000 euro pr t m vrar, policia nuk m mbron jetn

  Denoncimi shokues i vlonjatit n Fiks Fare: Kan vendosur 15 mij euro shprblim pr kokn time

  Emri: Still0429_00011-2-1024x576.jpg

Shikime: 154

Madhsia: 20.1 KB

  Fiks Fare denoncoi mbrmjen e s enjtes nj skandal n qytetin e Vlors, ku nj person krkoi ndihmn e emisionit investigativ pasi policia lokale nuk vepronte.

  N datn 12 prill 2021, n banesn e z.Artan Xhelili n qytetin e Orikumit n Vlor shprtheu nj sasi lnde eksplozivi. N t njjtn dat, Xhelili i vuri n dispozicion policis regjistrimin midis porositsit dhe vrassit me pages. Por, policia nuk e rimori n pyetje apo t mbronte banesn.

  I jam drejtuar emisionit Fiks Fare pr nj problem q m ka ndodhur me nj person ktu. Ka ofruar 10 mij euro pr t m vrar mua. Do me do lloj mnyr pr t m vrar. Pas ksaj oferte, pas 4 ditsh, m sht vn tritol n dern e shtpis, thot Artan Xhelili. M tej vijon se, po at dit, i ka vn n dispozicion Policis s Vlors nj prov pr autorin.

  Kam dorzuar n polici nj iniizim ku R.K i ofron dikujt 10 mij euro pr t m vrar mua dhe 5 mij euro pr t vrar dik tjetr. Kaloi nj koh e gjat dhe policia spo merr masat e duhura pr kt problem pr t arrestuar kt person vijon ai, ndrsa saktson se aktualisht ndodhet me masn e siguris arrest shtpie.

  Personi q ka marr ofertn ka ardhur n shtpin time dhe m kan thn se filani ka ofruar 10 mij euro pr t m vrar. Nuk e besova dhe e kam pajisur me nj regjistrues. M tha po dhe ka shkuar te porositsi. E futa vet n inizim. E takoi dhe mbasi kishte marr ofertn erdhi dhe m solli inizimin thot m tej denoncuesi.

  Sipas tij, dorzimin e ktyre inizimeve n polici e ka br n momentin q i vun tritol n dern e shtpis, n datn 12 prill 2021.

  M morn n pyetje dhe i thash nj emr. Ia tregova edhe inspektorit q m merrnin n pyetje. E dgjoi nndrejtori shefi i krimeve. E futn n kompjuter dhe q nga ajo koh skan marr asnj mas pohon Artani.

  Shnjestra tregon se kush ka qen personi q ka marr ofertn, pra vrassi me pages.

  Personi quhet nj F., emrin e gjat nuk ia di. Nj F. V. Erdhi at dit dhe m tha. Dhe ktij personi i dhash edhe regjistruesin. Kto gjra ia kam treguar edhe policis. Deri m sot nuk di far bhet. Nuk dua q t fus familjet e mia n konflikt. Dua q shteti ta zgjidh kt problem prfundon Artan Xhelili.

  Top Channel

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Vlonjati: Kan paguar 15,000 euro pr t m vrar, policia nuk m mbron jetn

  Prgjimi/ Vrassi me pages flet me porositsin: Dua 50 mij euro

  Emri: Still0429_00027-1.jpg

Shikime: 128

Madhsia: 32.5 KB

  Fiks Fare ka siguruar n mnyr ekskluzive nj regjistrim midis nj vrassi me pages dhe porositsit.

  Vrassi i krkon plot 50 mij euro porositsit, pasi puna sht e vshtir dhe rrezikon plot 30 vjet burg. Por, ai i thot se nuk duhen shum mjete, mjafton nj pistolet me pistolet dhe e prfundon punn. Biseda sht regjistruar n fillim t muajit prill 2021, pasi n banesn e z.Artan Xhelili kishte shkuar personi q kishte marr ofertn. Sipas Xhelilit, vrassi i kishte thn se ka marr pikrisht 15 mij euro pr ta ekzekutuar.

  N fillim, z.Xhelili i ndez regjistruesin vrassit me pages dhe ky i fundit niset pr t takuar porositsin. “Un kam shum koh q jam nn kontroll” i thot porositsi, ndrsa vrassi i bn edhe pazarin. “Un do t t them dika, un do ta bj, se me the t krkoj pazarin. M jep 50 mij, 25 n dor, t lshohem un, t mbaroj pun” ndrsa merr prgjigje se shnjestra nuk vlen 50 mij euro. Madje, i thot se kt pun duhet ta kryej vetm dhe mos t przihet me asnj person tjetr. Pr m shum, po publikojm m posht pjesn e par t biseds mes vrassit me pages dhe posositsit;

  Artan Xhelili i jep nj mjet regjistruar nj personi q quhet F., pr t cilin thot se sht vrass me pages…

  Vrassi me pages – Mbyllja ekranin se mos shtyp gj, mos fiket.
  Shnjestra – E mbylla, e mbylla. sht ndez, sht ndez nuk fiket. Ku do e fussh?
  Vrassi me pages – Ktu, ktu, ktu… T iki vllai, hajt!
  Shnjestra – Ok…
  Vrassi me pages – Hajt.

  Niset pr t takuar porositsin…

  Porositsi – Si t kam, si ia kalon, burri i fort?
  Vrassi me pages – Shqipri hesapi.
  Porositsi – T kam thn dhe dje mos gap n telefon.
  Vrassi me pages – Pse ti e ke n prgjim?
  Porositsi – Normale.
  Vrassi me pages – Po pse merresh me mua?
  Porositsi – T thash q sht n prgjim telefoni im. A t thash? Hajde nj sekond andej.
  Vrassi me pages – Mos na shohin bashk, se me burr motre.
  Porositsi – Po ky muhabeti q t thash q dje.
  Vrassi me pages – Po na pan bashk neve u dhje muhabeti. Ai nga mua s’ka frik, e di shum mir ti. Kam vajtur shum her…
  Porositsi – Hajde…
  Vrassi me pages – E kupton o burr i dheut, mos m q… n…
  Porositsi – Un kam kaq koh q t kam thn, jam nn kontroll.
  Vrassi me pages – Edhe un rrezikoj o burr i dheut, m q… n… Un vrtet jam n hall.
  Porositsi – M mir vije n Dukat n orn 6 n nj cep edhe ta thash edhe dje. Ta thash edhe dje, n telefon jo, se un e di. Un e di!
  Vrassi me pages – po si do ja bjm q t vazhdoj un vlla. T mbaroj punt, t shkput hallet e mia, hallet e tua.
  Porositsi – Un t thash dika, shiko a kosto ka kjo lloj pune, un nuk t njoh m. Ika un.
  Vrassi me pages – T them dika. Ai nuk sht vetm. Tani ka prapa T., ka tjetrin, ka tjetrin. Kt. Ajo do br me, se un s’dua t digjem vlla.
  Porositsi – Edhe un nuk dua t djeg asnj, asnj.
  Vrassi me pages – Un do t t them dika, un do ta bj, se me the t krkoj pazarin. M jep 50 mij, 25 n dor, t lshohem un, t mbaroj pun.
  Porositsi – S’bj 50 mij pr at un.
  Vrassi me pages – Sa more?
  Porositsi – Po s’bj 50 mij pr at un.
  Vrassi me pages – Po sa?
  Porositsi – S’bn ai 50 mij euro.
  Vrassi me pages – sht problem o vlla.
  Porositsi – Po lr mos e vrit mendjen.
  Vrassi me pages – Po sa? Se ti m thua nj pazarin tnd, m q.n. Po s’m the dika.
  Porositsi – Tani sht nuk sht T.
  Vrassi me pages – Un do qlloj lart pr lek, se tani i q. n. un pr lek jam keq.
  Porositsi – E di.
  Vrassi me pages – Jam n nj situat q…
  Porositsi – Jam dakort pr t gjitha, pr lek sa m lart t shikosh ti, po puna nuk bn ai aq.
  Vrassi me pages – Po s’bn ai aq, po bn ai tjetri. Do vij ai tjetri. Do dali ai tjetri…
  Porositsi – Nuk del m ai. Nuk del m, ai tjetri nuk del m.
  Vrassi me pages – Po m bj mua ti nj ofert. Se do m bsh ti nj ofert.
  Porositsi – Puna sht ktu, un pr kt paketn, pr kt paketn e kam kaq. Edhe pse t thash, m thuaj mua q nga fillimi sa t bn.
  Vrassi me pages – Un ta thash timen.
  Porositsi – Nuk bhet pr aq. sht shum lart, shum shum lart.
  Vrassi me pages – Po mir thuaj nj mim ti.
  Porositsi – sht jasht normales s ktueshme. Ai sht… F., ai sht…
  Vrassi me pages – Un rrezikoj 30 vjet burg o vlla, tro muhabeti.
  Porositsi – i di shum mir.
  Vrassi me pages – Ti do m bsh nj mim q t knaqem edhe un q t shkpus edhe un hallet se un do iki. Un mbarova punn, ika vlla.
  Porositsi – At njeri s’t duhet as motorr, as biiklet, as nj gj.
  Vrassi me pages – E kput bam, bam…
  Porositsi – Po!
  Vrassi me pages – Po jo me mua…
  Porositsi – Ohooo
  Vrassi me pages – Se ka polici, ka antikrim.
  Porositsi – Ather, policia dhe antikrimi m mban mua nn kontroll.
  Vrassi me pages – O R. do m bsh nj ofert vllait t mos rrim rrugve.
  Porositsi – Un t thash t mos ngatrrohesh me njers. At po e bri, e bn nj njeri tek.
  Vrassi me pages – Po tek do e bj.
  Porositsi – Tek!
  Vrassi me pages – Po s’merem un
  Porositsi – Sdo marrsh motorrin, s’do marrsh at, s’do marrsh…
  Vrassi me pages – Un kam njerzit n Vlor, shok burgu, merrem me kt pun. Me at pun merren ata.
  Porositsi – Do hapin llafet o F., o F.
  Vrassi me pages – S’hapen, do t’m jap armt mua ai!
  Porositsi – Nejse.
  Vrassi me pages – Edhe sikur thua ti,ku i more, te filani. Jan gjra me spec kto.
  Porositsi – Un e di shum mir.
  Vrassi me pages – Se s’punojn ata pa njohje. Un kam vajtur te shoku im.
  Porositsi – E di shum mir, po problemi sht ktu q tjetri, tjetri, tjetri ooo sa njerz. Un t thash un dua nj njeri tek pull.
  Vrassi me pages – Un o vlla.
  Porositsi – S’dua 20 mij veta.
  Vrassi me pages – Mua m ke.
  Porositsi – Tek pull, tek pull. Un nuk dua muhabete n telefon, t thash nj gj, kaq!

  Top Channel

Tema t Ngjashme

 1. 2013-2017: 170 mij biznese kan paguar 1.1 miliard euro m shum taksa
  Nga Duke_Of_Arberia n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-12-2016, 17:01
 2. Prgjigje: 149
  Postimi i Fundit: 14-08-2015, 22:32
 3. USA - 461 njerez te vrare nga policia kete vite
  Nga Sirius n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 01-07-2015, 20:30
 4. Spitali Turk u mban 'peng' fmijn Kosovareve nuk kan para pr t paguar
  Nga EuroStar1 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 21-10-2012, 01:46
 5. Dhjet komuna skan para pr ti paguar arsimtart
  Nga projekti21_dk n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-08-2012, 10:47

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •