Presidentja e Grave t PPE, Doris Pack, mesazh t fort pr shqiptart: T dieln votoni numrin 9, votoni ndryshimin dhe Lulzim Bashn!

Emri:  doris-packkk.jpg

Shikime: 61

Madhsia:  42.3 KB

Presidentja e Forumit t Grave t PPE-s, Doris Pack, mbshtet ndryshimin n Shqipri dhe nxit shqiptart t shkojn t votojn. N nj videomesazh inkurajues pr shqiptart, Doris Pack thekson se Partia Demokratike sht forca q do t sjell ndryshimin dhe se tani sht sht koha e duhur pr ndryshimin e qeverisjes.

Ju inkurajoj t shkoni t votoni ditn e diel. Votoni pr numrin 9, votoni pr Partin Demokratike dhe Lulzim Bashn. Jam e sigurt se kjo parti ka msuar nga historia e saj dhe do t sjell ndryshimin. Do t luftoj korrupsionin dhe do t jet e interesuar n ccshtjet e prditshme, pr edukimin, pr shndetsin, pr ccdo gj q e bn jetn n Shqipri sa m mir q sht e mundur. Q dhjetra mijra t rinj t mos vazhdojn t ln vendin. Shpresoj shum se ju e kuptoni mesazhin tim se un dua ndryshimin dhe jam e bindur se edhe ju gjithashtu e doni ndryshimin, thot Doris Pack n mesazhin e saj.

Edhe Presidenti i PPE-s, Donald Tusk, mbshteti m hert fitoren e PD n zgjedhje. Lulzim Basha do t realizoj integrimin n Bashkimin Europian, tha Presidenti Tusk.

Mesazhet e prfaqsuesve t lart t BE-s vijn pak dit prpara zgjedhjeve t 25 prillit, kur do t vendoset fati i Shqipris pr integrimin n familjen europiane dhe zhvillimit ekonomik dhe social t vendit.

Balkanweb