Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  Lulzim Basha: Jemi pran fitores m t madhe n historin e Shqipris!

  Basha nga Kamza: Jemi n rrugn e nj fitoreje t jashtzakonshme, fitores m t madhe n historin e Shqipris!


  Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takimin e radhs n Kamz.

  Emri: lulzim-basha4.jpg

Shikime: 111

Madhsia: 51.9 KB

  N fjaln e tij para qytetarve, Basha tha se koalicioni pr Ndryshim sht n rrugn e nj fitoreje t jashtzakonshme dhe m t madhe n historin e Shqipris.

  Duke iu referuar prgjimit t publikuar n media t drejtorit t prgjithshm t kadastrs, kreu i opozits u shpreh se ky sht nj skandal tjetr i Edi Rams, i cili e ka kuptuar se po i humb zgjedhjet dhe tani gjen mnyra si t’i gnjej pr her t tret shqiptart.  Lulzim Basha: Mir se ju gjej vllezr dhe motra, zonja dhe zotrinj, t reja e t rinj t Kamzs, t Paskuqanit e gjith Zall Herrit! Ktu ku pr asnj ast nuk pushon s rrahuri zemra e liris, demokracis dhe Shqipris si gjith Europa. Mir se ju gjej ju nna e baballar q i keni hapur dyert e shtpive tuaja dhe ju kam vizituar kto tet vite t gjata vuajtjesh dhe mundimesh, dhimbjesh e varfrie e q sot ju shoh t gjithve pa prjashtim me buzqeshje n fytyr dhe me syt q ju shndrisin. Ju shndrisin sepse ju e dini, shqiptart e din, t gjith e din se e diela e Fitores po afron. E diela e fitores s thell do ti takoj t gjith shqiptarve t bashkuar pr ndryshim. Do t jet pjesmarrja m masive n historin e vendit dhe fitorja m e thell e shqiptarve t bashkuar dhe t vendosur pr ndryshim.

  Kt e dshmon kjo prani e jashtzakonshme sot ktu n Kamz. Kt e kam par n syt e nnave dhe baballarve, n syt e rinjve dhe t rejave nga Saranda n Tropoj. E prek dhe e shoh kudo padurimin, etjen pr ndryshimin q po vjen dhe nuk ka forc q ta ndal. Sepse forca e ndryshimit ndodhet ktu, n kt shesh dhe dhjetra, qindra t tjer si ky, t mbushur me shpres, me besim dhe vendosmri pr t’i dhn fund dimrit 8 vjear. Pr ta larguar njher e mir me votn m t madhe popullore njeriu q 8 vite me radh e mbajti vendin peng, shkatrroi familjet tona duke i ndar me emigracion, nprkmbi, diskriminoi, prbuzi me arroganc dhe harbutizm qytetart e Kamzs, Tirans dhe gjith Shqipris.

  8 vite dshtime, 8 vite mashtrime. Tani po vjen ora, dita e shqiptarve pr ti dhn prgjigje duke votuar numrin 9-t.Me 25 Prill t gjith bashk drejt kutive t votimit do t votojm numrin 9-t.Pr nnat tona, pr vuajtjet e tyre t patregueshme t cilat kan par shtpit, vatrat t ju boshatisen nga t rinjt e t rejat, nga 500 mij familjar tan q na mungojn pr shkak t dshtimeve t Edi Rams. Mijra, dhjetra- mijra baballar, prindr, bashkshort t mbetur papun, pa siguri pr bukn e fmijve t tyre dhe pasiguri pr sakrificn e jets s tyre, shtpit e tyre.

  T gjith bashk kt t diel do t votojm numrin 9-t, pr t’i dhn fund njher e mir politiks s mashtrimeve. Ju jeni n kt shesh, jam i sigurt q t gjith e msuat skandal pas skandali, e dgjuat sesi drejtori i prgjithshm i kadastrs me porosi t Edi Rams pranon, n fakt udhzon q t shkojn der m der e t’u thon familjeve q do t’jua bjm legalizimin pasi t na e jepni votn po n fakt ne nuk mund t’jua bjm po s’mund t’jua themi tani. Ky sht nj akt kriminal se do shtpi nga ato qindra mijra q ai do ti prish pas 25 Prillit sht sakrifica e jets, sht sakrifica e familjes, sht sakrifica e bijve dhe bijave tuaja n emigracion.

  Premton legalizim kur n fakt qllimi sht t’jua prish pas zgjedhjeve pa dmshprblim, vetm q t’ju marr votn me mashtrim. Ky sht Edi Rama i vrtet, ky sht Edi Rama i 8 viteve q vetm pak metra m tej firmosi legalizimin falas. Ja, dgjojeni si e dgjoi gjith Shqipria sot, kjo sht politika q shkatrroi vendin pr 8 vite me radh, ky sht njeriu q krkon edhe 4 vite t tjera. Le ta ,marr prgjigjen nga Kamza, nga Paskuqani, nga Zall-Herri, nga Tirana dhe nga gjith Shqipria, m 25 Prill ne do e largojm duke votuar numrin 9.

  9 pr t prfunduar procesin e legalizimit, pr t br t mundur q t gjith ata q pr 8 vite m kot shpresuan, e paguan ryshfet t majme e nuk ja doln t siguronin dot dokumentet e shtpis s tyre. Pr t gjitha ata q meritojn e do t ken me planin ton prfundimin e ktij procesi. Pr t gjith ata q duan ta gzojn, ta mbajn, ta shesin e ta zhvillojn pronn e djerss s tyre votojeni n 25 ndryshimin, votoni numrin 9. Vllezr e motra ora e ndryshimit nuk ka t ndalur. Ndaj t gjith bashk t bjm t mundur kto 3, 4 dit t fundit asnj t mos mbetet n shtpi. T gjith ti drejtohemi kutis s votimit. T gjith ta dim qendrn ton t votimit sepse ndryshimi q Shqipri, Kamza, Tirana e shqiptart duan sht n dorn ton, mjafton t shkojm t votojm numrin 9. E kshtu t hapim bashk dern e shpress, dern e besimit tek e ardhmja, dern e mundsive ekonomike pr do shqiptar e n veanti pr rinin e mrekullueshme t Kamzs, rinin e mrekullueshme t Shqipris.

  Do t jet miqt e mi, nj nga fitore historike t cilat do t mbahen mend pr bashkimin e shqiptarve si asnjher m par. Sheshi sht mbushur me demokrat, me qndrestar, me njerz t cilt kan qen n ball t betejave tona. Po n mes t ktij sheshi, gjat ktij rrugtimi si kudo n Shqipri kam takuar e takoj edhe qytetar t tjer deri dje t pavendosur por sot pjes e vendimit t madh pr ndryshim edhe socialistt e zhgnjyer e t vendosur pr ta br 25 prillin nj fest pr familjet e tyre, pr fmijt e tyre duke u bashkuar me ne si vllezrit e n gjaku duke votuar numrin 9. Duke votuar pr ndryshimin numrin? 9. Dhe kshtu vllezr dhe motra ti prveshim edhe njher mngt pr t br t mundur zhvillimin e vrtet duke i dhn fund abuzimit t tmerrshm tet vjear.

  Nj pas nj vitet kaluan, gjma pas gjmash, heqja nga listat e ndihms ekonomik, rritjen e faturave elektrike, rritjen e mimit t nafts edhe kur goditi trmeti prap se prap ai e pati mendjen vetm te xhepat e tij dhe t bashkpuntorve t tij, i la njerzit n mshir t fatit. Dy dimra n adra, i la banort e Bathores, t Zall-Herrit dhe t mbar zonave t goditura nga trmeti pa ndihm, me diskriminim, me vonesa, me korrupsion. M 25 Prill ju merrni fatin n duart tuaja sepse vota juaj pr numrin 9 do t thot rivlersim i shpejt me transparenc i dmit, kompensim i plot financiar, prfundim brenda kohs m t shpejt t rindrtimit pr t gjitha familjet e dmtuara t Zall-Herrit, t Kamzs dhe t mbar zonave t goditura nga trmeti. Pr veten e tij dhe shpurn e tij nuk kursen asgj por sht futur n xhepin e familjeve m t varfra.

  350 mij familjet m t varfra shqiptare vazhdojn ta ken kularin e marrveshjes me OSHE-n n qafn e tyre, nga 25 n 28 mij lek n muaj pagesat t prapambetura t cilat i bjn rrush e kumbulla, i bjn bifteqe nga 1 mij dollar tek Nusret-i. Prandaj m 25 Prill duke votuar pr numrin 9 do votoni pr amnistin totale t ktyre gjobave korruptive e lirimin e ktij laku nga 350 mij familje shqiptare sikundr me planin ton ekonomik, me uljen e mimit t nafts, me paketn e ndihms ekonomike ne do t mundsojm q si po shndrit kt pasdite ky diell ashtu t shndrisin dhe njher syt e njerzve m t munduar t ktij vendi, t prindrve, t pensionistve, t bijve t tyre, t nnave tona, t njerzve puntor t Kamzs, t fermerve, t t gjith qytetarve shqiptar. Prandaj vllezr dhe motra kt q shoh dhe prek ktu n kt shesh dhe q e kam par dit pr dit e nat pr nat nga Saranda n Tropoj, n Tiran, Durrs e Kor kt etje pr ndryshim le ta kthejm n uraganin masiv t votave pr ndryshim.

  Ditn e diel t gjith masivisht pr veten tuaj, pr familjet tuaja, pr fmijt tuaj dhe pr kt rini t mrekullueshme, pr Shqiprin si gjith Europa, antare t Bashkimit Europian. Votoni numrin? 9. Cilin numr? 9. Bashk pr ndryshim! Kamza fiton! Paskuqani fiton! Zall- Herri fiton! Shqipria fiton! Zoti ju bekoft ju! Fitore!

  Panorama
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 20-04-2021 m 13:35
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

Tema t Ngjashme

 1. Lulzim Basha, lideri i duhur pr nj PD europiane
  Nga pirro10 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 25-07-2017, 19:13
 2. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-06-2017, 02:07
 3. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-05-2016, 23:29
 4. Lulzim Basha, kryetari i ri i PD
  Nga Archon n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 99
  Postimi i Fundit: 11-09-2013, 14:10
 5. PD pergatit aleancen e madhe te fitores per zgjedhjet e 23 qershorit.
  Nga DYDRINAS n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 21-04-2013, 14:13

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •