Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Socialistt n panik. LSI miting madhshtor n Tiran

  Mitingu i madh, mbshtetsit e LSI nisin t mblidhen n shesh

  Emri: LSI-Tirane-1-1140x570.jpg

Shikime: 53

Madhsia: 51.5 KB

  Lvizja Socialiste pr Integrim zhvillon sot n orn 18:00 mintingun e madh n sheshin Nn Tereza n Tiran.

  Mbshtetsit e ksaj force politike, megjith kohn e pafavorshme me shi, kan dal n shesh shum m hert se t nis aktiviteti.

  Fotot m posht tregojn mbshtetsit e LSI-s q kan nisur t grumbullohen.

  Ndrkoh mijra qytetar nga qarku i Lezhs, Fierit, Shkodr, Berati, Vlors, etj, jan nisur drejt Tirans pr t marr pjes n mitingun e madh t LSI sot n Tiran.

  Videot m posht tregojn momentet kur karvant me makina nisen nga Fieri drejt Tirans.  Koha Jone

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Socialistt n panik. LSI miting madhshtor n Tiran

  VIDEO/Dhjetra mijra qytetar n mitingun e LSI n Tiran

  Sot, LSI, n ora 18.00 zhvillon mitingun prmbylls t fushats zgjedhore pr 25 prillin. Pas nj fushate ekselente, kudo npr Atdhe, Monika Kryemadhi dhe krejt strukturat e LSI-s, vijn sot n sheshin e shenjt t Tirans pr t treguar mbshtetjen e madhe politike, me energji rinore dhe me nj kurajo t jashtzakonshme kundr sistemit kriminal dhe oligarkik t kryeministrit Rama.

  Pr t’iu bashkuar ktij manifestimi me dhjetra makina q valvisin flamujt e LSI-s jan nisur nga qytete t ndryshme t vendit.

  Video m posht tregon qytetart e nisur nga Fieri, Elbasani, Durrsi, Berati, Vlora, Skrapari dhe qytete t tjera q po udhtojn drejt kryeqytetit pr n sheshin “Nn Tereza”.

  Koha Jone

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Socialistt n panik. LSI miting madhshtor n Tiran

  Mitingu prmbylls i LSI n sheshin “Nn Tereza”, Kryemadhi: Votoni pr ndryshimin, gati t realizohet ndrra e shqiptarve pr Shqiprin evropiane

  Emri: 81e2b054-2115-4692-a11e-99b4a7316332.jpg

Shikime: 18

Madhsia: 20.5 KB

  Sheshi “Nn Tereza” n Tiran, u b pritse e mijra antarve t LSI, pasi n at shesh, u zhvillua mitingu prmbylls i fushats elektorale pr at parti.

  Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjat fjals s saj pr qytetart e pranishm, tha se qeveria aktuale i ka ln n harres njerzit.

  Ajo theksoi, se sht detyr e LSI q t ndrtoj nj t ardhme t sigurt pr familjet shqiptare, duke ofruar arsim m cilsor, paga t mirpaguara pr t gjith.

  “Motra dhe vllezr, n kt shesh q mban emrin e t shenjts Nn Tereza e bekoft LSI-n, bekoft t rinjt dhe t rejat shqiptar, e bekoft Shqiprin.
  Motra dhe vllezr, prkrahs t LSI n qytetin e Tirans dhe t gjith ju miqt e mi, ekipi fitues i LSI, 153 kandidatt, 153 heronj, t cilt prballen me balozin q po ngordh do minuta dhe sekond, i cili numron minutat e tij duke urryer t rinjt dhe t rejat shqiptar, por ju jepini fund m 25 prill asaj q ka marr peng Shqiprin dhe shqiptart.

  Motra dhe vllezr, Shqipria jon sot sht n rrezik dhe n kto zgjedhje ne kemi nj mision: Si ta bjm Shqiprin q t ndihet prsri shtpia e shqiptarve.

  T dieln shqiptart duhet t zgjedhin: T jetojn n Shqipri apo t kthehen t gjith n azilkrkues n Evrop. T ken nj qeveri evropiane pr integrimin apo nj qeveri totalitare q na on n modelet totalitare lindore.
  T kemi nj qeveri koalicioni me ndarje e balancim pushtetesh apo nj qeveri q sht n dor t nj personi dhe merr peng t gjith pushtetet.
  Pasurit e Shqipris t’i gzojn t gjith shqiptart apo nj grusht i vogl oligarksh.

  T triumfoj vota e lir dhe demokracia apo blerja e vots, autoritarizmi dhe fuksat e patronazhizmit t Edi Rams.

  T kemi nj qeveri q kujdeset pr njerzit apo nj qeveri q kthehet n makth pr njerzit.

  T kemi nj qeveri q shpenzon parat e shqiptarve me gar dhe meritokraci apo nj qeveri q i shpenzon pr klientt e saj.

  T kemi nj shtet me institucione apo t kemi nj parti-shtet. Vetm LSI do t mblidhte qindra t mijra t rinj e t reja n sheshin Nn Tereza. Lista e LSI sht ajo fituese, e kt e tregon kjo pjesmarrse n kt shesh. Lista e LSI sht fitorja e t rinjve dhe t rejave, fitorja e t gjith shqiptarve. Ka vetm nj alternativ, prball profesionistve, t LSI ndodhen rilindasit q grabiten vendin, e braktisn.

  Ndodhen ata q terrorizojn administratn pr t dal n shesh, vetm e vetm nga frika e ktij takimi t mrekullueshm n sheshin Nn Tereza. Ju e dini shum mir pr mesazhet krcnuese q i ohej administrats pr t dal n sheshin Sknderbej, por socialistt e ndershm i prgjigjeshim, do t marr pjes n miting por n krahun tjetr t sheshin, aty tek LSI. Shqiptart do t votojn pr ndryshimin duke votuar numrin 6, sepse ne kemi vn zemrn e gjithka q kemi pr Shqiprin.

  Pr t realizuar ndrrn pr t pasur nj Shqipri t vrtet. Pr at q kan ndrruar studentt e dhjetorit, prindrit tan, q kan punuar pr ndrtimin e Shqipris, ne do u japim shqiptarve at mundsi q Rama ua mori. Do u japim mundsi shqiptarve pr t pasur shndetsi t mir, e jo me 100 standarde sipas Edi Rams, por pr t pasur nj shndetsi t vrtet. Ne, do t’u japim shqiptarve nj arsim cilsor, ku fmijt e familjeve shqiptarve t ken mundsi t shkollohen me dinjitet dhe me nj arsim cilsor, n mnyr q studentt shqiptar t konkurrojn n tregun e puns me dinjitet. Ne do t ndrtojm nj Shqipri ku politikant nuk shihen si mashtrues, por do t jen ata q do t mbajn fjaln, sepse LSI e mban fjaln, t rinjt e t rejat tek ne, luftojn pr Shqipri Evropiane.

  T dashur miq, ne sot, jemi n ditn e fundit t mitingjeve, sepse nesr q sht dita e fundit e fushats e pasnesr sht dita m e rndsishme e LSI, sepse kto dy dit jan ditt m t rndsishme pr t punuar do sekond me qytetart, pr t’i msuar si votojn, e t mos e bjn fletn e pavlefshme. T mos bien pre e bandave t rilindjes, t patronazhistve t Edi Rams dhe fuksave t Veliajt. Ne do t kujdesemi pr qytetarin, ashtu si kujdeset nna pr fmijn e tij.

  Ne do t kujdesemi pr t rinjt e t rejat shqiptar, n mnyr q ata t jetojn dinjotoz pran gjyshrve t tyre. LSI do t ndrtoj nj Shqipri ku biznesi nuk falimentohet pr shkak t bindjeve politike. Do t krijojm nj klim biznesi. 25 prilli do t’iu kthej qytetarve sovranitetin e tyre, pasi qytetart shqiptar do t vendosin pr t ardhmen e Shqipris.

  Vota e shqiptarve do e bj ndryshimin. Qeverit dhe qeveritart ju e dini shum mir jan kalimtar, e dini shum mir keni par shum kryeministra ministra, keni par njerz q kan ardhur n pushtet dhe e kan shprdoruar at. M 25 prill do i jepni fund pushtetit t individve dhe do e ktheni popullit, sepse vota juaj sht qeveria m e fort”, tha Kryemadhi.

  Emri: 51f5028b-8bb4-4f2a-9d51-4126ed796376.jpg

Shikime: 15

Madhsia: 29.4 KB

  Balkanweb

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Socialistt n panik. LSI miting madhshtor n Tiran

  Kryemadhi pas mitingut madhshtor: Faleminderit Shqipri! T dieln, t gjith bashk votoni numrin 6

  Kryetarja e LSI-s, Monika Kryemadhi ka falnderuar sot dhjetra mijra qytetart q morn pjes n mitingun e sotm t LSI-s n Tiran.

  “Faleminderit Shqipri! Mirnjohje pafund Tirana! Ju prisja, por erdht kaq shum. Jam pa fjal dhe me mirnjohje n zemr. T dieln do t jemi t gjith bashk, n shtpin e shqiptarve q mban numrin e bekuar 6.

  Voto 6

  Voto LSI”,- shkruan Kryemadhi n mesazhin e tij.

  Emri: Kryemadhi-LSI-2.jpg

Shikime: 16

Madhsia: 48.8 KB

  Koha Jone

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Socialistt n panik. LSI miting madhshtor n Tiran

  Mijra mbshtets t LSI kalojn afr vils s Rams n Surrel: Rama ik!

  Emri: Surrel-2.jpg

Shikime: 20

Madhsia: 41.6 KB

  LSI zhvillon sot mitingun e madh n Tiran, n sheshin “Nn Tereza”. Mbshtets t ksaj force politike nga zonat prreth Tirans, para mbrritjes n kryeqytet kan kaluar afr vils s kreut t qeveris, Edi Rama n Surrel.  Koha Jone

Tema t Ngjashme

 1. Nj model madhshtor paturpsie
  Nga Neteorm n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-04-2017, 18:19
 2. Greqi, miting antishqiptar
  Nga MafiaWarz n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-08-2010, 09:54
 3. MTV, koncert madhshtor n Vlor
  Nga Albo n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 05-09-2006, 09:46
 4. Opozita e mbyll fushatn me nj miting madhshtor nga sheshi Sknderbej
  Nga Veshtrusja n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 13-07-2005, 01:28
 5. Miting pr Kosovn n Uashington m 24 Mars
  Nga dodoni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-03-2004, 07:47

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •