“M thot se ktu nuk jetohet, pastaj voton pr Ramn”

Emri:  Elvis-Hoxha-750x375.jpg

Shikime: 524

Madhsia:  26.1 KB

Elvis Hoxha i Vetvendosjes ka reaguar sot pas rezultatit zhgnjyes t kandidatve t VV-s n zgjedhjet e 25 prillit n Shqipri.

Pavarsisht mbshtetjes s hapur q e bri pr ta kryeministri Kurti, asnjri prej tre kandidatve t VV-s nuk ka siguruar votat pr t qen deputet n Kuvendin e Shqipris.

Hoxha i ka quajtur qytetart shqiptar si “njerz parapolitik” derisa u ka ln fajin pr situatn e keqe politike n vend.

Statusi i plot:

1. Shet votn dhe menjher niset n Franc dhe krkon azil.
2. M thot se ktu nuk jetohet, pastaj voton pr Ramn.
3. M thot se ky qytet sht fjetore, por voton pr ata q e shkatrruan kt vend me ndrtime.
4. M thot se n kt vend nuk ka ku ta kalosh kohn ve lokalit, por nuk erdhi kurr t mbroj teatrin.
5. M thot se po largohen tr t rinjt, por pastaj voton pa iu dridhur qerpiku hajdutt.
6. M thot se nuk ka zgjedhje tjetr, ngaq vetm kto partit e vjetra jan, por kur lindin parti t reja, natyrisht q prsri voton pr t vjetrat.
7. M thot se n 4 vitet e fundit pagesa n faturn e ujit sht rritur 220%, por prap voton njsoj.
8. M thot se vjedhja e t dhnave t qytetarve sht katastrof, por prsri ia jep votn atyre q vodhn t dhnat.
9. M thot se jeton me pun t ndershme, por prsri ia jep votn atij q grabit pasurin publike.
10. M thot se nuk kishte mundsi ta shronte vllan n Turqi, por kur shiti votn e harroi vllan.
’sht njeriu parapolitik:
Ai q nuk vjedh vet, por i jep hajdutit votn.
Ai q nuk mendon se po i prish pun vetes me votn e vet.
Ai q mendon se pr rrnimin e madh e kan fajin t tjert, por jo ai vet.
Ai q mendon se t rinjt natyrshm kan lindur pr t jetuar diku tjetr, por jo n atdheun e tyre. Ai q mendon se ktu drejtojn t huajt dhe jo ai vet.
E kshtu me radh…

Koha Jon