Basha: Do tju kthejm qytetin, askush nuk do t'ua vjedh m votat, shpresn dhe ndryshimin

Emri:  auto_basha_kryesore1619193073.jpg

Shikime: 57

Madhsia:  48.6 KB

Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha, sht ndalur edhe n qytetin e Elbasanit pr t zhvilluar fushatn prmbyllse.

N fjaln e tij para qytetarve elbasanas, Basha tha se dita e diel do t ndryshoj t ardhmen e shqiptarve.

Kreu i opozits gjithashtu u bri thirrje elbasanllinjve q t votojn masivisht m 25 prill pasi asnj nuk do tu vjedh votat, shpresn dhe ndryshimin q do u kthej Elbasanin qytetarve.

Fjala e plot e Bashs para qytetarve n Elbasan

Mir se ju gjej vllezr dhe motra n kt mbrmje t mrekullueshme kthehem n Elbasanin tuaj, n Elbasanin tim, n zemrn e Shqipris, zemrn q rreh pr fitoren m t thell t Elbasanit, fitoren m t bukur t Elbasanit, fitoren e familjeve dhe fmijve t Elbasanit.

Vllezr dhe motra 8 vite me radh kam qen pran jush dhe me ju n ditt e nj dimri pafund kur priteshin dritat e familjeve n lagjet m t vjetra t Elbasanit, kur shkurtohej ndihma ekonomike dhe hiqej buka e fmijve t Elbasanit. Un nuk kisha ve fjals asgj pr t ndalur lott q rrokulliseshin t nnave t Elbasanit , 8 vite dimr marrin fund ditn e diel sepse ktu jemi mbledhur si asnjher q nga kjo kryezemr e kombit t ushtoj n mbar Shqiprin thirrja q buron nga zemra e do elbasanasi, ndryshim.

Bashk pr ndryshim! Fitore! Fitore e do banori t ktij qarku fisnik nga Prrenjasi n Gramsh, nga Librazhdi n Crrik, nga Dumreja n Peqin dhe ktu n zemrn e qarkut, n zemrn e Shqipris Elbasanin e fisnikris.

Emri:  auto_basha_11619193080.jpg

Shikime: 41

Madhsia:  49.6 KB

Bashk erdhm afr dhe u afruam, bashk ndrruam t paimagjinueshmen dhe sot sht realitet, tuneli i Krrabs. Tirana dhe Elbasani jan bashk dhe afr m shum se kurr, m shum se n t bukur ndrr. Bashk ndrruam dhe bm t vrtet nj nga dy investimet m t mdha t dekads kaskadn e Devollit.

Dhjetra mijra familje t punsuara energji pr Elbasanin pr Shqiprin. Bashk shtruam rrugn e zhvillimit dhe t infrastrukturs n Dumren e bekuar nga Zoti dhe kudo an e mban Elbasanit dhe vepra t tjera i lam gati pr t prfunduar si rruga Quks Qaf- Pllo dhe projekti i prfundimit t korridorit t 8-t drejt Qaf- Thans q me t drejt e sheh Elbasanin si sht qendr dhe kryeqendr t vija Egnatia.

Pr 8 vite me radh, 8 vite dshtime i lan kto projekte prgjysm, i mbushn shtpit me t papun dhe i zbrazn nga e rinia e mrekullueshme e Elbasanit, t ciln e dbuan nga shtpit e tyre drejt emigracionit. 8 vite vuajtje, 8 vite padrejtsi, 8 vite dhun. Por nga Elbasani e msoi, nga Shqipria e msoi dhe sot e di dhe vet ai q 8 vite e mbajti vendin peng, se t dieln Elbasani i prin fitores.

I prin fitores m t thell, m t madhe dhe m t bukur. Fitores dhe ndryshimit q kjo kshtjell, kjo kala e qytetaris, e menuris, e arsimit, e dijes, e puns, e zejtaris, e bujqsis t rrezatoj menjher anemban Shqipris kulturn traditn e muar dhe t shtrenjt t Elbasanit dhe kshtu do t ndodh, sepse me 25 prill elbasanasit do t votoj pr qetsin e fmijve t tyre, do t votojn pr paqen n zemrat e prindrve pr sigurin e fmijve t tyre, pr punsimin e nnave dhe baballarve dhe pr ta kthyer Elbasanin dhe universitetin e tij n nj qendr model arsimi pr rinin e mrekullueshme t Elbasanit, t Kors e t mbar Shqipris dhe kshtu do t ndodh, mirqenia, punsimi jan tashm jo t kyura n vargojve 8 vjear t Edi Rams, t skutave t errta por jan me 25 prill kt t diel n dorn e do burri dhe gruaje, do vajze dhe do djali q do dal e do votoj pr ndryshimin pr fitoren.

Emri:  auto_basha_elbasan1619192413.jpg

Shikime: 48

Madhsia:  39.3 KB

Do dal e do votoj ktu n kt qytet, n kt trev, anemban Shqipris, nj popull q mezi po e pret t dieln, sepse kto, ju e dini, e dini m mir se kushdo jan zgjedhjet m t rndsishme n Shqipri, sepse vendimi q do t marrim sht edhe 4 vite t tjera si kto 8 q kaluam apo bashk pr t hapur dyert e zhvillimit, dyert e ndryshimit, dyert e Elbasanit dhe Shqipris si gjith Europa!

Ne e dim fare mir, ju e dini fare mir, un e kam par dhe e dgjoj nga jugu n veri buimn, kngn e fitores. Kjo do t jet fitorja m e bukur sepse do tiu takoj t gjithve ju, vllezr dhe motra pa dallim, pa dallim ashtu si vuajtja dhe mjerimi nuk ka shptuar asknd nga ndshkimi, ashtu dhe ndryshimi q po vjen sht i vrtet, sht i prekshm dhe do t jet plot gzim pr do banor t Elbasanit, pr do shqiptar dhe do shqiptare pa prjashtim.

Dhe prandaj kam nderin dhe knaqsin dhe ju mundsin t oni drejt parlamentit dhe mazhorancs fituese t Partis Demokratike dhe aleatve tan n fitoren m t thell, ekipin ton t mrekullueshm, shkrimtar, profesor, mjek, jurist, ekonomist, siprmarrs, t drejtuar nga Sekretari i Prgjithshm i Partis Demokratike Gazment Bardhi.

Dielli i shpress, dielli i besimit, dielli i fitores rrzllit n syt tuaj, nata e t keqes bie prher t fundit kt t diel, sepse Elbasani do t marr n dor fatin e vet, t familjeve t veta dhe vllezr dhe motra ndrrat tuaja dhe ndrrat e mia pr Elbasanin nuk kan mbaruar.

Emri:  auto_basha_21619193083.jpg

Shikime: 35

Madhsia:  78.6 KB

ndrrat e mia, ndrrat tona pr Elbasanin nuk kan mbaruar. M 25 Prill le t fillojm punn me votn tuaj pr ti br realitet kto ndrra, pr t vazhduar projektet, pr t liruar familjet, siprmarrjet, fermert, mjekt, msuesit dhe rinin dhe pr ti dhn mundsin pr zhvillim, pr punsim, pr pensione dinjitoze pr t rikthyer modelin e vyer dhe t muar q un vllai juaj jabanxhi e di q ju bn krenar e na bn krenar t gjith si shqiptar, qytetarin e elbasanllinjve.

Do ta bjm realitet sepse t Dieln e gjith Shqipria dhe zemra e saj Elbasani do t votojn masivisht pr numrin 9. Do t votojn pr t ardhmen e fmijve t tyre numrin 9, pr prindrit tan numrin 9, pr qytetarin numrin 9, pr paqen, sigurin, zhvillimin ekonomik numrin 9, pr Shqiprin antare t Bashkimit Europian numrin 9. Bashk pr ndryshim! Elbasani fiton! Shqipria fiton! Fitore!

Syri