Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Berat: Rilindja Socialiste kapet me nj furgon me ushqime me t cilin do blinin vota

  “Ushqime n kmbim t vots”, Maliqi: Rilindja i piu gjakun pr 8 vite

  Partia Demokratike ka kapur mbrmjen e djeshme, m 19 prill n flagranc nj furgon t bashkis,t mbushur me ushqime q, sipas informacioneve t marra nga PD Berat, do t shprndaheshin n disa lagje t varfra t qytetit.

  Pas ksaj ka reaguar kandidati i LSI n qarkun e Beratit, Lefter Maliqi i cili e cilson si mnyrn e vetme q i ka mbetur Partis Socialiste sht blerja e vots pasi sht e tmerruar nga humbja.

  Emri: maliqi.jpg

Shikime: 72

Madhsia: 21.4 KB

  Ai i bn thirrje socialistve t ndershm t distancohen nga Rilindja q nuk ka asnj lidhje me ta.

  Postimi i plot:

  “T dashur miq!

  Ajo q pam mbrm n Berat, tregon hapur se Rilindja e krimit sht e tmerruar nga humbja dhe e vetmja form q i ka mbetur dhe q di t bj m mir, sht blerja e votave me ca shishe vaji.

  I bj thirrje Policis s Shtetit t distancohet nga krimi i pushtetit dhe t’i shrbej qytetarve si ligji ia dikton.

  I bj thirrje Kryerilindasit t heq dor nga marifetet mafioze sepse populli t cilit i piu gjakun pr 8 vite, nuk gnjehet me nj shishe vaj pr t votuar krimin dhe korrupsionin q ofron Rilindja.

  I bj thirrje socialistve t ndershm t distancohen nga Rilindja q nuk ka asnj lidhje me ta, pasi sht thjesht nj organizat kriminale dhe e ka shndrruar Shqiprin n nj gremin ku shanci i vetm pr ta shptuar sht ndshkimi me vot plebishitare m 25 Prill.”

  MAPO
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Berat: Rilindja Socialiste kapet me nj furgon me ushqime me t cilin do blinin vota

  Incidenti n Berat me furgonin e Bashkis me ushqime, shtja i kalon SPAK, dy t akuzuar pr korrupsion aktiv n zgjedhje

  Emri: bgdsg.jpg

Shikime: 46

Madhsia: 22.2 KB

  BERAT
  Pas kapjes n flagranc t furgonit t Bashkis Berat,q ishte mbushur me ushqime pr tu shprndar nga Partia Socialiste n kmbim t vots, drejtues t Partis Demokratike dhe Lvizjes Socialiste pr Integrim kan br kallzim penal mbrmjen e djeshme n Prokurorin e rrethit Gjyqsor Berat,ku m pas u shoqrua edhe furgoni i ngarkuar me ushqime.

  Pr disa or me radh n Prokurorin e Beratit jan marr n pyetje shoferi i furgonit Hekur Komani dhe kryetarja e Rajonit bashkiak nr.2 Joana Melngu,q sht njkohsisht edhe antare e nj prej KZAZ-ve n Berat. Burimet zyrtare nga Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Berat bjn me dije se,Melngu dhe Komani kan deklaruar prpara Oficerit t Policis Gjyqsore se,ushqimet q ndodheshin n furgon ishim ushqimet pr familjet e prekura nga pandemia Covid-19.

  Sipas 2 punonjsve t bashkis,ushqimet po transportoheshin n magazinat e Drejtoris Arsimore t Bashkis Berat pr t liruar salln e konferencave ku ishin vendosur prej disa muajsh. Pas deklarimeve t marra dhe denoncimit t br nga opozita, Prokuria e Beratit ka vendosur ta prcjell dosjen pr hetim n SPAK,pr munges kompetence n kt hetim.

  Burimet zyrtare t Prokuroris deklarojn se,Joana Melngu dhe Hekur Komani akuzohen pr: Korrupsion Pasiv n zgjedhje, parashikuar nga Neni 328 i Kodit Penal.Prokuroria e Beratit sht n pritje t hetuesve t Spak pr t kqyrur furgonin e sekuestruar nga Prokuroria e Beratit mbrmjen e djeshme si dhe marrjen n dorzim t dosjes hetimore.

  (BalkanWeb)
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 20-04-2021 m 10:23

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Berat: Rilindja Socialiste kapet me nj furgon me ushqime me t cilin do blinin vota  Balkanweb

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Berat: Rilindja Socialiste kapet me nj furgon me ushqime me t cilin do blinin vota

  E kupton se me far zullumi ke t bsh kur lexon lajme t tilla:

  1. N mendjen e smur t Edi Rams, ai sht Pashai i Shqipris dhe Shqipria nuk sht nj republik, sht pashallku i tij. Detyrimisht, ai bn si i do qejfi pa i dhn llogari askujt, as qytetarve t atij vendi dhe as bots s qytetruar. N mendjen e Rams qytetart e atij vendi jan argatt e tij. Kte un e quaj: "A di obanria se far sht fisnikria?!"

  2. Por nuk sht vetm Rama n faj. Ai prfiton q n rradht e socialistve, edhe pas 30 vjetve demokraci, mentaliteti i tyre vazhdon t jet mentaliteti i trashguar i komunizmit. N mendjet e tyre, ka vetm Parti dhe nj njeri n krye t Partis. Dje ishte shoku Enver, sot sht shoku Edvin. Dhe po n mendjen e tyre, Partia sht Shteti! Nuk ka dallim n mendjen e tyre mes Partis dhe Shtetit. Shkojn e marrin mallrat nga magazinat e shtetit shqiptar, mallra t paguara nga taksapaguesit shqiptar, q ti shprndajn pr fushatn elektorale t Partis! Kt un e quaj: "mentalitet komunisti".

  3. E kupton edhe se far Republik Bananesh Shqipria sht kthyer, ku nj i mendur si Rama bn si i do qejfi duke shkelur t gjitha ligjet e atij vendi, dhe prokuroria e gjykatat nuk i ndshkojn me ligj. Kt un e quaj: "Albanistan"

  Pak dit na ndajn pr t par nse shqiptart do t kalojn testin e qytetaris s tyre apo do t vazhdojn t mbeten argat t pashait Rama!

  Albo

 5. #5
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,775
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Berat: Rilindja Socialiste kapet me nj furgon me ushqime me t cilin do blinin vota

  Je shume gabim Albo se nese e marrim ashtu sic thua ti, vetem me qeverine e Rames jugu pa rruge e drita, te shikosh te gjitha rruget qe lidhin zonen e laberise po investohet shume pune. Dhe jam i bindur qe nese e mer ai tjetri jo rruge qe nuk behen me po as do i hidhet me syte nga fshatrat sidomos nga zona jone.

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-01-2017, 08:29
 2. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-10-2015, 06:22
 3. Prgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 27-09-2015, 08:34
 4. Ushqime te fuqishme,ushqime qe te mbajne te ri,ushqime per ulje ne peshe.
  Nga benseven11 n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 27-02-2013, 07:59
 5. Gjergj Koja: Ja cilat vota synon Partia Socialiste e Re
  Nga Begby n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-09-2008, 04:52

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •